Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél szülőként, ha...

Mit tennél szülőként, ha megtudnád, hogy a középiskolás gyermeked piszkálja, csúfolja, kiröhögi, kiközösíti a kevésbé "menő" diákokat?

Figyelt kérdés
2016. nov. 20. 20:42
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
11%
A gimi kb arról szól hogy vagy téged szívatnak vagy te szívatsz mást. Na melyik a jobb? Ha a te gyerekedet csúfolják vagy ő csúfol mást? Szánalmas az aki emiatt a saját gyerekét szakadt ruhába öltöztetné vagy megvonná tőle azt amit megkaphat. Gondolom a válaszolók nagy részét piszkálták anno.
2016. nov. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
95%
"Na melyik a jobb? Ha a te gyerekedet csúfolják vagy ő csúfol mást? " Egyik sem jó, de égne a pofám szégyenemben ha olyan gyereket neveltem volna aki marja, bántja a magánál kevésbé szerencséset. Nem tudom hogy te hova jártál előző, de nem csak az a két alternatíva létezik hogy bántalmazó, vagy áldozat vagy.
2016. nov. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
96%
hát, 11-es, lehet, hogy én jártam túl elit gimiben (nem ma volt), de nálunk ilyenről szó sem volt..senki nem szívatott senkit.
2016. nov. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
91%
Először is megrökönyödnék és magamba néznék, hogy mit rontottam el... Aztán igyekeznék változtatni rajta. Igen alaposan elbeszélgetnék vele, az biztos. Mivel csak nevelném addig is, talán nem lenne mélységesen elrontva s lenne esélyem... Én mindenesetre úgy néznék rá, mint egy nagyon nem menő valakire. Nem mondom, hogy kiközösíteném, de őszinte típus vagyok, nem lenne maradéktalanul boldog a közelemben... :)
2016. nov. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
92%
Nem kapna meg semmit amitől menőnek érezheti magát.
2016. nov. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
94%
#11 az én gyerekem miatt ne legyen senki lelki sérült vagy öngyilkos
2016. nov. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
50%
Kötelezd arra, hogy egy nap, egy cikis ruhában menjen suliba, akkor őt fogják kiröhögni.
2016. nov. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
93%
Elbeszélgetnék vele.
2016. nov. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
90%
Ez a típus sokszor kompenzál valamiért, azért bántja a másikat. Én magamra lennék elsősorban dühös, hogy ilyen embert sikerült felnevelnem/nem nevelnem. Természetesen elbeszélgetnék vele és szembesíteném a károkkal, amiket okozhat (öngyilkosság stb.). Bemennék a sulijába és megkérném, hogy kérjen bocsánatot azoktól, akiket kicsúfolt - szerintem ez korrektebb és nyíltabb büntetés, mint szakadt ruhába öltöztetni. Szimpla megszégyenítés csak olaj a tűzre.
2016. nov. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
89%

Alaposan elbeszélgetnék vele. Megkérdezném, miért tette - azért, hogy a menő barátai előtt jó színben tűnjön fel? Megkérdezném, hogy a szerinte menő és nem menő gyerekeknek milyen tanulmányi eredményei vannak, és hogy szerinte melyik fontosabb, a külsőségek vagy a belső értékek, intelligencia. Egyáltalán mit tud az érintettekről, ismeri-e őket, ártottak-e neki valaha, milyen alapon ítéli el őket. Elmesélnék pár saját példát, pl. nekem volt olyan osztálytársam, aki abszolút nem volt "menő" (szerencsére jó osztályunk volt és nem piszkálta senki), később szerzett pár diplomát, most pedig boldog háromgyerekes családapa, szép karrierrel.

Megkérdezném még azt is, tisztában van-e azzal, milyen hatásai lehetnek a csúfolásnak, és ennek fényében vele együtt keresnék valamilyen módot a jóvátételre. Pl. bocsánatkérés, esetleg pluszban valamilyen személyre szóló ajándék a sértett(ek) részére, amit ő vesz meg a zsebpénzéből.

2016. nov. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!