Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum nem szeretné ha megismer...

Anyum nem szeretné ha megismerném apám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeretném megismerni apám es családját aki kisebb koromban el hagyott minket, de anyum hallani sem akar róla, azt mondja ha ezt a lépést megteszem többet ne tegyem be a lábam az ő házába. Hogy tudnám megértetni vele, hogy kiváncsi vagyok apámra és szeretnék legalább egyszer beszélni vele életemben? 24/

2016. nov. 22. 11:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%

Elhiszem, hogy anyukád dühös apádra, mert elhagyott benneteket, de megérthetné, hogy úgy sem fogsz nyugodni addig, amíg meg nem ismered. És ehhez teljes mértékben jogod is van. A saját fájdalmát, sértettségét nem vetítheti ki rád, eléggé felnőtt vagy már, hogy eldöntsd, mit akarsz.

Ha pedig ez miatt nem akar látni, akkor lassan oda jut, hogy lesüllyed apukád szintjére.

2016. nov. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%

Közölnek vele, hogy elég nagy vagyok már ahhoz, hogy magam döntsék erről és ha ő emiatt nem kíván továbbra az életem része lenni, akkor az az ő dolga. Nem hagynám magam lebeszelni és zsarolni se.


Azt mondjuk azért érdemes végig gondolod, hogy megeeri e felkeresni valakit, aki huszonvalahany éve nem tart veled kapcsolatot.

2016. nov. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%

Úgy, hogy nem azt hajtogatod neki, hogy mit szeretnél. Elmondtad egyszer, kétszer, akárhányszor és mindig ugyanazt a nemet kaptad, tehát ez nem járható út. Először is tarts pár nap szünetet, mert jól felkavarta a lelkét az egész. Később egy nyugodt időpontban mondd neki, hogy: "Tudom, hogy nem szeretnéd, hogy találkozzak apával. Megmondanád, hogy miért nem akarod?" Figyeljél rá és lehet, olyan dolgok derülnek ki amiket nem mondott el. Lehet, attól fél, hogy apád "elcsábit" tőle, vagy belekever valamibe, vagy csak szégyenli, hogy olyan emberrel élt együtt mint apád volt.

Valahol érthető, hogy huszonévig egyedül, nevelt, tartott el és most szembemész vele. Mert ő biztos annak éli meg a Te kivánságodat. Neked ezt kell megérteni és ha megértetted és elfogadtad akkor Neked kell tudni hogyan tovább.

2016. nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
15%
találkozz titokban. Ha kidob a SAJÁT ANYÁD, akkor megérdemli... Úgysem fog.
2016. nov. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
51%

Akármi történt anno, ha most úgy érzed, hogy meg szeretnéd ismerni, tedd azt. 24 évesen ne anyukád irányítson.

Anyukád tiltakozása mögött esetleg az is lehet, hogy ha találkozol apukáddal és megismered az ő verzióját, hogy miért szakított meg veletek minden kapcsolatot, kiderülhet, hogy nem minden ugy történt ahogyan anyukád mondta.

2016. nov. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
11%
Jogod van hozzá, hogy megismerd apádat. Ha anyád ennyire kapálózik ellene, akkor akár az is lehet, hogy ő a hibás, amiért apud lelépett. Most meg fél, hogy kiderül minden.
2016. nov. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
15%
Hihetetlen anyukád. Milyen jogon akarja eltitkolni ki az apukád? Talán ő sem tudja biztosra? Rokonoknál érdeklődj, hátha tudnak segíteni. Szurkolok!
2016. nov. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
42%
Ilyenkor szokott kiderülni, hogy az a verzió amivel évekig etetett téged köszönő viszonyban sincs a valósággal. Megértem hogy retteg.
2016. nov. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, én nagyon szeretem édesanyám és nem azért szeretném megismerni apám hogy édesanyám megbántsam vele, nem szeretném titokban csinálni mert nem érdemli meg hogy hazudjak neki csak sajnos hallani és beszélni sem róla. én értem hogy megbántotta és haragszik rá de nem lehet egy embert igy gyűlölni 20+ év után is..
2016. nov. 22. 11:57
 10/24 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudhatod, mi történt annak idején, mikor szétmentek. Miért erölteted? anyád ismeri apádat, és ő nem javasolja. Te nem ismered, nem tudod, hogy fogadna. Kíváncsi lennék, hogy legalább anyagilag segítette-e a nevelésed, ha már személyesen nem érdekelted annyira, hogy felkeressen.
2016. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!