Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bármilyen sokat dolgozok anya...

Bármilyen sokat dolgozok anya szerint "semmit nem csináltam". Mit tehetek hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés
Tegnap haza jöttem, elmosogattam, kitakaritottam kb az egesz házat (2 óra hosszámba telt) azutan leültem tanulni, és véletlenül ott maradt egy edény amit nem mostam el, erre azt hallgatom ma egesz nap hogy tegnap nem csináltam semmit, ma én mosogatok. Meg ha esik az eső es mennem kell valahova nem visz el autóval mert "én sem segítek neki" , de ő a másik utcára is napsütésben autóval megy.
2016. nov. 22. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Az egyetlen dolog, amit megpróbálhatsz, az az, hogy leülsz vele beszélgetni, és ezt az egészet így, ahogy nekünk leírtad, elmondod neki is, és megkéred, hogy beszéljen veled arról, hogy mi a valódi probléma, hogy egészséges maradhasson a kapcsolatotok.


Ha jól reagál erre, akkor meg fogjátok tudni beszélni a dolgot, és erősödhet tőle a kapcsolatotok.


Ha éretlenül és ésszerűtlenül reagál, és nem hajlandó változni, akkor nincsen sajnos más lehetőséged, tolerálnod kell, amíg vele vagy kénytelen lakni, megpróbálhatod kiismerni, hogy miket érdemes megtenned azért, hogy a kapcsolatotok a legkevésbé legyen feszült és ezáltal stresszes a számodra, és előbb-utóbb elköltözni tőle, ami ebben az esetben az egyetlen valódi megoldás.

2016. nov. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Egyszer tényleg ne csinálj semmit, és akkor megmutathatod, hogy "na látod, ILYEN AZ, ha nem nem csinálok semmit!"
2016. nov. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Második válaszolónak igaza van. Sok szülő azt sem becsüli ha a gyerek mindent megcsinál helyette. Nem a mai fiatalokhoz tartozom ,de annak idején meg kértek hogy segítsek miután tanultam. Én ugyanígy kérem a gyerekeket is néha ha szükség van rá. Nem parancsoló módon , sosem volt belőle gond. Ha magától megtesz valamit akkor megköszönöm nem kritizálom .
2016. nov. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 acelsziv ***** válasza:
100%

Én is erre gondoltam. Ne csinálj semmit és meglátja, milyen az.

Sajnos anyád valami miatt frusztrált és ezt rajtad veri le ami gerinctelen eljárás. Amit megpróbálhatsz, hogy rákérdezel: Mi a baj? Először téged fog megnevezni a baj okának. Te csak nyugtázd. "Oké. Mi a baj?" Erre mond megint valamit. Ugyanaz részedről. "Oké. Mi a baj?"

Lehet, hogy dühös is lesz egy ponton de előbb utóbb ki fog bukni belőle a valódi ok. Ekkor nyugtázd és köszönd meg, hogy elmondta neked. És itt már meg tudod beszélni vele, hogy nem oké, hogy téged csesztet a saját gondja miatt.

2016. nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A helyedben semmit nem csinálnék.
2016. nov. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!