Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan rajtam kivul, aki...

Van olyan rajtam kivul, aki kimarad az iskolai programokbol, mert a szulei nem tudjak kifizetni?

Figyelt kérdés
En sajnos igen. Pl. golyatabor, osztalykiranydulas, karacsonyi angyalkazos jatek, nyari tabor stb. Ti hogy elitek meg? Mit ereztrk ilyenkor? En nagyon sajnalom anyukamat, mert egyedul nevel, es megertem, hogy nem fer bele, csak rossz mindenbol kimaradni :( en 16/L vagyok. Irjatok kort es nemet is legyszi!
2016. nov. 22. 19:06
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Basszus milyen emberek vannak :( komolyan, aki ilyen magas lorol szidkozodik, jojjon ide lakni, es nezze meg milyen szinten lehetetlen egy luxusoktol mentes atlagos eletet elni. Es nem falun lakom, hanem varosban. Az meg, hogy Szabolcs megye, nem az jelenti, hogy minden ertelmes programtol es civilizaciotol elzart kapalo senkik vagyunk! Itt is szervez az iskola programokat, itt is van nyaron bucsu, koncertek, rendezvenyek.


Edesapam meghalt, es ugyan jar anyanak az ozvegyi nyugdij, apa keresett tobbet, igy azzal egyutt is nagyon keves a bevetelunk, tovabba a beteg nagymamnak 42.000 Ft a nyugdija, o is velunk lakik, igy az o hazan nincs rezsi, csak az alapdijak. A hazat probaljuk evek ota eladni, de hiaba. Illezvenagxmamnak rengeteg gyogyszert kell szednie, amik szinten nagyon dragak. Ha korhazba kell menni, el kell vinni a megyeszekhelyik, ami oda-vissza szinten nem keves penz. Erre rajon a lakastorleszto (nem deviza), a rezsi, es az etel. Es igen van internetunk is, mivel nekem az iskola miatt sokszor kell, illetve anyanak a munkahoz.


Nem rudom mire jo ez a gyulolkodo kioktatas amit a valaszokban es prjvat uzenetekben kapok. Felelmetes milyen emberek vannak.

2016. nov. 22. 19:41
 12/32 anonim ***** válasza:
38%

sokan vannak így. és a legjobb,hogy néhány osztályfőnök nem érti meg és a gyereket cseszteti,hogy miért nem vesz részt az ilyenekben.

tényleg annyit tudsz tenni,hogy a szabadidődben és a szünetekben elmész dolgozni.tudom,hogy ennyi idősen nem a legjobb,de ha annyi pénzetek nincs,hogy egy karácsonyi húzáson résztvegyél(amin 1-2 ezer szokott lenni az érték),akkor csak kéne egy kis plusz zsebpénzt szerezni szerintem.

1-1 hétvégét bevállalni,vagy az iskolai szünetekben dolgozgatni. biztos,hogy van valamilyen szövetekezet nálatok is. általában szeretik is a diákokat,jobban megéri,mint felnőttet felvenni állandóra.

más megoldás nem nagyon van:/

apukáddal mi van? nagyszülők? nem tudnak segíteni,hogy ne kelljen mindenből kimaradnod?

2016. nov. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
17%

Elhiszem, hogy rossz.

De tényleg nem ördögtől való és lehetetlen a diákmunka. Én nyaranta dolgoztam. Szinte bármit, piacon árulni, fagyit árulni, szórólapozás. Suli közben meg hétvégéken egy-egy alkalommal. És ilyen munkát sokkal egyszerűbb találni, mint felnőttként normális 8 órás munkát, szóval azért mert felétek kevesebb a lehetőség, ilyen alkalmiak még biztosan vannak.

Ebből tellett ruhákra, szórakozásra. Engem is egyedül nevelt anyukám, segítségünk nem volt, és semmi pluszra nem volt pénzünk.

2016. nov. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
51%
12#vagyok újra. Látod erről beszéltem tanácsadó van bőven. Ahogy írod hogy szabolcsi vagy gondolom sok mindenkinek be ugrik más is . . . Ebből származhat az ilyen hozzáállás is, le kell nézni a másikat mert vidéki paraszt vagy esetleg roma,ezt azért írom mert a szomszéd roma gyerek is szabolcsi. De! Becsülettel dolgozik a házat teszi rendbe,ahogy tudja közmunkások a feleségével gyereket nevelnek . Száz szónak is egy a vége sajnálom az ilyen szegény sorsú embereket van elég bajuk és akkor ez még nem elég legyünk bátrak így virtuálisan és osszuk az észt mindenkinek.
2016. nov. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
52%
Issstenem, de jó lenne, ha beszélnél az fiammal! Az a legnagyobb gondja, h nem kap havonta 30.000-ért cipőt.
2016. nov. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
56%
Én sem mehettem osztalykirandulasra,siturara,stb. volt pár barátnőm akik szintén nem engedhettek meg maguknak. olyankor egymásnal szoktunk aludni,csajos programot csináltunk. lakkoztuk egymás körmét, hajat fontunk stb.merem állítani hogy sokkal jobb buli volt
2016. nov. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Diakmunkarol annyit, hogy vegigjartam a gazdasagokat, a szervizeket, az orvosi rendelot, a piacot, a temetot, a boltokat. A sz..rlapatolastol a takaritasig mindent elvallnek. De rengetegen mennek. Es mindenkit elkuldenek. Igy is alig elnek a boltok, nem tdnak senkit alkamazni.
2016. nov. 22. 20:03
 18/32 anonim ***** válasza:
81%
Nem kéne lenézni a kérdezőt. Ahogy írta, mindent megpróbált.
2016. nov. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
52%
14: Nem tanácsadók, hanem olyanok, akik voltak hasonló helyzetben, és leírták a saját tapasztalatukat.
2016. nov. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Saját szitu, csak itt én vagyok az anyuka. Két iskolásom van, rengeteg program. Táborok, kirándulások, fizetős versenyek, stb.... Párom agyvérzést kapott, de mivel a munkahelyén nem jelentették be, semmilyen ellátást nem kapott. Mi is ilyen helyzetbe kerültünk. Nógrád megyei kis falu, semmi munkalehetőség, enni is alig volt pénzünk. ( Mára rendeződött) Én több dolgot tettem, leírom, hátha merítesz ötleteket.

Neten ( teszvesz, vatera) árultam a kinőtt ruháikat, sok darabos csomagban, 1000ft-ért. Sokszor volt, hogy a licit végén 17 ezer ft-ért vittek el egy-egy csomagot.

Mivel imádok sütni, a rokonságnak sütöttem. Ők kifizették az alapanyagot, plusz 1500-3000ft közötti munkadíjat, attól függően, mennyire bonyolult tortát vagy sütit választottak. Mindenmentes sütiket is gyártottam.

Tartottunk egy garázsvásárt, ahol eladtuk a régi cuccainkat. Ebből is nagyon sok pénz bejött.

De pl nyári tábor előtt kértem egyszeri segélyt az önkormányzattól. Ott 8ezer ft-ot adtak.

Kértem tüzifa támogatást, így annak az árát félre tudtam tenni a gyerekeknek.

Végül megkerestem a karitász helyi vezetőjét, akitől élelmiszert, ruhát, cipőt kaptunk, így itt is tudtunk kicsit lecsippenteni.

Én szegény családból származom, sosem mentem semmilyen programra, sosem voltak barátaim. Ezt nem akarom a lányaimnak.

2016. nov. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!