Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan rajtam kivul, aki...

Van olyan rajtam kivul, aki kimarad az iskolai programokbol, mert a szulei nem tudjak kifizetni?

Figyelt kérdés
En sajnos igen. Pl. golyatabor, osztalykiranydulas, karacsonyi angyalkazos jatek, nyari tabor stb. Ti hogy elitek meg? Mit ereztrk ilyenkor? En nagyon sajnalom anyukamat, mert egyedul nevel, es megertem, hogy nem fer bele, csak rossz mindenbol kimaradni :( en 16/L vagyok. Irjatok kort es nemet is legyszi!
2016. nov. 22. 19:06
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
78%
Én teljesen megértelek. Én is olyan helyen éltem 20 éves koromig, ahol kb 0 lehetőség. Ez azóta sem változott. Amikor felköltöztem Budapestre az egyetem miatt, jobbra fordultak a dolgok. Tudtam dolgozni és fizettem a költségeimet, megvettem mindent amit korábban nem tudtam (semmi luxus dolgok). Az én édesapám is meghalt és nagyon nehéz volt. Ugyan kirándulni elmehettem (ilyankor Anyu valahogy összekaparta a pénzt), de nem élveztem túlságosan, mert kb minden osztálytársamnak volt zsebpénze stb, nekem szinte semmi. Igy volt, hogy az egész osztály bement egy kiállitásra én pedig szépen kint maradtam. Mit tehettem? Elmentem sétálni egyet és azzal elütöttem az időt..Próbáltam ezen nem keseregni, pedig nagyon rossz érzés volt...
2016. nov. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
82%

Szia, ne csuggedj! Mindenkivel megesik, en ugyan mar elhagytam a gimis kort, de arra nagyon jol emlekszem, hogy akkor annyira rossz volt az anyagi helyzetunk, hogy nem tudtam elmenni az osztalyommal egy olyan kiallitasra, ahova 1000 forint volt a jegy. Anya benezett a penztarcajaba, volt benne kb. 200 forint, es annyi. Lehetett varni a kovetkezo fizetest, addig meg vegetalni.

Tudom, ez nem vigasz, de hidd el, lesz amikor sokkal jobb lesz!:)


21/N

2016. nov. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Gratulalok annak a privatban uzengetonek, aki arra buzdit, hogy vallaljak webcamos szexmunkat!!
2016. nov. 23. 03:36
 24/32 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem semmiből nem maradsz ki.

Én életemben nem mentem ilyenekre... na nem azért mert nem lett volna 5.000 forint egy kirándulásra de pénzkidobásnak tartottam mert úgyse oda mentek ahova akartok hanem ,,tanulmányi" tehát múzeum stb.


Amúgy a gólyatáboron kívül az összes pénzpocsékolás.

Nyári tábor meg 40-50... erre meg keveseknek van pénze és ez 1 hét.


Én egyedül elvoltam vagy a barátokkal mindig, az efféléket meg felesleges pazarlásnak élem/éltem meg.

2016. nov. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
33%

Lányom szinte soha nem volt osztálykirándulni. Óvodás korától kezdve kirándulás előtti éjjel rendszeresen belázasodik, hány, hasmenése van, kiütései, bármi, ami miatt nem mehet. Így már évek óta be sem fizetem neki, mert felesleges. Már 15 éves, de csak 2x tudott elmenni osztálykirándulni összesen. Az elsőt nem élvezte, pedig alig várta már. No azért itt is volt egy kis rosszullét előtte, de nem volt olyan vészes, a tanárnőnek jeleztem, meg nem is mentek messze, ha baj lett volna, érte tudtunk volna menni. Másodjára már másik iskolába járt, ott konkrétan olyan hasi görcsökkel küzdött előtte, hogy az orvos szerint vakbélgyanus volt. Kikértem az orvos véleményét, ő azt mondta, hogy elmehet a lány, de ha ilyen, vagy olyan tünetei vannak, akkor azonnal mentőt kell neki hívni. Beszéltem a tanárnőval, hogy most mi legyen. Ez a helyzet, a kirándulás be van fizetve, a lány nagyon szeretne menni, de ez van. A tanárő egyszerüen csak annyit kérdezett, hogy miért nem megyek vele én is? Van hely a buszon. Végül elmentem. Aztán persze fájt hasa a lánynak, de csak enyhén, nem volt komoly baja (egyetlen röpke nyilallást érzett, utána már azt sem) Így lemaradtuk kissé a csoporttól. Telefonon tartottuk a kapcsolatot a tanárnővel, tudtuk, hgy éppen merre van a másik. Hazafele a buszon beszélgettek a gyerekek, hogy merre járt, és mit látott a lányom. Hátul mi is elmeséltük a tanárnővel részletesen a napunkat. A gyerekek szerint is, és a tanárő szerint is végül a lányom jobban töltötte el az idejét, mint a csoport. Sajnos már nem abba az iskolába jár a lányom. Azóta már nem is akar elmenni osztálykirándulásra, inkább azt kéri, hogy menjünk el családilag akár ugyanoda, mint az osztály kirándulni.


Őt nem viseli meg, mert nem is akar menni. Azelőtt viszont, mikor még a rosszullétek miatt nem jutott el, nagyon rossz volt neki.

2016. nov. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Hat az utolso 2 kommenttel nem igazan tudok mit kezdeni. Attol hogy van aki antiszoc es ki akar maradni dgokbol, attol nekem meg nem lesz jobb.
2016. nov. 23. 11:28
 27/32 anonim ***** válasza:
58%

Az lehet hogy antiszoc vagyok kedves kérdező de engem anyám nem ruházott 14 éves koromtól kezdve, nem vett cipőt, se kabátot... Nálatok ez hogy van?


Az meg hogy kimaradsz a dolgokból... talán akkor kimehetnél hétköznap is a többiekkel és akkor nem lenne olyan nagy hiánya a tábornak, ahelyett hogy a facebook előtt ülsz egész nap, mert akkor is kimaradsz

2016. nov. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Hagyjuk
2016. nov. 23. 11:49
 29/32 anonim ***** válasza:
28%

Kedves 16 éves lány!


Egyetlen gyereknek sem szabadna kimaradni az ilyen programokból, nagyon sajnálom, ami veled történik :(


Mennyire élhető verzió az, hogy elfogadd egy idegen segítségét...?


Szeretném, ha részt vennél ezeken, gondolom pár ezer forintról beszélünk alkalmanként. Nekem belefér, nem probléma, te meg élményekkel gazdagodsz.

Ha nem megalázó számodra, írj privátot!

2016. nov. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kerdezo! Sajnos nem vagy egyedul a problemaddal. Az en szuleim sem tudtak anno a suliban finanszirozni az iskolai programokat. De engem sosem bantott ennyire. A suliban az a dolgod, h tanulj es probalj meg kikerulni abbol a kozegbol, ahol vagy, h aztan a csaladodat segiteni tudd kesobb. Elfogadtam az anyagi helyzetunket anno, nem problmeztam, h nem mehettem sitaborba, vagy mas programra. Tanultam, kulonorakra jartam, majd 18 evesen felveteliztem az egyetemre, ami mellett mar konnyebb munkat talalni. Egyetem mellett dolgoztam, majd amikor elvegztem, lett egy jol fizeto allasom. Ne band, h most kimaradsz ezekbol az iskolai programokbol, m lesz meg alkalmad boven bepotolni.

Tudom, h nehez a diakmunka is. De neha lehet talalni elviselhetot is, ami azert viszonylag jol fizet.

2016. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!