Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan rajtam kivul, aki...

Van olyan rajtam kivul, aki kimarad az iskolai programokbol, mert a szulei nem tudjak kifizetni?

Figyelt kérdés
En sajnos igen. Pl. golyatabor, osztalykiranydulas, karacsonyi angyalkazos jatek, nyari tabor stb. Ti hogy elitek meg? Mit ereztrk ilyenkor? En nagyon sajnalom anyukamat, mert egyedul nevel, es megertem, hogy nem fer bele, csak rossz mindenbol kimaradni :( en 16/L vagyok. Irjatok kort es nemet is legyszi!
2016. nov. 22. 19:06
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Szia! Én is hasonló helyzetben voltam, igaz, talán egy kicsit jobbak voltak a körülményeink mint a tiétek.


Nekem szerencsém volt mert elég könnyen ment a szakközépiskola (pedig nem egy sz-r suli) és tudtam mellette dolgozni. Spóroltam felsőfokú nyelvvizsgára, utána leérettségiztem emelt töri + angollal és eljöttem Budapestre egyetemre (államilag támogatott képzésre, kollégiumba). Itt igazából csak az nem kap diákmelót, aki nem akar dolgozni, annyi lehetőség van :) (nem mind túl fényes, én is dolgoztam gyárban, tescoban, szórólapoztam a hidegben de azt is meg kell csinálni és a semminél jobb)


Mivel írtad, hogy nálatok nem igazán van diákmeló, ezért csak annyit tudnék javasolni hogy próbálj meg minél jobban tanulni és próbálj meg túllépni azon, hogy kimaradsz a programokból. Szomorú, de sajnos ez egy olyan béka, amit le kell nyelned. Ha ügyesen tanulsz és felvesznek egyetemre, akkor pár év múlva már más lapokkal fogsz indulni :) Bármelyik nagyvárosba is jelentkezel, biztos hogy valamit fogsz találni és pályázhatsz egy csomó ösztöndíjra (egyetemi szociális támogatás, alaptámogatás, tanulmányi ösztöndíj az átlagos alapján, Bursa Hungarica - nézz utána, mire vagy jogosult).


Fel a fejjel! :)


22/L

2016. nov. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy nem csak édesanyádnak jár az özvegyi nyugdíj, hanem neked is valamiféle félárvasági ebben a helyzetben.

Nevelt testvérem legalábbis kap, és nagyon nem keveset...

Járjatok utána alaposan, nehogy már ne kapd meg, ha esetleg jár...

Több helyen érdeklődj, mert előfordul, hogy simán letagadják az illetékesek.

2016. dec. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!