Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Házsártos szülővel együtt lakni?

Házsártos szülővel együtt lakni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni családi ügyben.

Édesapám viselkedése a problémám. 24 éves vagyok, sajnos még mindig vele lakom.

Bármiről is legyen szó, a nap 24 órájában folyamatosan "belém áll" - nem tudok jobb szót használni.

Minden lépésembe, cselekedetembe beleköt. Együtt élünk egy nagyon kicsi lakásban a feleségével, kikerülni nem tudom.

Reggel kezd neki ébredés után, hogy miért nem ettem meg pl. a joghurtokat, amiket a felesége vett... "az ő pénzéből van és sok pénzt fizetett érte"

A lakás, amit vásároltam (várok az átadására hogy költözhessek) egy "cella" "börtönlyuk" miért nem vettem egy nagy panelt... (mi is panelban lakunk).

Ha főzni próbálok valamit a lakásban rögtön ott terem és "miért nem ebbe a lábasba, miért nem azzal az olajjal, miért nem ezt a paprikát, miért...."

Ha autóval utazunk, akkor "miért nem itt parkolok hanem ott ...miért húzom be a kéziféket (szerinte tilos :D) ... miért nem járok busszal stb."

Átnézi a szemetest, kiveszi a dolgokat amiket szerinte nem kellett volna kidobnom (pl. lejárt szavatosságú tejtermék) és a szememre veti.

Nagyon nehezen viselem.

Mit tudok vele kezdeni? Teljesen tanácstalan vagyok hogyan reagáljam le. Elfogyott a türelmem, de megsérteni sem akarom.


2016. nov. 23. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Költözz el. Komolyan, mert ebbe bele lehet őrülni.


Nekem mostohaanyám - most meg nagynéném - volt ilyen. Még csak egy éve lakok nénémmel, de megőrülök már. Mindig kioktat, stb.


Én amint tudok, elhúzok a páromhoz, mert itt csak feszültség van, amibe belebetegszem.

2016. nov. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagymamám ilyen. Nagyon nehéz élete volt, szó szerint az egész élete terrorban telt, és szerintem egyszerűen megőrült. Ugyanezt csinálja, le se írom, mert ő is ilyenekbe köt bele, hogy miért borítom ki a bögre vizet, spórolunk, stb. Ráadásul baromi erőszakos. Szerencsés vagy, hogy lesz egy saját lakásod. menekülj onnan. Ezeket az embereket nem lehet kezelni, ezek mellett csak bedilizni lehet.
2016. nov. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tipli,ha megteheted!!!! Én így élek 3 éve és néha úgy érzem a fejemre szakad a ház! Tudnék mesélni de ide nem férne ki.
2016. nov. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Régen megbetegedtem... valami gyomorbajom lehet, fekély vagy hasonló..


Ha eszem egy almát rögtön neki kezdi "MEGMOSTAD? biztos nem mostad meg rendesen"

Ha nekiállok pl. egy rizibizi elkészítésének, rögtön ott terem "tudod mennyi volt a zöldborsó? 7ooft kilója! anyád mondta hogy vegyem meg NEKED"

kb. ott tartok, hogy egy falat nem megy le a torkomon itthon utófájdalmak nélkül. Az pedig, hogy mindig minden étkezést kint fogyasszak el nehezen kivitelezhető..


Mit csináljak, addig amíg nem tudok menni?

2016. nov. 23. 17:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A párommal csak egy évig laktam együtt bátyámmal és a családjával, ennyire durva beleszólás nem volt az életünkbe, csak hülyeségeken fennakadás, nem érdekelték a mi helyzetünk, stb. Ha még ezt kellett volna kibírnunk, amit neked, Kérdező, tűzön-vízen harcolnék azért, hogy akár egy lyukba, de külön költözzek az illetőtől. Sokat idegeskedtem így is, hogy szinte nulla magánéletünk volt, ebben az egy szobás lakásban is ugyan, de szinte már a nyugalom szigetén érzem magam.

Hidd el, a távolság sokat javít a családi kapcsolatokon, attól még mehetsz hozzá látogatóba.

2016. nov. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre a válasz az, hogy ezen már sehogy. Lerágott csont, de egy idősebb embert, főleg az ilyen berögzött, önző magatartásáról sosem fogsz leszokatni. Folyton a szemedre veti, hogy mi mennyibe kerül, miket "feláldoz" érted, miket pazarolsz...ez a garasoskodás a velejéhez van nőve, csak annyit tehetsz, hogy minden erődön a különköltözésen dolgozol, ez a remény talán erőt ad a mindennapokhoz, hogy kibírd vele.
2016. nov. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Vagy költözz el és jobb lesz neked. Vagy túl nyámnyila vagy ahhoz hogy leállítsd. Leültél már vele beszélni ezekről vagy csak itt panaszkodsz? Mi nem tudjuk megoldani a problémátokat, nektek kell :)
2016. nov. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi az idő a lakásod átadásáig, de én a helyedben elmennék addig albérletbe, még ha kenyéren és vízen kellene is élnem.

Vagy nincs véletlenül olyan rokon, barát, barátnő, évfolyamtárs, munkatárs, (vagy ezek ismerősei) aki addig befogadna?

Mondd, hogy természetesen fizetsz is érte.

Ha vannak olyan bútoraid, egyéb holmijaid, amit már az új lakásba szánsz, annak bérelj raktárt, de ha lehet addig apádéknál tartani, akkor hagyd ott.

Én ezt tenném!

2016. nov. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Úgyis elköltözöl, minek rugózol ezen?
2016. nov. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!