Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, és 25 év feletti...

Szülők, és 25 év feletti "gyerekek" ti hogy élitek meg hogy még mindig együtt kell élnetek?

Figyelt kérdés
A kell alatt azt értem, hogy az anyagiak miatt nincs lehetősége különköltözni a fiatalnak...mert albérletre a teljes fizetése sem lenne elég, szobára is elmenne a 60%-a, és ki szeretne felnőttként egyetemisták között élni. Amíg párja sincsen, addig a különválás teljesen lehetetlen küldetés. Mennyi konfliktus van nálatok ebből? Szóval ezek a tipikus dolgok, hogy mikor jársz haza, miért főzöl magadnak mást, miért hozod ide a barátodat/barátnődet?
2016. nov. 24. 16:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%

Én megorulok, néném mindenbe beleszol, és totál hulyének néz, de a pénzem az kell neki. Ugy a 80%át lenyulja, minden szarságra...

De két hét és koltozok a páromhoz és akkor megszunok, mint pénzeszsák.

2016. nov. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%

Már nem élek otthon, de közelebb voltam a 30-hoz, mint a 25-höz amikor elköltöztem.


Bár nagyon jó a kapcsolatunk, a végefelé már nem volt könnyű. Édesanyámmal sok volt a konfliktus, ami leginkább annak volt köszönhető, hogy sajnos megrokkant az egészsége és nehezen viselte, hogy át kell adnia az irányítást. Megfordult a szülő-gyerek szerep.

2016. nov. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

26 éves vagyok. A szüleimel jó a vizony, összeköltöznöm nincs sajnos kivel, legalább tudok félre is tenni. Sajnos egy szobáért is elkérnek 50-70 ezreket, egyszerűen nem ér az önállóság annyit most, hogy semmit ne tudjak spórolni és legyen még 2-3-4 lakótársam, akik közül egyet se ismerek. Akkor már a szülők.

Van saját szobám, a lakás viszonylag nagy, így nem vagyunk egymás szájában. Ha megyek valahova, mindig szólok, de nem szoktam nagyon részletezni, max ha ismerik az illetőt, neki mondom a nevét meg hogy majd jövök. Ha sokáig kimaradok, dobok egy sms-t, de ennyi.


Pénz: a fizum negyedét leadom (nem sok sajnos), a többiből fedezem a költségeim, vásárolok otthonra is ezt-azt, ha kérik vagy épp boltba megyek.


Kaja: hétköznap eszem a munkahelyi menzán, hétvégén olyat főznek, amit mindenki szeret.


Házimunka: hétévégn rendbe vágom szépen a lakást, de az egyik szülőm már nyugdíjas, úgyhogy hétköznap ő tesz-vesz, mosás megy a többiek ruhájával együtt, szennyes edényem nincs kb. egy bögrén kívül, szóval nem sok vizet zavarok hétköznaponként.

2016. nov. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

2 évig éltem anyámmal és az új családjával (férje, féltestvérem). Elváltam, és nem volt hová mennem a kicsi gyerekemmel.

Durva, szomorú időszak volt. Mindent én csináltam, csak én mostam és teregettem, mosogattam, takarítottam. Ezzel nem lett volna gondom, de anyám mégis egyfolytában gonoszkodott, határozottan el akart marni. Mindenkinek panaszkodott, hogy én ott vagyok. Napi szinten kifejezte a nemtetszését, ellenségesen viselkedett. Elvállaltam egy munkát, de a gyerekre nem volt hajlandó addig vigyázni, így ott kellett hagynom az állást, gyes meg nagyon kevés volt. Bölcsődébe helyhiány miatt nem vették fel a kicsit.

Össze akart boronálni minden szembe jövő férfival, csak hogy megszabaduljon tőlem.

A férje egyébként normális volt, ő segítőkész volt. De elmérgesedett nagyon a helyzet. Mikor lett egy tartós kapcsolatom, anyám szinte kirakott, mikor pedig még nem tudtuk, hogy el akarunk -e köteleződni egymás felé, mert csak a kapcsolat legelején voltunk.

2016. nov. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Anyám kifejezetten igényli, mert a frász töri ki, hogy egyedül maradna, ha elköltöznék. Semmilyen "tipikus" konfliktus nincs, mert nem gyerekként kezel, hanem egyenrangú felnőttként (az elkerülhetetlen "függetlenségi" harcok 18-20 év körül lezajlottak). Nekem sincs semmi bajom az együtt lakással, mondjuk én az egyedüllétet is élvezném.
2016. nov. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!