Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul esik, hogy ilyeneket...

Rosszul esik, hogy ilyeneket mondanak nekem. Hogyan tudnám ignorálni? 16/f

Figyelt kérdés
Kiskorom óta focizom rendszeresen és 1 hónapja eltörött a lábam, szüleim pedig a hasznavehetetlen és a lusta szinonímáit mind elmondták rám és hogy mennyire szerencsétlen vagyok.
2016. nov. 28. 20:26
 1/6 anonim válasza:
93%
Az ilyen szülők önmaguk sikertelenségét vezetik le gyermekükön. Az eltörött lábad nem a Te hibád, nincs okuk téged emiatt hasznavehetetlennek, lustának nevezni. Tehát oktalanul "gúnyolnak,,, így nyugodtan elengedheted ezeket a füled mellett. Talán harcba szeretnél szállni Velük? Esélytelen. Én már próbáltam kiskoromban, hasonló, bár ennél kicsit durvább helyzetben. Ők a szüleid. A gyámod. Akik felneveltek. Nem szállhatsz szembe ezzel a két, ideggyenge emberrel. Nem emelheted fel a hangod. Tűrnöd kell, még minimum két évig. Kitartást, és mérhetetlenül sok szerencsét kívánok Neked!
2016. nov. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Jajj tudom milyen ez! Nekem is ilyenek a szüleim. Heti 3 edzésre járok, kitűnően tanulok, játszom hegedűn (napi 2 óra gyakorlás) , de azért lusta vagyok! Nekem az a taktikám, hogy mindenre helyeslek. Az a legegyszerűbb. Hidd el, vitatkoztam velük évekig, de már belefáradtam. Mondd nekik hogy : "igen akkor lusta vagyok!" Nem tehetsz arról, ami a lábaddal történt, de ha ezt nem tudják felfogni, akkor az a legütősebb válasz számukra, ha helyeselsz. Illetve ott van mèg a fülhallgató, ha már nagyon nem bírnád. Sok sikert, remélem kibírod!
2016. nov. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Minek ad az Isten ilyen bar..omarcúaknak gyereket?? Kérdezd meg tőlük,talán táncolnod kellene? Hát ezt már nem hiszem el!
2016. nov. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
"Igen, lusta vagyok ezek szerint. Elvégre a Ti génjeiteket örököltem és Ti neveltetek"
2016. nov. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%
Azért meghalgatnám a másik oldalt is...
2016. nov. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az előző előtti válaszolóval egyetértek!

Helyeselj, de közben ártatlanul állítsd be őket hülyének...

Jó, persze nem így értem. De pl. elestem a szekrényben (igen, ügyes vagyok) és rámkiabálnak, hogy ezazz, rúgd szét a szekrényt!

Én meg erre, csak annyit szoktam mondani pl.: Hogy jajj, elnézést, hogy elestem, esküszöm többet nem fordul elő! Teljes szivemből, nem gyúnyos hangnemben nem szólhatnak vissza, mert bocsánatot kértél, és még kellemetlenül érzik is magukat.

Meg ha helyeselsz, akkor már nem tudnak visszaszólni.

- Lusta vagy!

- Az vagyok!

-...

Kitartás!

U.I: Bocsi a helyesírási, elírási hibákért, mobilon vagyok.

2016. nov. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!