Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy álljak anyámhoz, ha...

Hogy álljak anyámhoz, ha ilyeneket mondd nekem?

Figyelt kérdés
Anyámmal sosem volt jó a kapcsolatom, ugyanis mindig dolgozott. Sosem jelent meg fontosabb eseményeknél az életembe mert mindig dolgozott. Bár ezzel mindig jót akart, sajnos pénzen nem tud szeretetet venni. Rengeteget veszekedtünk és soha nem volt jo anya-lánya kapcsolatunk. Hozzám vágta,hogy nem szeret és ha problémája volt velem nem szólt hozzám napokig. Mindig nekem kellett kezdeményezni, ha bocsánatkérésről volt szó, akkor is ha nem az én hibám volt. Már egy ideje párom is van és ez nagyon nem tetszik neki, mert azt hiszi elhanyagolom a tanulást pedig nagyon nem... semmit nem tud rólam, mégis mindig ítélkezik felettem. Olyanokat vág hozzám, hogy gyűlöl és utál, és inkább ne lennék a lánya, és, hogy ő pedig nem akar az anyám lenni és nem érdekli mit csinálok. Ezek után mit tegyek, hogy viszonyuljak hozzá? Tönkretesz lelkileg.
2016. márc. 16. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
ahogy ő hozzád.
2016. márc. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Jézusom. Nem anya az ilyen. Én a helyedben nem hagynám annyiban. Simán visszaszólnék neki. Ha ennyire nem akart gyereket akkor mi az istenért szült. Nem érdemled ezt meg tőle semmi miatt sem. Nincs valaki ismerősötök pl. nagymama akivel tudnál beszélni hogy beszéljen vele? Nem normális hogy ilyeneket csinál. Te pedig ne foglalkozz vele. Tudom hogy nehéz de ne érdekeljen. Hidd el aki szeret melletted marad. Én a helyedben minél előbb lelépnék valakihez vagy valami.
2016. márc. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Hol van apád?


Anyád miért dolgozik állandóan - netán csak így tudtok megélni?


Mennyi idös vagy?

2016. márc. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen minek szült gyereket,de komolyan...
2016. márc. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Ignoráld az apróbb bántásait, ellenben ha akadna valami jó tette, szava feléd akkor azt értékeld. Akár kissé túlzottan is, csak ne feltűnően. Ha durván megbánt azt tedd szóvá, de tiszteletteljesen és röviden, ne bonyolódj hosszas veszekedésekbe. Magyarul azt mond, hogy neked ez kellemetlen és ne azt hogy te köcsög vagy. Ez utóbbiakkal csak rontasz a helyzeten.


Mutasd ki, hogy szereted, vagy legalább tegyél úgy. Dicsérd meg, ha találsz rá okot. Például ha főzött valami kaját, mond hogy finom, kivéve ha pocsék. Ha van valami alkalom (születésnap, névnap, karácsony, stb) ajándékozd meg. Ha te főzöl mindig kínáld meg őt is. Ha elmulasztott egy fontosabb eseményt amire vártad volna ne szólj érte, de egy következőnél mond ha szívesen várod.


Ha valótlanságot állít, és van rá bizonyítékod, mutass rá. Én mérlegelném, hogy bocsánatot kérjek olyanért ami nem az én hibám. Néha-néha oké, ha ezzel helyreáll a béke, de rendszeresen nem jó. A béke nem áll helyre csupán újra és újra azt mondod igen ez az én hibám.


A stratégia lényege, hogy minél több jót kapjon tőled, főleg ha jól viszonyul hozzád. És semmit ha negatívan, ha mégis visszaszólsz neki azt véletlenül se bántásként értékelje, hanem a saját tévedésének.


Attól tartok legjobb esetben is csak elviselhetőbb lesz az anyukád, amíg el nem költözöl tőle(feltételezem nála laksz), ha ez megtörtént újragondolhatod a kapcsolatod vele.

2016. márc. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy apum két tűz között van és ha anyummal összeveszek azt mondja mindig, hogy ne beszéljek vissza neki, de nem is teszem, csak meg mondom, hogy nem igaz,hogy nem tanulok.. az a baj,hogy én mindig megpróbáltam lépni felé és kibékülni és sajnos akkor is mikor egyáltalán nem az én hibám. próbáltam vele leülni beszélni nyugodtan, de ő addig nem akart velem beszélni, amig nem ismerem be,h neki van igaza holott nincs.
2016. márc. 17. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!