Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek olyan...

Mi a véleményetek olyan szülőről, aki arra kéri a felnőtt gyerekét, hogy vegyen fel neki hitelt?

Figyelt kérdés

Velem megtörtént, ámbár én nem az érzelmeimre, hanem józanul végiggondolva az eszemre hallgattam.

Évtizedekről van szó, s sokszor még a másnap sem biztos. De azóta is motoszkál a fejemben, hogy hogyan is gondolta anyám az új kapcsolatával?

Hiszen bármikor tönkremehet, s mivel az egészségével is baj van bármikor meghalhat. Azaz, ha ezek kapcsán belebukik akkor bizony ott maradok egy adóssággal a hátam mögött. Arról nem is beszélve, ha akarnék magamnak felvenni valami miatt, akkor nem tudnék.


Szerintetek?


2016. nov. 30. 23:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális családod van, akkor igen, miért ne, ha van hozzá fedezet, pláne. Ha teljesen csóró vagy és nem vagy jóban anyáddal, akkor nem jó belemenni, mert ha már olyanokon kell kattogni, hogy hol fog átverni, meg hol van valami rejtett haszonélvezet, akkor ott nem jó a kapcsolat és csak rosszabb lesz, ha kezességbe belementek.
2016. dec. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%
A lakáskassza nem hitel, én is fizetem a gyerekeimnek. Még csak azt sem állíthatom, hogy merő önzetlenségből és önfeláldozásból, inkább segítem őket saját lakáshoz jutni, minthogy a sajátomban kerülgessek egy vagy több komplett családot - ha úgy adódik - akár évtizedekig, és legyek 0-24-ben ingyen bébiszitter, alkalmazkodjak menyekhez, vőkhöz, unokákhoz.
2016. dec. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt soha nem tenném meg a gyerekemmel.

A mai világban ez életveszélyes.

2016. dec. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%
en se vallaltam volna. nekik kene titeket segiteni, de legalabb latnatok, h lesz valami orokseg.
2016. dec. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
7%
Mondom én, hogy képtelenek egyesek a szöveget értelmezni! Mondom végig én fogom fizetni a lakáskasszát, így benne lesz a hitel is. És de, önzetlenségből, mert megtehetném, hogy magasról teszek rá, oldja meg ahogy akarja, hisz nekem is sikerült önerőből házat venni nulla segítséggel. De persze ez csak idefele természetes, ha a szülőt kellene segíteni, akkor már megy a rinya és a kifogás.
2016. dec. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
27%

"Ha ő vesz fel hitelt, és utána örökölnék egy hitellel terhelt ingatlant, aminek ráadásul haszonélvezője is van, akkor simán visszautasítom az örökséget, szóval amit írtál, az egy rossz gondolatmenet"


Egy több milliós ingatlan szerinted bárki csak úgy visszautasít? Megnézném azt.

2016. dec. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne utasítanám le, ha csak problémám lenne vele? Nem vagyok saját magam ellensége, hitel meg még haszonélvező is, kösz nem.


Az önzetlen segítség az más, mint felvetetni hitelt mással. Ne mond, hogy nem látod a különbséget.

Én is előre takarékoskodok a gyerekeimnek, de hogy anyámnak nem vennék fel hitelt, az hétszentség.

2016. dec. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 acelsziv ***** válasza:
100%

16: Hát ha te elég hülye vagy ahhoz, hogy egy baromi nagy nyűgöt a nyakadba vegyél rajta.

Én visszautasítottam apám családi házát, mert nem jártam volna jól vele. Tessék. Megnézhetsz.

2016. dec. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Az ő dolguk, velem is próbálkoztak ilyen-olyan indokkal meg hisztivel, (nem szülők), de alap, hogy NEM veszek fel hitelt senki két szép szeméért.
2016. dec. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
nyilván a a felött gyerek a saját ellátását tudná fedezni nem kéne a hitel
2016. dec. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!