Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mások is voltak úgy, hogy...

Mások is voltak úgy, hogy valamit nem mertek elmondani a szüleiknek? (többi lent) 16/f

Figyelt kérdés

Engem az osztálytársaim szekálnak tavaly óta, amióta középiskolába mentem. De általánosban sem szerettek túl sokan. Mindez arra vezethető vossza, hogy dadogok. Konkrétabban nagyon zavaróan és sokszor érteni sem lehet, hogy mit szeretnék mondani. Ez egészen kiskorom óta van így, akkor is már szüleim elvittek szakemberhez és egy kicsit javult. Majd általános iskola vége felé elkezdtek miatta többet szekálni meg kiröhögni. A helyesírásom is katasztrófa volt, de még most is megesik, hogy egy-egy szót rosszul írok le. Mostanában azt tévesztem el sokszor, hogy mikor kell l vagy r betűket írni. Bármennyire is odafigyelek, sokszor akkor is félreírom véletlenül. Volt olyan is pár éve, hogy az r betűt kimondani sem tudtam, meg nagyon sokszor nem is értik még most sem, hogy mit mondok és mindig visszakérdeznek.

Visszatérve, a mióta középiskolába mentem, egyfolytában kiröhögnek, megaláznak miatta, éppen ezért megszólalni sem merek, csak akkor, ha nagyon muszáj. Mindig megkeresem a leghátrább lévő helyet és ott maradok a nap végéig. Tudom, hogy ezek az évek a legnehezebbek és sok ember átesik ilyeneken, de ez egy olyan dolog, amiről nem én tehetek. Próbálok ellene tenni, de még így is lassú a haladás.

A szüleim nem tudják, hogy ezek történnek velem és nem is merem nekik elmondani. Igen, ennyire van köztünk bizalmi kapcsolat.. Kicsit nehéz volt már ezt magamban tartani, viszont az a 2 ember, akiknek tudniuk kéne, még mindig nem tudja.


U.i: bocsi ha valamit elírtam, mindenesetre visszanéztem párszor és kijavítottam, amit elhibáztam, de ha még vannak hibák, akkor bocs még egyszer.


2016. dec. 3. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmondanád a szüleidnek segítenének? Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen kapcsolatotok van, mármint, ha problémád van, segítenek megoldani, vagy magadra hagynak benne? Ha elmondani nem tudod, vagy félsz, hogy nem értenek meg, mutasd meg nekik ezt a kérdést, mert érthetően és olvashatóan leírtál benne mindent. És fel a fejjel!:)
2016. dec. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Szerintem mond el a szüleidnek. Bizotsan megértik majd. De semmikésem menjenek be az iskolaba reklamálni úgy csak rosszabb lesz. Inkább menj el szakemberhez hogy mégszebben megtanulj beszélni és kellene egy kis önbizalom is.(szomorú hogy a mai gyerekek ennyire kiközösítőek) 15/L
2016. dec. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Talán át kellene jelentkezned egy másik iskolába, ahol normálisak az emberek. Nálunk volt az évfolyamon dadogós és oxigénhiánnyal született, szimplán nagyon furcsa ember is, és mindegyiket normálisan kezelték, voltak barátaik (Pesten jártam gimibe, ha írsz egy privit, megírom, melyikbe). Az, hogy nem mersz megszólalni, a szüleiddel se vagy őszinte, az szerintem ennek az eredménye. Nyugodtan szólj nekik, esetleg ha nem mered érőszóban, akkor írj nekik egy levelet, és add oda nekik azzal, hogy nem tudod elmondani.

Hogy a kérdésre is válaszoljak én is elhallgattam sok dolgot a szüleimtől, de ezek többnyire az én bűneim voltak, esetleg a büntetés, amit kaptam értük (iskolai intők, kivel járok épp, mit csináltam, amiért az intőt kaptam, stb). Jó tanuló voltam, így sosem kérték el az ellenőrzőm. Néha visszagondolok, és lelkiismeret-furdalásom van, amiért átvertem őket, és azt hitték, hogy egy kedves, csendes lányuk van, de mégis normális ember lett belőlem, szóval ezek inkább diákcsínyek voltak.

2016. dec. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az a baj, hogy majdnem minden iskolában szemetek a gyerekek...


Beszélj a szüleiddel, segíteni fognak!

Mindenesetre azt meg kell tanulnod, hogy engedd el a füled mellett amit mások mondanak...

2016. dec. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is iskolaváltás lenne jó megoldás. Szeretsz amúgy tanulni? Valamiben erősebb vagy? Ha igen akkor próbálj meg arra "gyúrni". Ha szeretnél vkivel beszélgetni, neelkem írhatsz! :)
2016. dec. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jujj, elnézést a helyesírásért!!
2016. dec. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon hamar leszoktam róla, hogy bármi kellemetlent elmondjak a szülőmnek, mert segíteni nem tudott, viszont mindentől pánikba esett, hogy szörnyű következményei lesznek. Hogy ne találkozzak senkivel, mert mindenki csak rosszat akar nekem, meg ha valami nem sikerül, nem azt nézni, hogyan javítsuk meg, hanem hogy vége a világnak, már semmit sem mondok el neki, amiről magától nem tud.
2021. jan. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!