Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet ezeket a jegyeket...

Hogyan lehet ezeket a jegyeket elmondani a szülőknek úgy hogy ne kapjak büntetést? És mit csináljak hogy ne kövessem el ezeket a hibákat újra és újra? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az osztályzatok:

Növénytan: 2,1,1 (azt a két egyest, egy darab dolgozatra kapta a fél oszzály)

Műszaki Ismeretek: 1/2

Informatika: 3

Matek: 1

Történelem: 2

Nagyon kéne a segítség mert már nagyon gyanakodnak rám a szüleim és ha megtudják ezeket a jegyeket akkor nekem végem. Őszintén szolva már többszőr elkövettem ezeket a hibákat és meg is fizettem érte. De most azt mondták hogy már a hócipőjük tele van velem és hogyha megint elkövetem ezeket a hibákat akkor az lessz a büntetés hogy elvesznek tőlem mindent és fel kell mondanom minden egyes nap az összes anyagot amit vettünk és utána meg vagy előre tanulok vagy gyakorló feladatpéldákat oldok meg és a legrosszabb az az hogy ezt éjfélig kell csinálnom mert mindig éjfélig gépeztem vagy tvztem (amit már nagyon megbántam) és én számítógépfüggő vagyok mert minden nap olyan 5-6 órát játszok. Már voltam eltíltva 1 hónapra és az a hónap az életem legszörnyűbb hónapja volt. Most viszont ez a büntetés olyan szintű lessz hogy akár a nyári szünetig is érvényes lehet. Ráadásúl sem karácsonyra sem húsvétra meg a többi ünnepre nem kapok semmit. Maximum azt kapom hogyha kijavítom a jegyeimet akkor "TALÁN" feloldják a büntetést. De erre van olyan 5% esély (és lehet hogy túloztam)

És mindezt komolyan mondták.



2016. nov. 6. 12:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Jaj istenem... Elmondod és kész, semmissé tenni úgyse tudod. Ha ennyire be vagy fosva attól, hogy elmondd, akkor legközelebb nagyfiú/nagylány leszel és leülsz talán tanulni. A büntetést emg megérdemled őszintén sztólva, az NEM mentség, hogy megbántad, pont a hajára kenheti mindenki.
2016. nov. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem itt a gepezessel is gond van. Ha nem birsz ki nelkule egy honapot sem, csak nagyon nehezen, ottmar problema van. Probalj valtoztatni.Jobb lesz neked.am hany eves vagy?

Nem mindegy hogy 13 vagy 17

2016. nov. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Éppen kamaszkorodat éled, éppen most kell odafigyelni rád.

Valld be a jegyeidet és férfiasan álld a következményeit.

Nézd úgy, hogy akár hálás is lehetsz magadnak ezért a siralmas eredményért. Látszik, eszed sem sok van, nem elég egy közepesre sem, hogy végigülted az órákat.

Tehát, ha nem akarsz kukásember lenni, elő kell venni a szorgalmat, ki kell az ész hiányát pótolni.

A bugyuta játékok meg teljesen legyalulják az agyadat, jobb, ha ezzel már nem terheled a fejedet.

Nem vagy tehetséges ember, tehát te nem engedheted meg magadnak, hogy az idődet és a maradék eszedet játékokra fecséreld.

Ha megfogadod, hogy odateszed magad a tanulásban és nem szt.rod el az életedet a játékokra, majd viszed valamire az életben. Meg fogod látni te is ugyan ezt fogod mantrázni a fiadnak, ha azt látod majd, hogy a hülyegyerek éppen tönkre teszi az életét.

2016. nov. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat.

Másodiknak: 17/F vagyok és 9.-es

2016. nov. 6. 12:23
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Meg is érdemled a büntetést. Ilyen jegyei ostobának vagy lusta disznónak vannak. Egyik sem dicsőség. Mások jegyeit pedig ki nem sz...a le ? Ez normális szülőnek nem kifogás. Apád helyében én is elvenném a géped.
2016. nov. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
hát hallod én gimiben anno 1-2 ig is tanultam, nem csak éjfélig, tény 5-s jegyeket kaptam... És épitészmérnokire mentem... Azért csak vittem valamire... Én hazaértem anno, bekapcsoltam gépet 1-2 órára és tanultam... Ha kész voltam este újra bekapcsoltam....annyira nem szörnyű ez. Volt számitogepfuggo srac az osztályban mégis 5-s jegyeket kapott... Tehát nem tanulsz az a te hibád, és örülj neki, hogy a szüleid ösztönözni akarnak....
2016. nov. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
El kellene menned egy vizsgálatra hogy van e figyelem zavarod ezt most a matek miatt mondom én egyáltalán nem értem és nekem abból van felmentésem ha ezt megcsinálod és kiderül hogy van és meg kapod ezt a hivatalos papírt akkor a matektanár nem osztályozhat téged és akkor 1-el kevesebb a többire pedig tanulni kell nincs mese a matekot még foghatod arra hogy nem érted
2016. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
17 évesen 9.-es?O.O Én 18 évesen érettségiztem. Ezt hogy csináltad? Amúgy meg vállald fel, ha nagyfiú voltál éjfélig gépezni, akkor a te érdekedet szolgáló büntetésekhez is legyél az. Meg gépfüggőként 3as infó?O.O
2016. nov. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Valahol jogos, amit a szüleid terveznek. Mégis hogy akarod ezt úgy elmondani, hogy ne büntessenek meg? Nincs olyan körítés ami változtatna a jegyeiden. 17 éves és 9-es kombóból gyanítom, hogy buktál is, de még abból sem tanultál, hanem újra hanyagoltad a tanulást.


Igazából nincs más választásod, mint elmondani, esetleg ha ki tudod javítani a jegyeket záros határidőn belül (pl ha szoktak feleltetni, akkor felkészülsz és önként jelentkezel) Nem hinném, hogy a szüleidnek mániája elszedni tőled a gépet,. Azért szedik el tőled, mert nem bírod 1-2 óra után letenni.

2016. nov. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Basszus, azt hittem, hogy olyan 10-12 lehet LEGFELJEBB.

Lassan nagykorú leszel, és itt tartasz, hogy nem mered elmondani a jegyeidet, mert megbüntetnek. Nem érzed, hogy ez mennyire ciki?


17 évesen már azért kéne tanulnod, hogy legyen belőled valami, és mondjuk ne az utcán kapirgálj jövőre közmunkásként. Egyébként már nem vagy tanköteles, ha neked ez ilyen kínkeservesen megy, akkor hagyd a sulit a pi.csába, és menj el árufeltöltőnek vagy valami. Kapsz is pénzt, meg rá is jössz, hogy jobb lett volna tanulni, és magadtól nekiállsz. Ha ilyen bukdácsolva vergődsz végig a sulin, azzal se érsz majd többet, mint a nyolc általánossal.


Gondolom, te sem úgy tervezed, hogy majd életed végéig hajnalig gépezel, délben kelsz, a szüleid meg eltartanak. Mert hogy ők ezt nem így tervezik, az egészen biztos!

Örülj neki, ha csak büntetést kapsz, és nem kezdik el vágni a centit, hogy mikor töltöd a 18-at, mert akkor mehetsz otthonról is!

2016. nov. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!