Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim haragszanak mert nem...

Szüleim haragszanak mert nem járok be 2 előadásra az egyetemen?

Figyelt kérdés
Ők nem végeztek egyetemet, ett függetlenül tisztelem őket, de nem tudják mi zajlik ott. Mindent elmondok nekik,hogy mi hogy zajlik, de mindenképp be akarnak küldeni reggel 8-ra diafelolvasásra ami úgyis fent van interneten. Szeptemberben voltam minden órámon, de ennek a kettőnek tényleg semmi értelme, pluszban nem is épül rájuk semmi. Én vagyok a rossz,hogy nem megyek be és igazuk van,hogy egy világ dőlt össze bennük,hogy kihagyom?

2016. dec. 6. 18:28
1 2
 11/15 DuplaKV ***** válasza:
61%

Ettől még nem fog kettéhasadni a Föld, szóval ne aggódj!

Nálunk pl. van olyan, hogy kötelezőtantárgyak óraütközése, kettészakadni még nem tudunk, így a kevésbé fajsúlyosabb és/vagy katalógus mentes órára nem megyünk be.

2016. dec. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagy már gyerek.

Az egyetem meg nem középiskola.


Én is sok órára nem jártam be - többnyire dolgoztam vagy tanultam (sokszor épp az egyetemi könyvtárban, szóval tényleg nem arról volt szó, hogy döglök otthon), persze néha pihentem is.

Persze van benne kockázat, de főleg felsőbb évfolyamokon már van az embernek akkora rutinja, hogy az első 3-4 óra alapján meg tudja ítélni, hogy érdemes-e bejárni az adott órára vagy sem.

2016. dec. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
93%

No igen, nekem is volt óraütközéses óra, amire soha nem mentem be, igazán nem vesztrettem semmit. Amit a vizsgára tanultam, abszolút értelmetlen volt a jövőmre nézve (ugyanolyan, mint a napra pontos történelem időpontok: az ember bemagolja s a vizsga után azonnal elfelejti). Szerettem az egyetemet és a legeslegtöbbet bejárók közé tartoztam, de néha kihagytam ezt-azt. Nagyon ritkán. Volt kicsit unalmas, de fontos tárgy, ahol csak azért mentem be, hogy a vizsgán megismerjen a prof. Olyan 10% járt be. Vagy kevesebb. S volt olyan, aki már 7-8 éve járt egyetemre, de kb. semmire se ment be s meglepődött, amikor közöltem bele, hogy másnap vizsga... Na azt el lehet ítélni, egy okosan mérlegelő embert, aki nem megy be arra, amire világosan látja, hogy felesleges, nem. Ha gimiben megtehettem volna, ott is kihagytam volna pár órát s eléggé igazam lett volna.

Attól még kell az egyetem, a többi tárgy miatt, a diploma miatt... Ami nem is annyira fontos, mint a tudás... Amit sokszor egyetem után kell autodidakta módon megszerezni, mert az egyetem túl általános. No igen, ez már erősen függ a szaktól.

2016. dec. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Éppen ezért nem kell beszámolni az órarendről.
2016. dec. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem próbálj leülni a szüleiddel és elmagyarázni nekik,hogy nem kötelező az előadások látogatása, kiadják az anyagot, a tanár levélben is megírja mikor lesz zh .Nem maradsz le semmiről.Akár mutasd is meg nekik a kiadott diákat.

Ha most nem érteted meg velük,akkor végig fognak cseszteti az egyetemi éveid alatt.

Nem mondom,hogy ne járj be semmire, de ha heti 2 előadást kihagysz,amire nem épül semmi,akkor mi van? Majd vizsgán megcsinálod.Vagy csak zh-kra mész be.Ennyi.

Ha nagyon nem hajlandók megérteni,akkor következő félévben ne mondd meg nekik az órarended.Ha neked hétfő reggel órád lenne, de nem akarsz rá bejárni,akkor ne mondd nekik,hogy neked akkor órád van.

Egyébként ezt tényleg csak az értheti,aki járt már egyetemre.

Nekem volt olyan, amiből sosem voltam bent, mégis négyesre vizsgáztam.

Volt amiből meg minden órán bent voltam,figyeltem,jegyzeteltem és a kettes alig lett meg.

Épp ezért kell felmérni,hogy melyik tárgy húzós,melyikre kell mindenképpen bejárni.

Ami töltelék és semmi nem múlik rajta,arra felesleges,inkább pihenj otthon vagy készülj más tárgyra.

Nálunk is volt amúgy,hogy első előadáson annyian voltunk,hogy a legnagyobb előadóba se fértünk be.De a félév közepén pedig alig voltak bent, max 10 ember. Szóval nem olyan ritka ,hogy nem járnak be a hallgatók.

2016. dec. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!