Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok, akik nem tudnak elköltöz...

Azok, akik nem tudnak elköltözni, mert még diákok és nincs annyi pénzük, de nem szeretnek otthon lakni, mit csinálnak, hogy kibírják addig is a szüleiket?

Figyelt kérdés
Ha tényleg idegesítik, bántják őt akár csak szavakkal is.
2016. dec. 7. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
5%
15 évesen elköltöztem és elmentem dolgozni. Munka mellet letettem az érettségi. Utána szakmát tanultam.
2016. dec. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az is egy megoldás, amit az első írt. DE, ha annyira azért nem elviselhetetlen a családod (ahogy az enyém), akkor csinálhatod azt, hogy beletemetkezel a tanulásba. Ha nem a barátaimmal vagyok, akkor általában a szobámban tanulok vagy könyvtárban. Az idő is elmegy vele, tanulás közben engem nem zavarnak és még jól is járok vele, hiszen csak így lehet megszerezni a diplomát. :)


23N

2016. dec. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Hétvégére keress valami melót,azt meg tedd félre,fél év,és lesz pénzed arra,hogy költözhess. :) Én balcsin dolgoztam egy nyarat anno, aztán nyár végén elkötöztem otthonról,persze azóta is dolgozom suli mellett,illetve munka mellett megy a suli,picit megterhelő,de jobb ez így,nem bánt senki,és nem is dirigálhat...
2016. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kollégium jó megoldás lehet.
2016. dec. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
És a szüleid mit csináljanak,hogy kibirjanak téged??:)
2016. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Mikor idegesítenek, gondolj arra, hogy azért még mindig ők fizetnek neked mindent, hátha ez megvigasztal.
2016. dec. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért, hogy osszam itt az észt, de valóban diákmunka a megoldás... én középsuli mellet kezdtem, sulinak vége volt, iràny a meló, este/éjszaka hazaestem, tanulás, alvás. Hétvégén max egy napot vállaltam be, a másik napon meg mentem haverozni, bulizni, bárhova, csak otthonról el. Ez több szempontból is hasznos volt, egyrészt volt költőpénzem, és lassacskán félretett pénzem is lett, ill. addig sem voltam otthon, nem cs..szegetett senki. Mondjuk, akkoriban a mobil még ritka dolog volt, nem volt nekem sem, de gondolom le tudod tiltani őket vagy valami, aztàn azt mondod, hogy meló közben ki kell kapcsolni...
2016. dec. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyetemista vagyok: akkor megyek el itthonról, mikor még alszanak (2 óra az út a suliba), minden nap 8 óra előtt beérek és tanulok valamit (tételek kidolgozása, órai anyagok gépre felvitele stb). Heti 2,5 napot dolgozom hétköznap. Könyvtár 16 órakor zár, néha utána is bent maradok kicsit. Hétvégente igyekszem eltűnni pl dolgozni vagy a barátomnál vagyok. Legkorábban 18-19 órakor érek haza. És nem, ennyiből nem lehet megélni, mert többedmagaddal egy albérlet 40-45 ezernél kezdődik Budapesten (+ kaja, + bérlet, + minden más), koliba nem vesznek fel. De tavasszal végzek, reményeim szerint lesz munkám (felajánlották az aktuális munkahelyemnél) és el szeretnék menni albérletbe (még akkor is ha csak szobatárs leszek).
2016. dec. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Összeszorított foggal tűrnek.
2016. dec. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!