Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik egyetemen tanultak...

Akik egyetemen tanultak baba/kisgyerek mellett, hogy alakult az életetek? Nem bántátok meg, hogy folytattátok a tanulást?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista vagyok, egy elég nehéz egyetemen. Tehát nem annyi, hogy vizsgaidőszakban tanulok és kész, hanem folyamatos készülést igényel a szak.

Viszont májusban megszületik a babánk és nem tudom, hogy később hogyan tovább...

Szeretem az iskolát, erre készültem kb. 10 éves korom óta, ezért tanultam. Viszont nekünk egy kisebb csoda ez a baba, mert természetes úton nagyon kis valószínűséggel lehetett volna gyerekem...


Akik tanultak gyerek/gyerekek mellett, nem bántátok meg? Nem volt belőle semmi gond?

A gyerekek sem érezték elhanyagolva magukat?


2016. dec. 13. 15:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 10-es, én voltam a 9-es válaszoló. Nyilván nem úgy értettem, hogy a párja összesen csak napi 1 órát foglalkozik a gyerekkel. Hanem úgy, hogy legyen olyan időszak, amikor CSAK ő van vele, akármi van, nem zargatják az anyát. A környezetemben elég sok fiatal babás pár van, pl. bátyámék, és ott az anyuka nem vonul el napi 1 órát tisztán (nincs miért, nem tanul), hanem együtt van a család, tehát apukával EGYÜTT fürdetnek, etetnek, játszanak, stb., de legalábbis anyuka ott van a közelben, ugrik egyből ha sír a gyerek...

Apuka ebben az esetben is foglalkozik a gyerekkel, de az más, amikor anyuka kap egy órácskát, amikor bezárkózhat a szobába, fülhallgató a fülébe, és csak a tanulásra koncentrálhat.

2016. dec. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
41%
A két gyerekem egyetem alatt született, mindkettővel halasztottam egy-egy évet, nálunk nem volt egyéni tanrend, levelező sem (orvosira jártam.) Annyi, hogy előrehozott vizsgákat tehettem szülés előtt. Nem volt könnyű, de elvégeztem, sokat segített a férjem, államvizsga előtt a nagyik is. Egyáltalán nem bántam meg, sőt...Mire végeztem, épp ovisok lettek, nem estem ki a melóból azzal, hogy évekre elmegyek gyesre, mégis volt időm foglalkozni velük, amikor kicsik voltak.
2016. dec. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Szia! Nekem anno kényszerhelyzetből kellett munkába állnom, hogy otthon tudjam segíteni szüleimet anyagilag, mert nem álltunk fényesen. Emiatt nem mentem el főiskolára, amit nagyon szerettem volna. Azóta már külön élek van férjem és egy kisfiam. Most éreztem azt, hogy tudom folytatni, ahol azelőtt abbahagytam, így kb. 10 év kihagyás után ismét az iskolapadban vagyok. Igaz levelezőn, de szeretem és tetszik, nem bántam meg. Akkor tanulok csak, amikor a gyerek alszik és egyelőre így is megy egész jól. Még hosszú távú terveim között van, hogy ha ezt elvégeztem belekezdek egy másikba is. De ezt úgyis fogom érezni a kis családunkon, hogy elbírjuk-e még vagy már nem. Természetesen ha azt látnám, hogy a család rovására megy, akkor abbahagynám.
2017. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!