Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos anyámék követelése?

Jogos anyámék követelése?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éve, hogy elköltöztem otthonról. Nem tetszettek az otthoni szabályok így azt mondta apám, hogy akkor el lehet költözni itthonról. Ezt meg is tettem, de miután elköltöztem rá 1 hónappal (valahogy pont akkor sikerült megtalálniuk, amikor fizetés volt) előkerültek, hogy kellene nekik kölcsön, mert éheznek. Egyik közös ismerősünk a Média Markt-ban dolgozik és elmondta, hogy most vettek (mármint a most akkor amikor azzal állított be hogy éheznek) egy új tv-t és mosógépet és egyikből sem a legolcsóbb kategóriát vették. Én megmondtam nekik, hogy akinek telik új mosógépre és 120 centis tv-re nem igazán élvezhet. Rájöttek, hogy ez nem jött be, majd eltelt 1 hónap, amikor minden áron arra akartak rávenni, hogy költözzek haza, mert milyen jó nekem otthon, mert csak annyit kell kifizetnem amennyiben megegyezünk emellé nem kell magam után főzni, mosni takarítani és rezsit meg kaját fizetni. Elmondtam, hogy mivel magamnak írom a szabályokat úgy és azt csinálok ahogy nekem tetszik így nem költözök haza, ha az az ára, hogy néhány edényt el kell mosogatni, fel kell hetente mosni meg fizetni kell a rezsit, akkor marha jó nekem itt. Eltelt megint kb 3 hónap, amikor kitalálták, hogy valahogy varázsolódott egy 50 ezer forintos vízszámla meg 250 ezer forintos villanyszámla és arra akarnak kölcsönkérni. Mivel már egyszer lepörögtük, hogy neki azért kellene kölcsön, mert éheznek közben új mosógépet és 120 centis tv-t vettek így nem adtam nekik. És elértünk a jelenbe, ahol gyakorlatilag közvetlenül pénzt követelnek rajtam, hogy én a gyerekük vagyok és kötelességem nekik pénzt adni meg hogy 18 évig ők ruháztak ők etettek joguk van ahhoz a néhány 10 ezer forinthoz amit követelnek és ha nem adom meg nekik nem érdekli őket, hogy a gyerekük vagyok, de beperelnek. (Persze ez csak üres fenyegetőzés úgysem tennék meg soha.) Szerintetek ez most jogos és adjam meg nekik a pénzt vagy jogtalan a követelésük?

2016. nov. 15. 13:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%

Sajnálom, hogy ilyen szüleid vannak, nem lehet könnyű... :(


Én bizony közölném velük, hogy az, hogy gyereket vállaltak, az ő döntésük volt, nem én kértem, hogy megszülessek és neveljenek fel, ők akarták. Felnőttként már képes és hajlandó vagyok felelősséget vállalni magamért - de CSAK magamért.

Jogilag egyetlen dologra lennél kötelezhető: ha ők történetesen idősek otthonába költöznének, és nem tudnák fizetni a költségeit, akkor az ellátásuk költségeit követelhetnék rajtad.

2016. nov. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%
Valahol meglehet érteni azt a felállást is, hogy ők felneveltek nem 10 forintból, de szerintem undorító az a szülő aki ezt számonkéri a gyerekén. Elszomorító, hogy vannak akik azért szülnek, hogy 20 év múlva eltartsák a gyerekei :( Én sem adnék nekik pénzt. Főleg, hogy hazudoznak össze-vissza. Talán még a kapcsolatot is megszakítanám ha csak ezért keresnek, meg ha annyira rémes volt otthon élni-bár erre nem tértél ki.
2016. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
6%
Jogukban áll segítséget kérni tőled, de neked nem kötelességed rajtuk segíteni. Amúgy az tényleg gáz, hogy elköltötték a konyhapénzt TVre és mosógépre. De te se vagy kutya. A saját szüleidtől megtagadod a segítséget. Szép kis család.
2016. nov. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Nem volt otthon rémes élni csak nem tetszettek a szabályok amiket felállítottak erre apám dühkitörést kapott hogy el lehet költözni és meg lehet mutatni hogy hogyan kell élni. Ennek hatására én elköltöztem.


Nem igazán éhezhet* Bocsi, de telefonról írtam és az automatikus szótár kijavította és nem tudtam minden szóra figyelni, lehet még lesznek ilyen hibák.

2016. nov. 15. 13:41
 5/33 A kérdező kommentje:
3-as. Megtagadom a segítséget. De hát nem is kell nekik segítség. :D Nem értem miért akarja valaki a segítségemet, amikor nincs rá szüksége. Aki 200 Ezerből vesz TV-t meg 300 ezerből mosógépet nem hinném, hogy túl nagy segítségre van szüksége anyagilag. Legalább is az én fontossági listámon nem a TV van a legtetején. Még a mosógépet meg tudom érteni, de 100 ezerért is igen jó mosógépek vannak. :) Ha erre telhetett nem hiszem, hogy szükségük van rám.
2016. nov. 15. 13:43
 6/33 anonim ***** válasza:
98%
Ők ultimátumot adtak: fizetsz, vagy perelnek. Hát adj te is: befejezik a hazudozast es a követelőzést, vagy megszakítod velük a kapcsolatot, aztán mehetnek nyugodtan perelni, majd az ügyvédeitek társalognak, nektek többé nem kell. Álljon már meg a menet, a gyerekük vagy, nem pedig egy malacpersely, amelyik most telt meg és lehet belőle kikotorni a lóvét.. érzelmileg zsarolnak, ami a világ legundorítóbb dolga. Ne adj nekik. Ha valóban szükségük lesz rá, arról úgyis tudni fogsz és gondolom akkor segítesz is rajtuk szívesen. De a manipulációt ne engedd.
2016. nov. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Nem fognak perelni, de ha mégis megtennék nagy pácban lennék, mert nincs pénzem ügyvédre. :) Ha tényleg lenne valami probléma, akkor adnék nekik mellesleg ami velük történik anélkül is tudok róla, hogy akarnék. Én lennék az első, aki tudná ha anyagi problémáik vagy akármilyen más értelemben problémáik lennének, de jelenleg abban a helyzetben vagyunk, hogy ők állnak jobban anyagilag. :)
2016. nov. 15. 14:02
 8/33 anonim ***** válasza:
98%

Emiatt nem tudnak perelni, ne félj.


Mégis milyen alapon? A gyerekem nem ad pénzt?

Ott röhögnék ki őket.

2016. nov. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
92%
semmi alapja nincs egy pernek, emiatt ne aggódj. De amit a szüleid csinálnak az magas színvonalú cigánymentalitás.
2016. nov. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
97%

Joggyakorlat szerint az is munkaképes akinek egy ép keze van, ha még nem nagyon öreg. Jog szerint nem jár nekik Tőled semmi, mert nem szorulnak tartásra (Ptk. 4:194).


Erkölcsileg, etikailag sem várható el tőled, hogy épkézláb szülőket támogassál, főleg úgy hogy már 18 évesen elpateroltak. A normális szülői hozzáállás az, hogy amit gyerekei kapnak, beleértve a gondos taníttatást is, azt gyerekeinek a gyerekeik felé kell visszaadniuk.


Szánalmas hogy pénzt koldulnak tőled, simán mondd meg nekik, hogy nincs felesleges pénzed. Nem kell magyarázkodnod, hogy mi mindenre kell neked is.


Ha sajnáltatni akarják magukat, simán mondd meg nekik, hogy reméled hogy most tanulnak abból ha elárverezik minden ingóságukat, pár kartondobozt esetleg majd adsz nekik. Reméled ebből tanulnak, mert akkor sem tudsz nekik segíteni ha újabb adósságot csinálnak, és akkor már a lakásukat árverezik el.


Ptk. 4:194. § [A rokontartásra való jogosultság]


Rokonaival szemben az jogosult tartásra, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani, és akinek tartásra kötelezhető házastársa, volt házastársa vagy volt élettársa nincs."

2016. nov. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!