Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya miért ilyen elviselhetetl...

Anya miért ilyen elviselhetetlen és hogy lehetne leállítani?

Figyelt kérdés

Elmegyünk ruhát vásárolni nekem. Ahogy belépünk azonnal kérdezget, hogy "Ez tetszik?" "És ez?", de csak olyan ruhákat mutat, amik nekem nem tetszenek es ezt meg is mondom neki. Aztán megmondom neki, hogy majd ha látok valamit, akkor szólok, erre O tovább mutogatja a ruhákat, amik nem tetszenek. Megint elmondom neki a véleményem. Erre egyszer csak közli velem, hogy "Nekem nem lehet ruhát venni, mert semmi sem tetszik!" Meg a hasonló dumák arról, hogy szar gyerek vagyok. Hozzáteszem, volt olyan, ami tetszett, csak neki nem. Basszus, mi nem tetszik neki egy nyamvadt világoskék farmeren? Amúgy is en hordanam, nem O.

Meg van olyan, hogy megtetszik neki egy ruha (mármint hogy megtetszik neki egy ruha, hogy azt vegyük nekem), aztán mondom, hogy nekem meg nem tetszik, de rám erőlteti, megveszi, aztán meg meg O mondja nekem, hogy ÉN megvetettem a ruhát, aztán nem is kellett volna.

Vagy: reggel még mindig O akarja kirakni nekem a ruhát akaratom ellenére, es ha nem azt akarom felvenni, akkor azzal jon, hogy akkor rakjak ki en magamnak ruhát. Mire en mondom neki, hogy magam is ki tudok tenni ruhát, es O csak keszulodjon reggelente. Aztán másnap reggel ugyanez megismétlődik..... Es igy tovább...

Hogy lehetne leállítani?

Köszönöm azoknak, akik végigolvasták!



2016. dec. 18. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:

xDDD

Átérzem! Anyumnak jó stílusa van és régebben még tetszettek,amiket mutogatott, de mára már elegánsabb ruhák felé húzódok és mindig mutogatja a laza ruhákat, mert régebben jobban kedveltem azokat, és mindig idegesít vele, persze csak jót akar. És nekem is elmondja többször , hiába mondtam neki többször is, hogy megváltozott a stílusom, azért megmutatja, nagy reményekkel hátha mégis tetszik. Ilyenkor csak csendben bólogatok neki. Meg szokott venni ruhákat, amik persze nem tetszenek,de úgy csinálok mintha igen és otthon hordom őket. Nem szeretném megsérteni a jó indulatát. Meg beleszól mindenbe amit csinálok, és ilyenkor elmondom neki, hogy az én életem adjon tanácsot,de ne szóljon bele.

Néha az anyukák idegesítőek,de hidd el sokkal jobb, mintha egy alkoholista anyukád lenne, aki le sem szarja a fejed. Azt mondom hiába idegesítő becsüld meg. Szerintem még gyerekként szeretne kezelni és foglalkozni veled, és nem vette észre, hogy elmúlt az idő és felnőttél.

Talán ha leülnél neki és elmondanád, hogy nem szeretnéd ezt. Vagy kérnél tőle pénzt, hogy egyedül vásárolj, este meg pakold ki te a ruháidat.

2016. dec. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De épp ez az! Kirakom este a ruhákat, de reggel mar nincs is ott, hanem helyette az O öszzeallitasa.
2016. dec. 18. 20:07
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Kívánom hogy ez legyen életedben a legnagyobb problémád.
2016. dec. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ismerős a szituáció, megoldás csak az volt, amikor már nélküle mentem vásárolni. Ha van rá lehetőség, menj te is egyedül vagy egy barátnőddel. Sokkal nyugisabb, ráadásul tényleg olyan ruhát veszel, ami neked tetszik és hordani is fogod. Ha este kirakod a másnapi ruhát, reggel meg már nem az van ott, akkor egy laza mozdulattal told félre és vedd fel azt, amit te készítettél oda előző nap. Gondolom, tizenéves vagy, nem erőltetheti rád a saját ízlését, hanem hagynia kell, hogy úgy öltözködj, ahogy te szeretnéd. Tanácsot persze adhat, de nem ilyen nyomulósan kell fellépni.
2016. dec. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Menj egyedül vásárolni.
2016. dec. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tipikus.

Nem tudja elfogani, hogy más nem kislány vagy, akinek ő dirigál, akinek az ízlése eltérhet az övétől, stb.

Nem lesz könnyű dolgod, mert most még csak ezek, de később minden másban is csak azt fogja jónak tartani, amit ő gondol és nem enged önállósodni, pedig ez egy normális folyamat.

Javaslom, hogy próbáld meg édesapáddal megbeszélni mindezt, ő szerintem jobban meg fog érteni és talán hatni is tud édesanyádra jobban.

2016. dec. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!