Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám szerint nem vagyok...

Az anyám szerint nem vagyok anyának való. Ezután hogy mondjuk meg, hogy terhes vagyok? Jogos, hogy rosszul esett?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, jövőre végzek az egyetemen.


Tegnap anyával voltam, beszélgettünk, hogy egyre több barátnőmnek lett babája, vagy lesz 2017-ben. Erre mondja, hogy még jó, hogy nekem nem. Kérdeztem, hogy mégis miért mondja ezt és azt mondta, szerinte egyáltalán nem vagyok anyának való, nem igazán látott nálam önzőbb embert...


6 hetes terhes vagyok jelenleg és ez nagyon rosszul esett. Oké, határozott és ambiciózus vagyok, de azért nem gondolnám magam egy önző dögnek, aki képtelen lenne egy babáról gondoskodni.


Úgy gondoltam, hogy majd valamilyen aranyos módon bejelentjük és örülni fognak a férjével. De ezek után fogalmam sincs, hogy mondjuk el, miközben azt hiszi, sosem leszek jó anya.


2016. nov. 6. 10:00
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
40%
Mondjuk lehet h nem indokolatlanul mondta?
2016. nov. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
58%
Meg tanulsz, es kb. semennyi munkatapasztalatod sincs, penzt nem igazan divas kapni, szoval a parod es edesanyadek tartanak majd el titeket. Hatarozottsag van, de nem kene, az ambiciot inkabb hagyjuk, de az onzoseg legalabb talalt. Bar, nem neked volt annyi onkritikad. Szeretettel meg egy gyerek se lakott jol.
2016. nov. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Most hogy jönnek ide az anyagiak?

Dolgozom, elég sokat is keresek. Saját, hitelmentes autóm és lakásom van. De mivel a férjemmel lakom, a lakásom ki van adva, amiből szintén nagy összeg jön be havi szinten (jó környéken van, nem egy panellakás).

A férjem sokat keres, semmilyen anyagi problémánk nincsen, pedig egyikünk sem az a spórolós típus. Ha a hónap végén számolnánk az aprópénzt, hogy kihúzzuk valahogy, akkor én is azt mondanám, hogy nem kell nekünk gyerek. De szerencsére ez a helyzet sosem állt fenn, a férjemnek pedig a legnagyobb vágya volt egy közös baba.

2016. nov. 6. 10:17
 4/35 anonim ***** válasza:
76%

:)

A férjed legnagyobb vágya ez közös baba, te pedig vállalod, hogy kihordod, megszülöd, és szoptatod. Nem hiszem, hogy önző lennél. Ezt majd anyád is belátja.

Ezek után jogos, ha nem lesz, nagy látványos bejelentés, elég ha a 12. hét után közlöd, hogy nagymama lesz. Aztán még az sincs kizárva, hogy örülni fog.

2016. nov. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
87%

Nem rosszból kérdezem, de 23 évesen hogy van önállóan ennyi mindened? Nem a szüleid és a férjed segítettek?

Én most fogok végezni a mesterképzéssel, 20 éves korom óta dolgozok, programozó vagyok és jól keresek, de még csak most sikerült annyit összeszednem, 25 éves koromra, hogy egy minimális hitellel tudok venni egy szép, tágas társasházi lakást, garázzsal, jó környéken.


Egyébként meg nem az anyagiaktól függ egy gyerekvállalás, ahhoz fejben is meg kell érni. 23 évesen kész vagy erre? Anyád lehet erre értette.


25/N

2016. nov. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
33%
23 évesen már gyerek? Ez nem jellemző a magyarokra :D
2016. nov. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
79%
Majd bebizonyitod,hogy jó anya vagy és leszel. Az anyud jó anya volt veled?
2016. nov. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
67%
Az anyaság ösztönösen alakul ki.
2016. nov. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:
90%

Igazából ne foglalkozz azzal amit anyukád mondott. Ha azt mondja önző vagy akkor ő se volt jó anya, mert annak nevelt. Amugy meg te tudod hogy készen alsz-e egy gyerekre.

De ha megszulod akkor másabb leszelmár, volt egy ismerosom aki nagyon megváltozott, bar nem annyira felelősségteljes mint az apuka.

De ez nektek egy előny h együtt laktok, szeretnetek babát, anyagilag jól altok.

Sok boldogságot nektek!! Es sok egészséget a gyerkocnek!!

Mással meg ne foglalkozz, szerintem nagyon jó anya leszel.

Anyudeknak meg mondjátok meg hogy babát vartok, azért fog örülni szerintem.

2016. nov. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
73%
Szigorúan csak a kérdésre válaszolva: a lehető leg hamarabb és a lehető leg explicitebb módon.
2016. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!