Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim azert nem engednek...

A szuleim azert nem engednek tovabbtanulni, mert a tesom elszurta?

Figyelt kérdés
A noveremnek hatalmas nagyratoro vagyai votak, termeszetesen hatalmas fizuval. Igy utananezett a jol fizelo allasoknak, es jelentkezett gazdasagi es muszaki kepzesre. Mindezt ugy, hogy fogalma nem volt arrol hogy mit csinal egy mernok, nem erdekelte a gazdasag, a tantervbol egy szot se ertett, es tobbszor is bukott matekbol, de csak az volt elotte, hogy ezzel jol keres majd. 7 pontot ert el el emelt matek erettsegin, ami akkor 25000 Ft-ba kerult. Horribilis osszegek lettek kulontanarra koltve, aki megmondta, hogy oruljon, ha a kozepet megirja, ne akarjon emeltre menni. Vegult jelentkezett egy gyengebb fosuliba fizetos kommunikacio szakra. A matekja epphogy kette lett, de nem erte el a 260 pontot, ami a szakara kene. Hozzateszem mind a gazdasagi mind a muszaki szakra 400 folott van a ponthatar. Kovetkezo evben megprobalta ujra, felvettek, de mar elso felevben tobb targyabol megbukott. Az osszes potvizsaga penzbe kerul. A tandij, a konyvek, a jegyzetek stb. Es ugye kozben nem dolgozik. Mar 2 felevvel le van maradva. Mikor megtudta, hogy nyelvvizsgaznia kell a diplomahoz, felhaborodott, hogy o errol meg sose hallott. En jo tanulo voltam mindig. Szeretnek tovabbtanulni de a szuleim ezutan hallando se akarnak rola. Szamukra bebizonyosodott, hogy az egyetem semmit nem er, inkabb dolgozzak.
2016. dec. 21. 15:50
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Illetve, hogy kozepbol az elso javito is ingyenes. Noverem se fizetett erte.
2016. dec. 21. 22:23
 22/34 anonim ***** válasza:
Ha már a rendes érettségi vizsgád után ősszel vagy következő tavasszal mész érettségizni, akkor tényleg fizetős...
2016. dec. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
A noverem estin erettsegizett a majus-juniusi idoszakban es fizetni kellett erte. Csak nem huztak le.
2016. dec. 21. 22:32
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
8 éve érettségiztem, nappalin 2 tárgyból emelt szinten. Egyedül a felvételiért fizettem 9 ezer forintot, amiért 3 helyet jelölhettem be. Tesóm 4 éve, 1 tárgyból, szintén nem fizetett az érettségiért. Mindketten gimibe jártunk. Nem hiszem, hogy mikor kötelezővé tették némelyik szakon az emelt szintű érettségit hirtelen bevezetik, hogy fizetős legyen. Akkor a diákság egy jelentős része már az utcán lázadna, hogy elnyomás van. Nem rémlik, hogy láttam volna a parlament környékén mostanában diáktüntetést.
2016. dec. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Akkor en ezt nem ertem. Noverem evfolyamabol az a mareknyi ember, aki emeltezett is, mind fizetett az emeltert. Az igazgatonak kellett befizetni.
2016. dec. 21. 22:43
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Ingyen emelteztem 2 tantárgyból, sose hallottam még olyat, hogy fizetni kellene érte.
2016. dec. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Meg csekket is kaptak, es a feladovevenyt vissza kellett vinni az igazgatonak.
2016. dec. 21. 22:51
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Estin lehet mások a szabályok. Bár mit keresett nővéred esti iskolában ha ilyen nagyra törő álmai voltak? Estire azok járnak, akik valamiért kibuktak a suliból és nem érettségiztek le, aztán úgy döntenek, hogy mégis kéne, mert 8 általánossal manapság kevés munka van, vagy teherbeestek és kisgyerekes anyukaként nem tudja beszorítani a sulit az idejébe.
2016. dec. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Azert ment estire mert kijarta a 12 osztalyt, de nem sikerult az erettsegi.
2016. dec. 21. 23:06
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Neked, ha most érettségizel normális tanterv szerint, akkor egy fillért nem kell fizetni. Nyugi. Tavaly 2 emelt érettségit tettem és nem került semmibe.
2016. dec. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!