Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire fel várja el anyám...

Mire fel várja el anyám tőlem, hogy most hirtelen felnőttként viselkedjek, amikor egész gyerekkoromban túlféltett és elkényeztetett?

Figyelt kérdés
Ráadásul nincs az az Isten, hogy beismerje, hogy hibázott... 19/F

2016. dec. 22. 18:43
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Előző, az első oldalon beismertem, hogy én is hibás vagyok...
2016. dec. 22. 20:06
 22/33 anonim ***** válasza:
97%
Beismered, hogy hibás vagy. Első lépésnek nem rossz. Most pedig tegyél ellene..
2016. dec. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
56%

Csak azt áruld el, mennyiben változtatna a leányzó fekvésén, ha anyád elismerné, hogy ő (is) hibás.

Akkor két nap alatt leráznád magadról a Peter Pan szindrómát?

Nem, ugye?

Ez is csak egy kibúvó, hogy ne kelljen semmit tenned, maradhass a langyos fürdőben...

2016. dec. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Egyszerűen jobban tisztelném akkor.
2016. dec. 22. 20:37
 25/33 anonim ***** válasza:
73%
Istenem, de unalmas már ez...Az egyik azért hisztizik, hogy neki fizessenek egymás után két diplomát, mert csak úgy tud kiteljesedni, ha heti max 2 napot dolgozik, de azt is minél később kezdené el, a másik meg azért, mert elkényeztették és mindent a s..gge alá raktak. Olvastam itt már olyat is, aki azért nyígott 28 évesen, mert a "szemét" apjától kicsi farkat és alacsony termetet örökölt, és ezzel tönkretették az életét...:D Nem tudom, hol teremnek az ilyen semmirevaló hülyék, néha elgondolkozom, hogy nem is volt olyan rossz ötlet az, amit Spártában csináltak annak idején.
2016. dec. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
72%

Olyan, amilyet egy nem elkényeztetett gyerek valószínűleg már meg tudott volna csinálni az én koromban.

Ahelyett hogy itt nyivakolnal arrol hogy ki mennyire hibas es nyalogatnad a lelki sebeid, tudnal irni vegre egy pontos peldat? Vagy meg arra sem vagy kepes?

2016. dec. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
98%

"azt látom, hogy akinek nem tettek mindent a segge alá, felnőttként megköszönik ezt a szüleiknek"

Hát én még senkitől nem láttam hogy megköszönné a "semmit". Jó szülő úgy ad meg mindent, hogy mellette az életre nevel.


"ad egy olyan feladatot, amit még soha sem csináltam, és nem sikerül elsőre, elkezd velem ordibálni"

Nem mondom hogy helyes, de neked sem kellene azonnal elkezdened hisztizni mint egy óvodás kislánynak.

2016. dec. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
80%

Az én lányom egyke, itthon semmi dolga, mondhatjuk, hogy el van kényeztetve. Ennek ellenére 20 évesen 250-km-re él albérletben, dolgozik az egyetem mellett, főz magára, vásárol magára, ellátja magát...

Szóval kényeztetés mellett is lehettél volna más, ne kend a szüleidre.

2016. dec. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
79%

A kérdező legalább ahhoz képest korán felismerte, mi a gond.

Sajnos sok szülő tényleg nem "engedi" a gyerekét felnőni.

Itt van tesóm. Amíg az apám hajlandó neki elrohangálni éttermi kajáért, meg mindent megvesz neki, addig ő nyilván nem fogja megmozdítani a kisujját sem...iszonyat látni, ahogyan egész nap tesped, semmit nem segít, de elvárja a lazacot és hogy kinyalják a fenekét. Mondjuk én megmondtam, hogy nem fogom eltartani, ha már a szüleink nem lesznek.

Kérdező, lehet egy pszichológus jól jönne neked, vagy valami egyből mélyvíz meló. Ne legyél olyan, mint tesóm, ahogy idősödik az ember egyre nehezebb változtatni. :/

2016. dec. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%

És téged nem zavart, hogy túlféltettek, elkényeztettek?

OK, rájöttél, hogy valamit elrontottak a szüleid. És te nem rontottál el semmit? Akkor téged tiszteljen senki? Ne nyafogj itt! Tiszteld a szüleid, mert felneveltek, aztán ha te olyan tökéletes vagy, majd jobban neveled a saját gyerekeidet. 30 év múlva találkozunk, majd beszámolhatsz a tökéletes gyereknevelési eredményeidről. Addig pedig nőj fel!

2017. jan. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!