Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viseljem el, amiért...

Hogyan viseljem el, amiért képtelen elfogadni?

Figyelt kérdés

Jöhetnék azzal, hogy meleg vagyok, romához mentem, ezek még határesetek. És anyám nem tud elfogadni úgy, ahogy vagyok.

Az én problémám annyi, hogy nem értem, más miért érdemel családot? Karácsonyt? Anyát?

Soha nem tudott elfogadni, kiközösített, és most is ez megy, mikor itt van az egész család. Nem mondhatja rám azt, hogy rossz vagyok, mert jól tanulok, egyetemre járok, nem cserélgetem a pasikat, és nem is dohányzom, nem is cigarettázom. Persze, kivéve, ha buli van, akkor természetesen, de nem szoktam gyakran bulizni. Vannak céljaim, és megteszek értük mindent.


Anyám problémája teljesen abszurd, az a problémája, hogy nem szeretek nőiesen öltözködni, tehát többnyire feketében járok, a pólóim legtöbbje a nyakamig ér, vans cipőket hordok. Az egyszerű sokkal egyedibb. De ezzel nincs is semmi gond szerintem, ő viszont ezt képtelen elviselni. Az egész család előtt engem szid, hogy elnyomom a nőiességem, fiús vagyok, feketében járok, és ezeket beszéli körbe-körbe. Nagymamám épp megölelt és "én kicsi kincsemet" mondott, ő pedig rögtön rávágta, hogy "igen, sajnos kicsi, mert sose nő fel, mert a mai világ beteg, hogy a nők nem nőiesek". És ezt így mindenki előtt karácsonyi vacsora közben. Folyamatosan szid, hogy soha nem fogok kelleni senkinek. És a legnagyobb problémája, hogy nem vagyok olyan, mint a csinos lányok a magazinokból, vagy a facebookról, akik színes ruhákban járnak, vasalják a hajukat, naponta 200 képet tesznek fel magukról (ezt is egyszer megjegyezte, hogy én miért nem teszek fel soha semmit), és leginkább az zavarja, hogy én szerinte sokkal szebb vagyok, csak elnyomom, és mehettem volna modellnek. Hát kb. ez a sztori. Ő ebből akkora felhajtást csinál. Nyilván nincs alapvető értékrendje, de ettől ez még b@ ssza csúnyán az agyam. :( Hogy én miért nem érdemlek meg egy normális anyát? Családot...


2016. dec. 24. 23:34
1 2
 11/14 TR75 ***** válasza:
39%

"Szóval azért, mert totálisan átlagosan, többnyire feketében öltözködöm már halálfejek mellett kellene jósolnom, vagy vúdúznom?"

Ilyet mondtam volna?

Az öltözködéseddel sokkal többet elárulsz magadról, mint gondolnád. Persze, nem tévedhetetlen a vélemény, nem csalhatatlan a benyomás. De nekem ez a tapasztalatom.

Mindegy. A lényeg, hogy szerintem.

2016. dec. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nyaggat mert nincs barátod és meggyőződése, hogy azért mert így öltözködsz és így fejezed ki magad.

Vagy ha van, akkor úgy véli, hogy nem "megfelelő" és teljesen másmilyent képzelne el melléd. Számára "jobbat".

Nyilván a maga módján próbál olyan irányba terelni, ami szerinte sokkal jobb, mint a jelenleg folytatott. Továbbá próbálja kicsit tuningolni az önbizalmadat is ezekkel a olyan szép vagy dumákkal.


Egyszerűbb egy ilyen beszólásnál rákérdezni, hogy ugyan miért fáj ez neki ennyire, hogy állandóan rajta lovagol... Belevinni a játékba, hogy mondja ki, hogy mi is a valós problémája ezzel. Mert ez gyenge eddig.

Aztán majd arról lehet beszélgetni. Ha sikerül tán közelebb is kerültök egymáshoz.

Bár az ilyen fekete önkifejezés általában mivel egészen deviáns, általában lázadás vezérelt. Amit észlel is az anyud, csak a kommunikációs csatornáikon vannak súlyos elakadások. Vagyis inkább balul, sehova nem vezető, erősen rögzült rutinok.

2016. dec. 25. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cuccokban jártam mikor tini voltam. Az én anyukámnak sem tetszett, de nem szólt bele. Kinőttem egy idő után.

Szerintem első körben meg kéne próbálnod leülni vele megbeszélni ezt. Ha nem megy, akkor meg ingoráld a véleményét. Ha neked ez tetszik, így érzed jól magad, akkor miért ne járhatnál így?

Sose értettem az ilyen szülőket, akik lelkileg sakkban tartják a gyereket, és próbálják rájuk erőltetni az akaratukat.

2016. dec. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek Tr75-el és ezt úgy mondom, hogy anno én is öltözködtem így. Mostmár abszolút a nőies nők közé tartozom, bár öregedtem is és visszatekintve igaza volt anyukámnak, sosem gondoltam volna, hogy ennyire jól állnak nekem azok a ruhák, amikkel korábban piszkált, pedig igaza volt. Az ember lehet nőies csöcskirakás, pink vagy pillangók nélkül és persze feketében is. Nincs semmi baj azzal, hogy a ruháddal lázadsz, bár nem tinédzserként nekem ez már fura, azzal van a baj, ha másokat lenézel, amiért ők máshogy tesznek. A nagyon kivágott magamutogató ruhák is egyfajta lázadás, ők pont ugyanúgy ki akarnak tűnni azzal, hogy kidobják, amilyük van, mint te azzal hogy feketében vagy fiúsan öltözködsz. Mert ezt felejtik sokan el, hogy az, ahogy te öltözöl ugyanúgy kirívó (ezért is szólnak meg otthon), mint az, ahogy a magamutogatók. Azt írtad elég színes a személyiséged, valószínűleg pont ezért zavarja anyukádat, hogy te egy abszolút színes személyiség vagy, ezt ő is tudja, mégis kívülre egy zárkózott, fiús, mélabús lány képét kelted.
2016. dec. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!