Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy érjem el, hogy ne beszélj...

Hogy érjem el, hogy ne beszéljenek velem úgy a szüleim, mint egy darab sz. Rral?

Figyelt kérdés
Folyton azt kell hallgatnom,hogy mennyivel jobb lenne nekik nélkülem,jobb lenne ha elköltöznék itthonról (15 évesen?!) Anyám sokszor mondta,hogy nem tudja minek szült meg,amit persze én sem értek...Most volt karácsony,ma van szilveszter,az ember azt hinné,hogy kihasználjuk az itthonlétet,DE nem.Vita,veszekedés,engem szidnak állandóan.Olyanokat mondanak,hogy belelépnek a számba,fejbe rúgnak,van,hogy mások előtt is megaláznak.Persze még ennél is durvábbakat mondtak már nekem,torz hangon ordítva.Nem tudok mit csinálni,elmondani se tudnám senkinek,mert nincs senkim se.Már nem bírom idegileg ezt a sok sírást,semmi szeretetet nem kaptam senkitől,már meg tudnék őrülni.Az a legjobb,amikor dolgoznak,mert akkor egyedül vagyok itthon.De azért az is rosssz,főleg nyáron.10-12 órát vagyok itthon EGYEDÜL,és ez minden nyáron így megy.Most nyáron annyival lesz másabb,hogy mehetek dolgozni...Nagyon nem akarok azt sem.Nem tudom mit tegyek,nem látom értelmét az életnek.Csak vagyok és egész nap sértegetnek,akár suliban,akár itthon.Hogy vegyem rá a szüleimet,hogy hagyják abba? Így se foglalkoznak velem,de nekem az is elég,ha nem szekállnak.(Neten próbáltam beszélgetni másokkal,de letiltott mindenki,mondván,hogy idegesítő vagyok).
2016. dec. 31. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Őszintén szólva, nem tudom mi lenne itt a jó megoldás. Max annyit tudok tanácsolni, hogy éld túl még 3 évig és TANULJ.

Off

Amikor ilyeneket olvasok, mindig elfog az ölni tudnék érzés....

2016. dec. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2%
Na, ez a kamu kérdések idei kupagyőztese.
2016. dec. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Zárkózz ve a szobádba, és tanulj. Örülj, hogy dolgozhatsz, lehalább hamarabb el tudsz költözni.
2016. dec. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Mindig igy viselkedtek veled?

Nincs valaki akivel erről beszélni tudnál? (Nagyszülő,barát)

2016. dec. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

"Neten próbáltam beszélgetni másokkal,de letiltott mindenki,mondván,hogy idegesítő vagyok)"

Szögbe nem léptél? Csak mert ennyi szívszaggató dolog mellett még egy kis testi sérülést is költhettél volna, hogy még jobban sajnáljanak.

2016. dec. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
12%
Költözzél el és menj dolgozni!
2016. dec. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Hova a francba költözzön 15 évesen?!


Kérdező, értem, hogy te ezt így éled meg, nekem csak annyi a kérdésem, hogy mások szerint mitől vagy idegesítő, mit csinálsz vagy mondasz? Otthon miből indulnak ki a viták? Vannak rossz szülők, az tény, de azért ha mások sem tudnak elviselni, akkor el kéne gondolkodni, hogy a te készülékedben vajon mi a hiba.

2016. dec. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A kérdés tényleg nem kamu.Miért is találnék ki ilyet? Azt viszont nem tudom miért vagyok idegesítő,és tudom,hogy van bennem valami irritáló.De ha egyszer senki nem mondja meg,hogy mi az,akkor nem tudom mi a gond velem.Persze elgondolkoztam magamon,de örök rejtély marad,míg valaki meg nem mondja.Figyelemzavarom van,nagyon nehezen tanulok,de azért próbálkozom.Örülök,ha megvan a 2-es,amire 2 órát tanulok,fél óra helyett.
2016. dec. 31. 13:38
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Kérj segítséget a suliban, tanártól, iskolaorvostól, iskolai pszichológustól. Majd azok megmondják neked, hogy hol a hiba. Ha kell a családsegítőt is bevonják majd.
2016. dec. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És mit mondjak nekik? Nem bántottak fizikailag,legalább is nem ütöttek meg erősen.Szóval nem fogok ebből ügyet csinálni,csak rá akarom őket venni,hogy ne legyenek ilyen szívtelenek.Már szilveszter van,és anyám apámmal veszekszik,megy a porszívó,takarítás...Nagyon jó program.Persze ezt is csak kitalálom,kedves 2. válaszoló.
2016. dec. 31. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!