Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beszéljek anyával és a féltest...

Beszéljek anyával és a féltestvéremmel, hogy ne beszéljenek arról, amit láttak? Vagy ha úgy teszek, mintha semmi nem történt volna, az jobb?

Figyelt kérdés

Van barátom, de más aludt nálam... A bátyja.

Bonyolult a háttérsztori, annyi a lényeg, hogy én először a bátyjával lettem jóban, kavargattunk, de elég csúnyán átvágta a fejemet. Vagyis ez így nem igaz, mert ő már az elején megmondta, hogy ki leszek miatta és hagyjuk, mert neki senki iránt nincsenek érzései, de én állítottam, hogy tudom kezelni a helyzetet. Hát nem tudtam, ez a "barátság extrákkal" dolog nem nekem való.

Nagyon összevesztünk és hetekig úgy viselkedtünk, mint az óvodások. Utána összejöttem az öccsével. Ez is csak egy próbálkozás akart lenni, hogy kiborítsam, de aztán rájöttem, hogy a barátommal nagyon jól megértjük egymást, sokkal értelmesebb, mint a testvére és nem csak a szex számít neki, meg a bulik, pénzköltés, autózás, motorozás. Szóval két hónapja együtt vagyunk és tényleg boldog vagyok mellette, a bátyjával nem is foglalkoztam, nem is beszéltem vele.

Erre ma hajnalba idejött részegen, nem is értettem, hogy olyan állapotban hogy jött el idáig kocsival. Nem akartam, hogy anyáék felébredjenek, szóval feljöttünk a szobámba. Gondoltam majd korán felkelek és hazaküldöm, ha már tud egyenesen menni, de elaludtunk és délben sikerült felébrednünk. Anya és a húgom (6 éves) itthon voltak. A tesóm nagyon szerette, mikor most meglátta, szó szerint a nyakába ugrott.

Mikor bejöttem az utcáról, anya csak annyit mondott, hogy azt hitte, a barátom van itt ezzel az autóval (a szülei egyik kocsijával jött, amit általában a barátom vezet).


Nem szeretném, hogy ez kiderüljön. De ha meg felhozom, akkor lehet úgy tűnne, hogy érdekel a téma, nem?

Vagy egy anyában csak van annyi, hogy ezt nem mondja a barátom előtt... Vagy inkább beszéljek velük?

Mit mondjak?

Egy 6 évessel hogy értessem meg, hogy erről ne beszéljen máskor?


2016. aug. 11. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Sem anyádat, sem a testvéredet ne bíztasd hazugságra.


2. Ha ez a sztori igaz, akkor minél elöbb mondd el te a barátodnak, minden más tisztességtelen.


3. Ha te mondod el, akkor esetleg elhiszi a dolgot, de én nem feltétlen tenném.

2016. aug. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez nem lenne hazugság. Hiszen nem kell anyának semmit mondania, csak nem kéne említenie ezt az egészet a barátom előtt.
2016. aug. 11. 15:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Legyen benned gerinc, mondd el a barátodnak. Most az egy dolog, hogy esetleg hallgat anyud és tesód, na de ha mégis odaterelődik a sztori, és feltesznek nekik egy kérdést erről, akkor hazudjanak?
2016. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szóval nem történt semmi, csak egy részeg fiút elszállásoltál???

Akkor miért félsz hogy "kiderül"? Mi? A semmi?

A barátodnak meg lehet elmeséli a tesója.

Jobb felvállalni, mint titkolózni, mert abból indul a pletyka, és az lehet, sokkal rosszabb lesz.

2016. aug. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Beszélgetni jöttünk be, de aztán ahogy feküdtünk az ágyba, én elálmosodtam, meg ő is és elaludtunk. Általában rosszul alszok, 7-8 körül mindig felébredek, de ez most nem jött össze.

Attól félek, hogyha ezt megtudná a barátom, akkor többre gondolna, mint ami történt. Mert ismeri a testvérét, tudja, hogy mit akar az összes lánytól/nőtől és nem szeretnék emiatt balhét.

Múltkor is náluk voltam családi ebéden és a konyhában beszélgettem a bátyjával. Vagyis ő kötött belém, hogy "szeretne gratulálni". 3 percet beszéltünk kb, utánunk jött a barátom és mikor kiment a testvére, mondta, hogy szeretné, ha nem beszélnék vele, mert már attól is undorodik, ahogy rám néz, mert sejti, hogy mi jár a fejében... Szóval nem akarom, hogy feszültség legyen közöttünk, vagy közöttük.


A barátomnak tuti nem mondja el a testvére, mert ő kért meg rá, hogy ez a hajnali dolog, meg amiket mondott részegen, maradjon közöttünk, ha lehet.

Nem feküdtünk le, csak puszilgatott, meg átölelt.

2016. aug. 11. 15:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Annyit még csak-csak megértek, hogy részegen nem akartad, hogy kocsiba üljön. De mi a fenéért hívtad be a szobádba? Mi a fenéért hagytad, hogy ölelgessen, puszilgasson? Neked fordított esetben ez hogy esne?

Nem fogod tudni teljesen elhallgatni, bele fogsz kerülni egy hazugság spirálba, ami majd még gyanúsabbá tesz az öccse előtt. Legjobb az őszinteség.

2016. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Rengeteg kérdés felvetődik bennem; például:

Mit keresett ott a barátod bátyja olyantájt, amikor már a szülők is alszanak?

Miért nem szóltál a barátodnak, hogy ott van a bátyja részegen, mit tegyél/tegyetek?

Miért hagytad, hogy a barátodon kívül más ember aludjon veled?


Ha nem szeretnéd, hogy kiderüljön, igazságtalan a barátoddal szemben. Bizonyára anyukád falazna neked, de ha egy korrekt nő, elbeszélgetne veled erről.

Ha te képes vagy a barátodhoz nem őszinte lenni, inkább szakíts vele, mert ez nem kapcsolat.

Azzal, hogy a bátyját behívtad magadhoz, azt kommunikálod, hogy bárkit beengedsz, aki kicsit is szimpatikus, ki nem szarja le a barátodat.

Gerincesen le kellene ülnöd a barátoddal és elmondani neki. Hazugságra épült kapcsolat egy nulla. Neked pedig nincs jogod ahhoz, hogy eltitkolj infót, ami igenis rá tartozik.

Te is nyugodt lennél, ha őszintén elmondanád...egyszer valamikor úgyis kiderül.


Hasonló sztorit tudok: egy fiú ismerősöm egy sárkánnyal járt. Szakítottak 6 év után. A csajjal nem lehetett elmenni bulizni, mert állandóan féltékenységi jeleneteket rendezett. A srác titokban járt évekig szórakozni kétheti rendszerességgel. Szakításuk után 2 évvel az idegbeteg csaj felhívta őt az éjszaka közepén, hogy lebassza, hogy szórakozni ment a tudta nélkül. Egyszerűen megtudta évekkel később :).

2016. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Arról inkább megtartom a véleményem,hogy az elkényeztett kölyök részegen vezet..te utána meg pátyolgatod szegény kis lelkét.

Szóval visszatérve a kérdésre: ha tényleg fontos neked a barátod és úgy érzed, hogy van jövőtök,akkor legyél vele őszinte. Úgyis kiderül egyszer,hogy ti már kavartatok és nálad is aludt most. Ne hazudj,mert azzal garantáltan el fogod veszíteni. Mondd el neki az igazat. Ha nem is a bátyja köp,akkor a kishúgod..De mondom, kiderül úgyis, ne álltasd magad. Legyen benned gerinc.Ha tényleg nem feküdtetek le,akkor mi értelme titkolni? Érted.. Tuti nem fogja elhinni neked,hogy nem szexeltetek,hogyha egyszer kiderül..akinek nincs takargatnivalója az nem titkolózik

2016. aug. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

KÉT lehetöséged van:


VAGY TE mondod el abarátodnak minél elöbb, mégha féltékenységi rohamot is kap, de idövel megbékülhet.


VAGY valaki (a másik srác, anyukád, testvéred) más elszólja magát akár akarattal, akár véletlenül, ha nem most,akkor idövel - és az garantáltan szakításhoz vezet.

2016. aug. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a többiekhez, szerintem is csak akkor jöhetsz ki jól ebből az egészből, ha szépen elmeséled magadtól a barátodnak, mi történt.

Mondd meg neki, hogy nem gondoltad teljesen végig a dolgot és úgy érzed olyat csináltál amitől esetleg megbántva érezheti magát.

Másrészt ha éjjel képes vagy beengedni magad mellé az ágyba a srácot (totál lényegtelen mi történt, ha csak puszilgatott is, te hagytad) akkor te még rohadtul nem mondtál le erről a pasiról. Gondold végig mit akarsz, magaddal legyél őszinte! Mert így nem csak a saját, de az ő kapcsolatukat is teljesen elszúrod (ami, ahogy én kiveszem az írásodból, amúgy sem felhőtlen).

2016. aug. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!