Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális? Ilyen másoknál...

Tungli kérdése:

Ez normális? Ilyen másoknál is van?

Figyelt kérdés
Nem rég történt, hogy a szüleim hazajöttek a munkából és el szerettek volna menni vásárolni egy másik városba. Viszont a húgom a játszótéren volt és nem vitt se telefont, se kulcsot. Tíz percig keresték aztán feladták és elmentünk. Konkrétan elmentünk úgy, hogy nem tudtuk hol van a húgom. Aztán kiderült, hogy mivel minket nem talált otthon anya egyik barátnőjéhez ment. Felmerült bennem az a kérdés, hogy mi lett volna ha anyám barátnője nincs otthon?

2017. jan. 1. 22:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Hany eves a kislany? Ha 10 korul, akkor huh, fura :(
2017. jan. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
h 7 éves gyerekről van szó akk nem normális ha 10+ akk semmigáz.
2017. jan. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Hany eves a hugod?
2017. jan. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem teljesen mindegy, hogy hány éves.

Baj ugyanúgy érhet egy 8 évest is, mint egy 16 évest.


Engem édesanyám biztosan nem hagyna csak úgy ott, akármennyire is örülnék, hogy "huh, végre rájött, hogy talpraesett vagyok", nem. Mert úgy érezném, hogy fontosabb neki a vásárlás, mint az, hogy mi van velem.

És lehet, hogy én egyénileg képes vagyok felülkerekedni a helyzeten, feltalálni magam, de ezt a szüleim nem tudják.

Kicsit felelőtlennek érzem, mert bármi, ismétlem, bármi megtörténhetett volna.

Persze, szerencsére nem. A húgod tök okosan kezelte a dolgot, mégis a helyében én piszok csalódott lennék, hogy a szüleim úgymond tojtak rám egy nagyot.

Lehet lepontozni egyébként, de ez a véleményem.


Mellesleg... legközelebb jó gondolat volna, ha tartana magánál egy kulcsot legalább.

2017. jan. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
Ha saját telefonja és lakáskulcsa van, akkor vélhetően nem egy ötéves gyerekről van szó. Pláne, ha rendszeresen el is megy otthonról egyedül, cetlit se hagy, hol keressék, és ez láthatóan teljesen természetes...Ha anya egyik barátnője nincs otthon, akkor elmegy a másikhoz. Vagy leül a lépcsőházban, és megvár benneteket. Miért, mi olyan lehetne, ami a játszótéren vagy az utcán nem történhet meg vele? Ott is egyedül volt.
2017. jan. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
3%

Nem mintha manapság 5-6 éves gyereknek ne lenne telefonja, mellesleg.

Nézz körbe a világban és lepődj meg.

Teljesen mindegy, mint már mondtam, hogy hány éves.

A szülei magára hagyták 10 perc keresés után, és szerintem ez gyalázat.

2017. jan. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
16%
kicsit összekeveritek a dolgokat nem mind1 h sétálgattok az alpokba aztán eltűnik a gyereketek és keresitek 10percig majd leszarjátok v pedig otthon a lakásotok közelébe és lelépett barátnőivel v bárkivel... Én is se kép se hang gyakran eltűnök majd este hazajövök mégse hívják a keresőosztagot..
2017. jan. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
21%

"Én is se kép se hang gyakran eltűnök majd este hazajövök mégse hívják a keresőosztagot.."


7-es ez elég gyalázat rád és a családodra nézve. Mi az, hogy se kép, se hang, csak úgy eltűnsz? Ilyet NORMÁLIS családban nem lehet. Minimum az, hogy elköszönsz, majd elmész otthonról, és odamakogod a saját két bites fejeddel, hogy hova is mész. Mondom, ez NORMÁLIS családokban fordul elő, nem nálatok.

Ami a kérdést illeti: gyalázatos. Nem felelősségteljes szülő az ilyen, és megkockáztatom nem is szereti a gyerekét. Le lehet pontozni, akkor is így gondolom.

Még az állatvilágban sincs ilyen, a tyúk a napos csibéit nem hagyná ott bakker...

2017. jan. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

"Nem mintha manapság 5-6 éves gyereknek ne lenne telefonja, mellesleg.

Nézz körbe a világban és lepődj meg.

Teljesen mindegy, mint már mondtam, hogy hány éves.

A szülei magára hagyták 10 perc keresés után, és szerintem ez gyalázat."


No persze, és az óvodás gyerek hazamegy önállóan, mert szó nélkül elengedik, majd lelép a játszótérre egyedül.:D A kérdésből világosan kiderül, hogy a szülők nem voltak otthon, dolgoztak. Ennyi hülyét egy rakáson...:D

2017. jan. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%
7-es voltam: Már bocsi de nem vagyok papagáj és ezt a szüleim is teljes mértékben felfogják suli után ha elhív valaki valahova ha elakarok menni elmegyek, ha felhív egy barátnőm h menjek át mert beszélgetni akar átmegyek, és bármilyen hihetetlen ezmiatt h telefonálok se sms-ezek se papagájt játszok h szia elmegyek ide oda jövök ekkora akkor ezzel azzal.... 9-re mindig otthon vagyok hétköznap ennyi a lényeg.
2017. jan. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!