Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ennyire elítélendő, hogy...

Ennyire elítélendő, hogy rászóltam rokonomék gyerekére, mit csináltatok volna a helyemben?

Figyelt kérdés

Szóval unokatesómnak és a feleségének van két szerintem neveletlen gyereke. Az egyik 8 a másik 12 éves. Kaptak ajándékba egy kis hörcsögöt.Alig találkozunk mert messze laknak. Mikor náluk voltunk legutóbb akkor látom,hogy a gyerekek össze-vissza szorongatják a hörcsögöt én meg nagyon sajnáltam és elmondtam nekik szépen hogy ne tegyék mert az fáj neki és elkezdtek röhögni rajtam,főleg a 12 éves lány. Az anyjuk csak ránéz és nevet ő is. Megfogtam a hörcsit és megmutattam,hogy hogyan kell bánni vele. Van már tapasztalatom,egész életemben állatokat tartottam és imádom őket. Erre kirántja a kezemből szintén röhögve a kislány és megint szorongatja. Egyszer szólt rájuk az anyja de csak finoman becézgetve nyugodtan,hogy légyszíves tedd vissza miközben a hörcsög szinte már az életéért küzdött.Az apjuk csak leste, semmit sem szólt. Semmi sem történt, folytatódott a történet. Erre olyan mérges lettem,hogy rákiabáltam,hogy hagyd már abba megölöd,minek neked állad ha nem tudsz bánni vele. Hagyd már őt békén! Na a szülők olyan mérgesen néztek rám,hogy én szégyelltem már magam. Azután a hangulat sem volt jó. Most komolyan,ennyire nem lehet megnevelni a gyereküket? Nem szólok bele semmi másba,mert amúgy tényleg nem gyereknevelés amit csinálnak azok alapján amiket eddig tapasztaltam,de most kikeltem magamból mert egy kisállatnak az élete forgott kockán. Ráadásul lehetett volna az kutya, macska,bármi,azt is szorongatták volna.

Mit gondoltok?



2017. jan. 5. 13:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 anonim ***** válasza:
39%

Ha az én gyerekeimre ordítasz rá, abban a percben hozom a kabátod, és kikísérlek az ajtón.

Mert? nem érdemelte meg a kis hülye pina takony?

2017. jan. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/87 anonim ***** válasza:
95%
Az unokatesója, ergo családtag. Miért ne kiabálhatna rá, ha jogos?
2017. jan. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/87 anonim ***** válasza:
13%
én ismertem olyant aki a hörcsöggel üvöltözött.
2017. jan. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/87 anonim ***** válasza:
14%
"anyád te r o h a d ék görény hörcsög!!!"
2017. jan. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/87 anonim ***** válasza:
14%
ja igen és le is tegezte!!!
2017. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/87 A kérdező kommentje:
57-es:Gondoltam rá egyébként hogy adoptálom. Egyik barátnőm papagája is hozzám kerül mert a fia nem szereti őket és sokszor ijesztgeti mindkettőt. Az a baj, hogy a nyuszim mellé már nem tudok annyi állatot befogadni, de rendes gazdi kerestetik.
2017. jan. 5. 20:02
 77/87 A kérdező kommentje:
71-es:valóban próbált a hörcsi menekülni, harapni is lehet, de akkor is brutálisan fogta. Utána vettem át tőle, deazután is piszkálta. Folyamatosan.
2017. jan. 5. 20:06
 78/87 anonim ***** válasza:
97%
Uramisten, ezek a gyerekek retardáltak. 8 és 12 évesen így viselkedni? 4 éves fiam van, de ettől sokkal több esze. Nem szeretem a rágcsálókat, de én is rájuk szóltam volna. Én is szóltam rá rokon gyerekre, amikor a kutyánkat tépte.
2017. jan. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/87 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem teljesen jogos, hogy rászóltál.

Ha idegen gyerek lenne, akkor még megérteném, hogy azt írják, ne kiabálj vele.

Oké, nekem sem szokásom kiabálni, de egy ilyen esetben teljesen jogos.

Ennek a kislánynak plüssállat(se):D való, nemhogy élő állat:(

2017. jan. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/87 anonim ***** válasza:
98%

Egyébként en egyszer tanúja voltam egy esetnek, ahol az anyuka cirkuszolt volna mert valaki rászólt a gyerekére. Ruhaüzletben több próbafülke volt, anyuka próbált a kb 7-8 éves fia (tehát végképp nem.kicsi gyerek)unalmában benézett mindenkihez a fülkékbe, s valamit idétlenkedett. Az egyik csajszi megijedt és jol rákiáltott a gyerekre, hogy takarodj innen. Gyerek ment panaszkodni az anyjához, az anyuka ment volna cirkuszolni, de a csajszi úgy leteremtette, hogy öröm volt nézni. Azt mondta az anyukának, ha nem tudja megnevelni a gyerekét, akkor ne vigye civilizált emberek közé. Ekkora már odament az elárusítónő is, hogy szóljon az anyukának, hogy a fia zavarja a vásárlókat, s ha folytatja, akkor megkéri, hogy távozzanak. Anyuka elszégyellte magát, bocsánatot kért.

Gondolom innen sokmindenki megkövezte volna a lányt, de kérdem én: miért kellene bárkinek is tolerálnia más gyerekének a hülyeségeit? Miért nevel sok ember ilyen idiótákat? És a legfontosabb, attól, hogy neked a gyereked cuki édi tündi-bündi kis vattacukorfelhő, attól még másnak lehet irritáló kis görcs. Lehet, hogy neked a gyereked körül forog a világ, de másnak már had ne kelljen.

2017. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!