Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ennyire elítélendő, hogy...

Ennyire elítélendő, hogy rászóltam rokonomék gyerekére, mit csináltatok volna a helyemben?

Figyelt kérdés

Szóval unokatesómnak és a feleségének van két szerintem neveletlen gyereke. Az egyik 8 a másik 12 éves. Kaptak ajándékba egy kis hörcsögöt.Alig találkozunk mert messze laknak. Mikor náluk voltunk legutóbb akkor látom,hogy a gyerekek össze-vissza szorongatják a hörcsögöt én meg nagyon sajnáltam és elmondtam nekik szépen hogy ne tegyék mert az fáj neki és elkezdtek röhögni rajtam,főleg a 12 éves lány. Az anyjuk csak ránéz és nevet ő is. Megfogtam a hörcsit és megmutattam,hogy hogyan kell bánni vele. Van már tapasztalatom,egész életemben állatokat tartottam és imádom őket. Erre kirántja a kezemből szintén röhögve a kislány és megint szorongatja. Egyszer szólt rájuk az anyja de csak finoman becézgetve nyugodtan,hogy légyszíves tedd vissza miközben a hörcsög szinte már az életéért küzdött.Az apjuk csak leste, semmit sem szólt. Semmi sem történt, folytatódott a történet. Erre olyan mérges lettem,hogy rákiabáltam,hogy hagyd már abba megölöd,minek neked állad ha nem tudsz bánni vele. Hagyd már őt békén! Na a szülők olyan mérgesen néztek rám,hogy én szégyelltem már magam. Azután a hangulat sem volt jó. Most komolyan,ennyire nem lehet megnevelni a gyereküket? Nem szólok bele semmi másba,mert amúgy tényleg nem gyereknevelés amit csinálnak azok alapján amiket eddig tapasztaltam,de most kikeltem magamból mert egy kisállatnak az élete forgott kockán. Ráadásul lehetett volna az kutya, macska,bármi,azt is szorongatták volna.

Mit gondoltok?



2017. jan. 5. 13:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
81%
Jól tetted. Én sajnos nem szóltam az unokatesóm gyerekeire, pedig ők dobálták a hörcsögöt, labdáztak vele, szoba két végéből és el is pusztult, miután leejtették. Ilyen gyerekeknek nem való állat.
2017. jan. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 A kérdező kommentje:
Akkor még egyszer kihangsúlyozom!!!!!! Üvöltözés, ordítozás, rászólás 3 különböző kategória. Jó hogy nem azt írjátok már hogy bántalmazás is történt. Ki kellett volna hívniuk még a rendőrséget is? Leírom még egyszer hogy megértségetek: Rászóltam a gyerekre, hogy ne bántsa már a hörcsögöt mert fáj neki!!!!!!! Együtt érző voltam elnézést, tudom nektek az csak egy kis görcs állat, de akkor is!
2017. jan. 5. 15:22
 33/87 anonim ***** válasza:
5%

"Végignézni ahogy összeroppantják a hörcsögöt?"


Szerintem szó se volt ilyesmiről, csak a kedves kérdező fantáziájában. Valahogy meg kell magyarázni, miért is nem volt parasztság leüvölteni a vendéglátója gyerekét.:-)

2017. jan. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 anonim ***** válasza:
97%

Aki azt írta, hogy POFÁN b..... azt aki rászól a gyerekére, hát...mit mondjak?Gondolom megpofoztad már az óvónőt/tanítónőt, jól gondolom?

Szép példát látnak a gyerekeid, mondhatom.

Ja, bocs, te inkább az állatkínzásra tanítanád őket, csak nehogy v.ki rájuk szóljon, mert annak annyi ám!

2017. jan. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 A kérdező kommentje:
Fordítsuk meg a történetet. Vendégségben vagytok, tegyük fel szeretitek az állatokat és nem utáljátok a gyerekeket. A családnál ahol vagytok a gyerekek húzzák mondjuk a macskájuk szőrét, vagy tépkedik a bajszát, mondjuk egyik gyerek fogja, a másik meg tépi (feltételezés ez jutott hirtelen eszembe). A szülők mosolyognak, beszélgetnek, ignorálják őket. Mit csináltok? Szóltok a szülőknek először,ugye? Semmi nem történik, aztán mi a következő lépés? Tűritek,ugye azért mert vendégségben vagytok. Mondom először szóltam kedvesen, normálisan,utána csak kiröhögtek és folytatták.
2017. jan. 5. 15:28
 36/87 anonim ***** válasza:
6%
#40 ment a pacsi :D
2017. jan. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim ***** válasza:
97%

Nektek, akik pártfogolják bármely állat, ez esetben kisállat kínzását, nyúzását, nem hogy állat, de gyerek SEM való.

Akiknek annyi eszük nincs, hogy rászólnának egy gyerekre.

Ja, 12 évesen már nem kicsi.

2017. jan. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
6%
39-es zold kez ment!!!!XDDDDdD
2017. jan. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
5%

De amúgy,minek tetted fel a kérdést, ha nem fogadod el hogyha valaki nem a te álláspomtod támgatja?

Azt vártad hogy majd elbeszélgetünk itt arról, hogy IGEEN IGAZAD VAN GONOSZ EMBEREK, NEVELETLEN GYEREKEK SZEGÉNY ÁLLÁT...

De nem így lett. Ha véleményt kérdezel fogadd el a válaszokat ne kötekedj, menj állatokat menteni, puszi

2017. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
6%

"Fordítsuk meg a történetet. "


Ne erőlködj, fölöleges. Nem ez történt, felfújtad az eredetit is, most pedig fújod még tovább, hátha sikerül kicsűrni-csavarni, hogy neked volt igazad.

Amúgy láttál te már közelről macskát?:-)

2017. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!