Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan alakítsak ki jó anya-lá...

Hogyan alakítsak ki jó anya-lánya kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Sziasztook!! :) 18 éves, lány vagyok.Szüleim elváltak, anyával élunk egyutt testvéreimmel. Anyával sosem volt túl jó kapcsolatom, azt gondoltam ez idovel megoldodik de nem igy tortent. Próbalok normálisan hozzáállni a dologhoz, de õ keptelen erre. Ha jot akarok, megtalalja a leheto legrosszbbat benne. Gyakran idegeskedik leginkabb foloslegesen és ha eppen rossz paszban van engem ordit le ok nélkul. Mit tehetek? Megértem hogy nem konnyu neki, viszont sokat segitek, és ugy erzem nem értékeli.
2017. jan. 5. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Sehogy . Egyrészt már késő, mert ha tizennyolc év alatt nem jött össze ezután sem fog, másrészt ahhoz két ember kell.
2017. jan. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Alain Delon ***** válasza:
Ez nem a te dolgod lenne. Neki kellett volna annyi eszének lenni, hogy következetes szülő lesz, de nem volt. Azért megkérdezném apukáád a válásról. Lehet, hogy ő sem bírta már anyukádat?
2017. jan. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

„Amikor fáradtak vagyunk, hajlamosak lehetünk érzelmi alapon megítélni a helyzetet. /Lehet, hogy anyukádra ez igaz./ Néha segít, ha adunk magunknak egy kis időt: megöleljük egymást, és alszunk rá egyet. Másnap talán már egészen másképp látjuk a dolgot”. (Egy hozzád hasonló fiatal véleménye.)

Szerinted anyukád hogyan reagálna, ha mondjuk Te is átölelnéd egy ilyen pillanatban, amikor ideges!?

Vagy egy másik vélemény:

„Nekem sokat segít, ha arra gondolok, hogy a szülőknek is megvannak a maguk gondjai, és ezek gyakran éppolyan súlyosak, mint a mi problémáink” ... „Próbálom a szüleim helyébe képzelni magam. Én mit tennék, ha gyereket nevelnék, és egy ilyen helyzetet kellene megoldanom? ...”

Emellett pedig téged is megtaníthatnak az ilyen helyzetek kommunikálni. Miért ne hallgatnád meg, amikor lecsillapodott, hogy mi a baja? Akkor talán lehetőséged nyílna arra is, hogy te is elmond neki az érzéseidet. Talán az jobban elgondolkodtatná...

2017. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:) nagyon koszonom a valaszokat! :) megprobalok mindent megtenni az ugy erdekeben:))
2017. jan. 6. 15:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocs, de az ölelés nem jó ötlet, ha valaki épp ideges. Vagy fáj valamije, akár.


Aki valamikor ideges, az neki soha nem lehet fölösleges, neki az biztos, hogy komoly. Annál rosszabbat nem lehet mondani, hogy most fölöslegesen idegeskedsz, vagy hogy ,,ne törődj vele" vagy hogy ,,nyugodj meg".

Komolyan kell venni azt, hogy neki valami olyan idegesítő, ami neked egyáltalán nem.

2017. jan. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!