Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi értelme van...

Szerintetek mi értelme van annak, hogy a gyerek ha elmond valami rossz dolgot, akkor a szülő leordítja?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. ha valami súlyos gondja van, pl. terhes lett, vagy pl. le akar feküdni a barátjával ami még korai lenne...

Most ha belegondolunk ezek nem helyes dolgok, de ha elmondja akkor lehet valamit kitalálni... pl. ha terhes, akkor még el lehet vetetni... ha le akar feküdni a barátjával, vagy egyáltalán fiúzni/csajozni akar (túl korán), akkor tudok róla és megpróbálhatom lebeszélni vagy jobb belátásra bírni.. vagy végső esetben fel lehet készíteni egy elbeszélgetéssel a helyes védekezésre...

most ha nem mondja el, akkor lefekszik titokban a barátjával/barátnőjével (mondjuk ez elsősorban lányoknál lehet probléma) ami már önmagában nem jó dolog, de még ott van a teherbeesés veszélye is a helytelen védekezés miatt... vagy ha terhes lett, és nem mondja el (mert a szülők hozzáállása a dolgokhoz olyan, hogy nem meri) és nem vetetik el, akkor az még súlyosabb problémát okoz...

Nem azt mondom, hogy ezeket ha egy gyerek elmondja, akkor azt kell mondani, hogy "nembaj lányom", persze le kell szidni, stb., de lehet találni belőle kiutat... az is lehet, hogy tanult belőle és legközelebb nem csinál ilyent...

De ezenkívül az élet számos területén lehet hasonló, hogy nem meri elmondani a szülőnek a gyerek a problémát, inkább letagadja... aztán persze később lehet nagyobb probléma lesz ebből, de egy normális szülői hozzáállással megelőzhető lett volna...


Ti mit gondoltok erről?



2017. jan. 22. 12:11
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#9-es:

Én szerintem nem a határokat húzom meg kijjebb, csak a reagálást csinálnám máshogy... tehát pl. azért mert őszintén elmond dolgokat és ezért leordítom, meg tiltok dolgokat, az nem jó megoldás... meg kell beszélni, meg megpróbálni megakadályozni, de valahogy normális keretek között, úgy, hogy legközelebb bármi problémája van, azt merje elmondani...

2017. jan. 22. 12:57
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Értelme nincs és rossz is, de bármennyire hihetetlen és megdöbbentő, a szülő is ember. Folyamatosan aggódik a gyereke miatt, próbálja megkímélni és jó életet biztosítani. Ha pedig éppen a gyereke ezt felrúgja, mert csakazértis kamasz vagy szimplán hülye, akkor ideges lesz a szülő, az ideges ember pedig üvölt és tajtékzik. Értem én és egyet is értek azzal, hogy a gyereknek jogai vannak és védjük őket meg a pici lelküket, normális szülő ezen van folyamatosan, de ha a gyerekeim hibázhatnak, akkor hibázhassak már én is néha... Igyekszem jó kapcsolatot kialakítani, és az esetek zömében higgadtan reagálni, de nem fog menni mindig. Ez van. Majd a gyerekeim is megtudják, amikor az ő idegeiket tépik az unokáim.
2017. jan. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%

Ha lenne gyerekem, az őszinteségre nevelném, és egészen biztos, hogy nem ordítoznék vele, ha ő képes felnőttesen elmondani, hogy mi a problémája.

Ha rajtakapnám idióta dolgokon, akkor is inkább magamhoz hívatom, és elbeszélgetek vele normálisan, és szépen a helyes útra kanyarítom őt.


Nem ordítoznék a gyerekeimmel, mert korán van pasijuk, drogos bűnözők lennének, terhesek, megvertek valakit, vagy homoszexuálisok, mert nem hiszem hogy ez a megoldás. Látom magam annyira alkalmas leendő szülőnek, hogy tényleg segíteni tudjak nekik, és ne egyedül kelljen vajúdniuk.


19F (jöhet a kioktatás)

2017. jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
63%

#13

Ez nagyon dicséretes, sokan így kezdik, csak 20 éven keresztül csinálni nem ugyanaz a műfaj :) De sok sikert kívánok a megvalósításhoz, mert a hozzáállásnak így kellene kinéznie mindenkinél, aki gyereket szeretne.

2017. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%
Azért nem aggódom, mert addig bele se mennék az egészbe, amíg nem tudnám 20 éven keresztül úgy csinálni, ahogy elterveztem. :)
2017. jan. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

Itt inkább az szokott a gond lenni, hogy a szülő úgy érzi ilyenkor, hogy elbukott, mint szülő, és ezt a gyereken vezeti le. És egyébként nagyon is jól érzi, hogy ő rontotta el. Ő nem adott olyan nevelést a fiának vagy lányának, hogy ilyen eset ne fordulhasson elő.


Rosszabb a helyzet, ha olyan dologról van szó, amiben még a szülő sem tud segíteni, mert nincsenek meg a kellő ismeretei. Legyünk őszinték, ott van például az internet. A szülők sem tudják biztonságosan használni, nemhogy a gyermek. Aztán persze megtörténik a baj.

2017. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem hogy sokan, hanem majdnem mindenki így indul neki. Aztán hogy mit hoz a gyakorlat, az már más kérdés. Mert ne feledjük, a szülőség mibenlétét senki sem tanítja, azt a saját gyerekeinken tanuljuk, mint ahogy a mi szüleinknek is mi magunk voltunk a "tanítói".

A szülő felelőssége, hogy a gyereket irányítsa, jó útra terelgesse. Csakhogy mindenki külön egyéniség. Ami beválik az egyik gyereknél, az még a testvérénél sem biztos, hogy ugyanúgy használ. Van akit elég kézen fogni, s úgy vezetni, másoknál esetleg keményebb bánásmód kell.

Én 50 éve voltam gyerek. Akkoriban egész más nevelési elvek voltak érvényben, mint manapság, az álszent Benjamin Spock könyve után. De mi, gyerekek is mások voltunk. Keményebbek, nehezen formálhatóak. Próbált volna akkor valaki halk szóval, kedveskedve hatni ránk. Azonnal gyengének nyilvánítottuk volna, és ott verjük át, ahol tudjuk.

A gyerekeim verik a harmincat. Az ő idejükben még hasonló elvek érvényesültek, noha én igyekeztem barátibb módszerek mentén nevelni őket. A fiamnál bevált, a lányomnál viszont, aki az én "áldott jó" természetemet örökölte, csúfos kudarcba fulladt mindennemű engedékenység.

Emellett vegyük figyelembe, hogy a gyereknevelés nem egynapos, hanem két évtizedes projekt. Ennyi idő alatt a leghalvérűbb emberben is felmegy néha a pumpa. Főleg, ha már eleve cafrangokba nyúzott idegekkel ér haza. Mondom haza! Oda, ahova elvileg kikapcsolni, regenerálódni jár az ember. Ehelyett a világról merőben másképp gondolkodó gyerekeit kell percről percre helyretenni.

Ezért mondta kérdezőnek, hogy majd ha lesz saját gyermeke, akkor írjon ki ilyen kérdést.

2017. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
*Ezért mondtam
2017. jan. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
De azért lássuk be, hogy a verés és kiabálás, az a tehetetlenség jele. Azt mondják a nagyok, hogy a gyerekben a szülő azt kapja vissza, amilyen ő volt gyerekként, csak 10-szeresen felnagyítva. Állítólag....
2017. jan. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Egyet értek 17 válaszoloval ,18-20évig senki nem tud mindig türelmes maradni mindig ,és azért mondják a gyerekesek a várj még gyereked lesz dolgot mert tényleg akkor tudod csak meg miröl beszélnek gyerekesek ,mikor gyerekednek 10x-100 magyarázod nem szaladsz át az utesten megálsz járda szélénél stb akkor megértitek.
2017. jan. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!