Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen hatással van a gyerekre...

Milyen hatással van a gyerekre az, ha azonos neműek a szülei?

Figyelt kérdés

Kérlek ne személyes véleményt, írjatok.

Esetleg, ha van köztetek pszichológus...vagy valaki belinkel egy konkrét cikket ezzel kapcsolatosan az nagyszerű lenne.


2017. jan. 26. 02:07
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

[link]


[link]


[link]


Ellenpélda, de itt sem a szülők neme, hanem a környezet reagálása okozta a problémát:

[link]


Még egy ellenpélda:

[link]


Ezek is a melegekhez ellenségesen viszonyuló környezet következményei úgy vélem, mert az egyik esetben a gyereket a szülei neme miatt ítélték el, míg a másik esetben a társadalmi elvárásoknak engedő - hetero házasságban élő - férfi tartott szexuális beállítottságának megfelelő szeretőt. Ha az apa hetero, és úgy kacsingat félre, azt ugyanúgy megszenvedte volna a gyerek.

2017. jan. 26. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

A gyermek azt fogja átlagosnak venni, mindaddig amíg valaki fel nem hozza neki, hogy ez a helyzet közel sem átlagos.

Ahogy bekerül egy új közegbe, azonnal ingerek hada éri, és tudjuk milyenek a gyerekek. Ami a szívükön, az a szájukon.

Ha otthon a szülők azt beszélik, a gyerek előtt, hogy "Pistikének" két apukája van, akkor biztosan előkerül pár jelző, mint a b.. k.. me.., és hasonló szitokszavak, ezt elég meghallania a gyereknek, és máris holnap ezzel kezd pistikénél.

Emellett van pár begyepesedett szülő, aki meg is tiltaná, hogy a sajátja pistikével játszon.

Egy idő után pistikét kirekesztik, és elindul a hullámvasúton, ami kellő segítség nélkül eléggé durván a leejtőn marad jó ideig.

Eléggé komoly téma, idehaza ez kb. semennyire sem elfogadott dolog.

Rengeteg beszélgetés, odafigyelés, akár szakember segítsége is kellhet ahhoz, hogy a társadalom véleménye, megítélése, viselkedése mellett is pistikének boldog fiatalkora legyen.

2017. jan. 26. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

3-as! A klasszikus anya/apa szerepet ki fogja neki közvetíteni? Ez igaz. De a hetero elvált szülők gyerekének ki közvetíti? Főleg, ha az anya tiltja az apától a gyereket: Erre elég sok példa van.

Nem vagyok meleg ellenes, ettől függetlenül nem tartom jónak, ha gyereket vállalnak.

2017. jan. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

DonGalába:


"Egyrészt társadalmilag nem elfogadott. A gyerek kapja majd az ívet a társaitól rendesen.2


Nem lesz vele több problémája, mintha szegény(ebb)/gazdag(abb) családban nö fel, vagy netán nincs anyja/apja, nem európai kinézetü - a gyerekek mindig piszkálják egymást valamiért. Az, hogy két nö vagy két férfi neveli, sokkal kevésbe "látszik" rajtuk, ezért sokkal kevésbé foglalkoznak vele a többiek.


"Másrészt, az anya szerepet, vagy a klasszikus apaszerepet ki fogja közvetíteni neki. Nem hiszem, hogy egészséges gyerek lesz belőle."


És a rengeteg csonka családnál, ahol a legtöbb esetben az anya, néha az apa neveli egyedül a gyereket, és a másik szülö szerepét senki nek közvetíti, vagy ahol pl. az apa alkoholizmusa/agresszivitása miatt egy igencsak torz apaszerepet lát, illetve az ezt eltürö anya sem azt az anyaképet mutatja, ami egy gyerek egészséges lelki feljödésére sokkal negatívabban hat, mint ha két egymenü emberrel nö fel.


"Nem véletlen nem tudnak szaporodni az ilyenek (szerencsére)."


Ez a megjegyzésed meg igen nagyfokú ostobaságra vall - mert egyrészt a legtöbb biológiailag képes lenne szaporodni (ahogy sokaknak - föként nök esetében - lesz is saját gyereke, mégha nem is a "hagyományos" módon lesz terhes - de ez meg heteró pároknál is gyakran elöfordul), másrészt nemcsak nekik van elvileg kevesebb esélyük gyerekre - olvass utána a gyerekvállalás topikban, ahol rengeteg mindenkinek van problémája a teherbeeséssel.


A kérdésre: egy gyereknek sokkal többet számít a szülötöl kapott szeretet, megértö hozzáállás, a gyerek személyiségét elfogadó szülök, akik a gyereket nem "kis hülyeként" kezelik, vagy éppen elnyomják, hoy sokáig a "gyerekük" maradjon, hanem az önállóságra nevelik, mint a tradicionális elnyomó szülök, akik éppen ezt a fejlödést akadályozzák meg. Az, hoyg a szülöknek mi a neme, teljesen lényegtelen.

2017. jan. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Nézd meg a konkrét filmet, ami ugyan csak mellékesen érinti ezt: Őrült nők ketrece vagy nézd meg színházban (talán még műsoron van). A gyerek számára a szerető családi légkör a lényeges.
2017. jan. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Csak nevelés és szülői hozzáállás kérdése az egész. Mivel jobb az, ha hetero szülők gyereke, de a fater iszik és veri a családot, az anya meg depressziós?? Szerető család, és nyitottságra nevelés. Ennyi a lényeg. Én hetero vagyok, úgymond klasszikus családban élünk, azzal a különbséggel, hogy párommal nem vagyunk házasok. A lányomat, bár még csak két éves, maximálisan nyitottságra nevelem. Én sose ítéltem el senkit csak mert (hogy a témánál maradjunk) meleg, de azért se, ha vallásos (én abszolút vallástalan vagyok),vagy más a bőrszíne, esetleg valami mentális problémája stb van neki. Mindenki más. ahány féle embert megismersz, annál nagyobb rálátásod lesz a világra. Ebben benne van, hogy egyszer-kétszer valaki pofára ejt, átver, kihasznál, de hosszú távon ezeket is értékes tapasztalatként fogja az ember értékelni. Elfogadás a lényeg, és a nyitottság. Inkább neveljen egy normális életfelfogású meleg pár gyereket, mint egy szélsőséges nézeteket valló, vagy akár idegbeteg hetero házaspár.

Bár a leírásban szerepel, hogy elsősorban nem véleményekre kíváncsi a kérdező, de ha józanul belegondolunk, szerintem szakember se nagyon mondana mást. Nyilván tudatni kell a gyerekkel, amikor már nagyobb, hogy nem ez a "megszokott", illetve azt úgyis érezni fogja később, hogy ő nem a saját neméhez vonzódik. Ha a gyereket nevelőknek a szexuális irányultsága határozná meg azt, hogy a gyerek meleg lesz-e vagy nem, akkor nem is lennének melegek, mert akármennyire is elfogadom a dolgot, azzal senki se vitatkozhat, hogy meleg párnak nyilván nem lehet saját közös gyereke. Tehát ha lesarkítva akarunk fogalmazni, "az első meleg" is hetero kapcsolatból született. Legalább az a gyerek abban fog felnőni, hogy bár nem ez a teljesen termnészetes, de van ilyen, és ő legalább kisebb valószínűséggel lesz a melegfelvonuláson köveket dobáló, "mocskos b*zizó" tömeg része.


Összegezve: ha megkapja a szeretetet és a becsületes nevelést, akkor baj nem lehet.

2017. jan. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom mire válaszolgattok, láthatjátok, hogy ha ilyet merek irni, már törlik is. Igy aztán van értelme a fórumnak.
2017. jan. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19%

Ki beszélt itt agresszivitásról és csonka családról? Az sem jó, csak a kérdés nem arra irányult.

Tudod, mintha azt mondanám: beteg a tehenem.

Válasz: nekem meg a disznóm.

2017. jan. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Bezzeg arra senki nem gondol,hogy egy meleg gyereknek milyen felnőni egy homofób társadalomban.


Elég arcátlan érvelés,hogy szekálni fogják a gyereket.


Nem az a baj elsősorban,hogy a gyerekek ilyenek,sajnos sokaknak a szüleik sem jobbak.

2017. febr. 4. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!