Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyámnak semmi sem jó és...

Anhor kérdése:

Édesanyámnak semmi sem jó és szidja a páromat is. Hogyan tudnám lenyugtatni hogy becsüljön minket?

Figyelt kérdés

Édesanyám most lesz 50 éves, depressziós és átesett gerincműtéten is. Párommal 5 éve együtt élünk de sajnos nem tudunk elmenni anyámtól mert beteg nem tud még dolgozni csak rokkant ellátást kap. Sajnos nagyon vehemens természete és könnyen rágörcsöl olyan dolgokra is amiben nem neki kell döntést hozni hanem nekem vagy a páromnak és kényszeresen azt akarja hogy úgy döntsünk mindenben ahogy ő akarja de közben azt vallja hogy a mi életünk a mi döntéseinkkel de ha nem az ő "útját" választjuk akkor megy a perpatvar. Képes abból 1 órás üvöltözést rendezni hogy a köret ebédre nem rizs hanem főtt krumpli. Sikerült elintézni hogy legyen új telefonja, tablete, laptopja és kivehető fogsora ezzel is úgymond megkönnyítve az életét mivel itthon van egész nap ha kér valamit ahova el kell menjünk vagy szüksége van valamire elintézzük mindig de nem értékeli csak akkor, utána pedig jön hogy nem foglalkozunk vele holott rengeteget beszélgetünk és társasozunk. A műtét után szárnyalt de ahogy elkezdett megint fájni a dereka azóta jött elő megint. Leszokott a dohányról most ecigit szív, nem iszik és a gyógyszerfüggőségéről is lassan leáll. Ez mind irdatlan nagy pénzbe kerül de nem érti meg hogy nem neki kell aggódnia a pézügyek miatt hanem nekünk. Szerintetek hogyan lehetne jobban kezelni őt? Pszichiáterhez járt ma már csak a gyógyszert írja neki. Eddig még azt mondom elvoltunk de kezdek egyre inkább bezárkózni és feszült lenni emiatt a szokásosnál is jobban. A munkám egész embert kíván de mellette muszáj bedolgoznom máshova is.


23/F



#beteg #édesanya #Üvöltözik
2017. jan. 28. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig erre nincs más megoldás,mint a különköltözés, anyád mellé pedig egy napi pár órát ott tartózkodó ápoló ill. szociális gondozó az Önkormányzattól.
2017. jan. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Külön költöztök esetleg befizettek a megélhetésébe, ö meg megszervezi az esetleges ápolását.
2017. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt ugyanígy elmondhatnád neki hogy mostanában nagyon fárasztó és ki nem állhatod a természetét mond neki hogy abba hagyja vagy külön költöztök
2017. jan. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Költözzetek el!
2017. jan. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kényelmesebb lehetne neki egy idősotthon. Sok új emberrel ismerkedne meg, folyamatosan figyelnék az ápolók is és ti is látogatnátok. :)


Ha van nyugdíja, talán kap még valamilyen támogatást is és ti is segítenétek kicsit - mint ugye most is -, akkor szerintem ez lenne a legjobb megoldás.

2017. jan. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyád korú nő vagyok, KÉTSZERES(!!!) gerincműtéttel, térdprotézissel, inzulinos cukorbetegséggel, szívbetegséggel és kismillió egyéb egészségügyi problémával.

Ellátom magam és a háztartásomat, intézem az ügyeimet, számomra már nehéz munkákért fizetek másoknak, akik megcsinálják helyettem (pl. a 600-as telkem rendben tartása, vagy ereszcsatorna kitisztítása)

Ezeket még 5 éve, nő létemre magam csináltam, de már nem tudok létrázni.

DE!

Nem őrjítem meg a gyerekemet, van annak elég baja nélkülem is a mindennapi életében, hanem inkább lehetőségeim szerint én segítem őket.

Nem lakunk már együtt, soha nem is fogunk, ha rajtam múlik, mert jobb távolról szeretni, mint közelről gyűlölni egymást.

Az édesanyádnak az a baja, hogy túl jó dolga van!

50 évesen még simán élhetne egyedül, mert amiket olvastam tőled, az leginkább önzés a részéről.

Hidd el, ha ti nem lennétek, akkor is meg kellene oldania az életét és meg is oldaná.

Nekem nagyon nem szimpatikus a személyisége és ahogy rátok telepszik.

Menjetek külön, álljon a lábára, ti meg éljétek végre a normális életeteket!

2017. jan. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, mindegyik hasznos válasz számomra és tudom merre induljak. :)
2017. jan. 29. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!