Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám és édesapám templomb...

Édesanyám és édesapám templomba járnak, én nem akarok az okát kifejtem, de ők egyszer már beletörődtek most újból indul a harc, hogy mondjam el nekik hogy én megyek ha úgy érzem? Szerintetek normális a család a rokonság?

Figyelt kérdés

Nos, amikor először nem mentem azt megelőzte egy ilyen beszólás: fél órátok van elkészülni a család együtt megy a fél 9es misére. Aztán pár hét után mentem.

Másodszor is hasonló volt a helyzet akkor nem mentem több hétig csak karácsonykor 2szer. Nagy ünnep csak elmegyek. Végűlis ezzel megszakítottam a nem megyek láncot azóta nem voltam ma január29 anya már megint agitál. Melyik misére megyek kisérjem el....


Na amikért nem megyek, bekényszerítettek 10 évesen 8 osztályos (f)egyházi gimibe kiábrándúltam a vallásból, amiket én ott átéltem...

Aztán volt egy időszak amikor élveztem a templomot. Voltak pap barátaim, haverom a pap lányának udvarolt és meg a lány unokatesójába voltam fülig szerelmes..volt közösségi élet közös szabadidős programok....tényleg a mise az baráti összejövetel volt.

Papok cserélődtek mi felnőttünk vége lett a közösségi életnek.

Ami még lényeges nagyszüleim. Nos nekik való kedveskedés és rokonok elötti villogás volt amiért én 8osztályos gimnáziumba kerültem.

Édesanyám alsós tanítónő 4edik végére amit egy átlag gyerek tudott 2szeresét kellett megtanulnom , hogy felvegyenek a gimibe.Ahová apa felőli rokonságból 3 rokongyerek járt, egy másik pedig a református gimnáziumba 6 osztályos tagozatra.Apai nagyim nyakas katolikus,apáékat szigorú katolikusnak akarta nevelni persze kamaszodtak lázadtak csajoztak élték a fiatalok életét, mikor megözvegyült nagymamám a templomban talált megnyugvást de sajnos erőszakos hittérítő is lett.Mivel görög katolikusok vagyunk hétköznap is vannak ünnepek ha nyáron ott nyaraltunk templom temető volt a program sokszor, ellenőrizte eleget imádkozunk e. Szerintem 56éves apukám még mindig fél megmondani neki,hogy az unokája nem akar mélyen vallásos lenni.

Nagyinál rokoni összejövetel témája amitől már herótom van: kinél milyen volt a mise...,ez a pap rossz mert iszik, a mi papunk egy szent, ezt a papot ide helyezik, azt oda, ennek gyereke születik, ennek beteg a felesége, ennek ismertem az apját milyen jó hangja volt zengett tőle a nagy templom, most a püspök misézett 5 pappal, most az énekkar énekelt (szlávúl húzták mint a rétest), most a jó kántor, volt most a rossz.

Volt egy időszak az életemben amikor magamtól órákat imádkoztam, hogy találjam meg a párom...hogy menjen a tanulás a főiskolán, hogy jobb életem legyen.

Sajnos november végén nagy balesetet okoztam, oda lett az autóm, csontom törtem és még lehet meg is büntetnek.

Úgy volt lessz házam lessz jobb munkahelyem most meg kuss a nevem szüleimmel kell hogy éljek. Párom nincs 30 vagyok! Szóval hogyan magyarázzam el nem nekem való a templomosdi.



2017. jan. 29. 10:49
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
10 es világ életemben erre tanítottak, hogy mindenért imádkozni kell, szóval azt hittem működhet. Hittem HIT 8 évig még iskola is erről szólt. Örülök, hogy jól kigúnyoltok...esetleg egy nomális válasz????
2017. jan. 29. 11:30
 12/28 anonim ***** válasza:
63%

De amúgy Istenben hiszel? Én se járok templomba, pedig mélyen hívő keresztény ember vagyok. Mindennap imádkozom és szoktam olvasni a Bibliát és gondolkodni a szövegén. Rengeteg templomba járó ismerősöm és barátom van, de egyszerűen az a közeg, ami a templomban van, nem való nekem, már gimnazistaként (szintén egyházi gimi) rájöttem, hogy jobban szeretek magamban imádkozni, vagy épp a barátaimmal beszélgetni a hitről, mint a templomban ücsörögni és minden héten ugyanazokat az imákat végigdarálni. Amíg a szüleimmel laktam, ugyan nem szívesen, de minden héten mentem templomba, mert nálunk ez hagyományos vasárnapi közös program már gyerekkorom óta. Ha hazalátogatok hozzájuk, és vasárnapi nap is közbeesik, akkor elmegyek velük. El tudnék képzelni helyette más programot is, de nem érzem olyan szörnyű tragédiának, hogy azt az 1 órát ott kell töltenem a templomban. Még nosztalgikus is, mivel ugye gyerekkoromban is jártunk. De mivel ezen kívül nekem mást nem nagyon ad, fölöslegesnek érezném magamtól minden héten eljárni.

A szüleim tudják, hogy nem járok templomba, nem igazán örülnek, de ez van. Mondom, megpróbálok kompromisszumot kötni velük azzal, hogy ha náluk vagyok, akkor járok. Ja, és azt hozzáteszem, hogy én is több mint 30 éves koromig velük éltem.

2017. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
66%

azért a "lessz" elég súlyos hiba, szerintem 23 év alatt csak megtanulhattad volna...na mind1.

a vallás egy hatalmas fertőzés az emberiség számára.

igaz az elmúlt évtizedekben egyre inkább kezd eltűnni, de még mindig elég sok ember életét tönkreteszik a gyülisek, meg az ilyen vallási fanatisták.

engem is próbáltak a közeli rokonságból több éven keresztül beszervezni, hogy legyek isten hívő, anyámat majdnem bele is rángatták, szerencsére időben közbe léptem.

aztán egyik évbe kaptak tőlem karácsonyra egy Stephen W. Hawking - A Nagy Terv című könyvet azzal a megjegyzéssel, hogy én ezt lapozgatom a biblia helyett.

azóta leszálltak rólunk :)

2017. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
66%

"10 es világ életemben erre tanítottak, hogy mindenért imádkozni kell, szóval azt hittem működhet. Hittem HIT 8 évig még iskola is erről szólt. Örülök, hogy jól kigúnyoltok...esetleg egy nomális válasz????"

Ha belegondolsz ez egy teljesen normális válasz volt. Csak GONDOLKODJ!!!! Attol, hogy erre tanitottak attol biztos, hogy helyes és igaz? Még mindig azt hiszed, hogy igy lehet üzletelgetni? GONDOLKODJ! GONDOLKODJ! GONDOLKODJ!

2017. jan. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Alain Delon ***** válasza:
80%
Nőj már fel! 30 évesen egy 10 éves gyerek szintjén gondolkozol, hogy, "Jaj, a szüleim!". Nem kell megmagyarázni. Nem mész és kész. Esetleg azt megpróbálhatod, hogy te is elkezded hívogatni őket olyan helyekre, ahova biztos nem akarnak menni (diszkó, meccs stb.), aztán szembesíteni őket ezzel.
2017. jan. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
15...az akkor volt. Régebben az régebben volt, ma meg ma van.
2017. jan. 29. 11:47
 17/28 anonim ***** válasza:
89%

A bölcsesség nem jön mindig együtt a korral.

A kor sokszor egyedül jön. kínai közmondás

2017. jan. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
16os nem megyek de most valahogy le kellene zárni ezt minden x. vasárnapi háborút. Csatákat nyerek de a háborút nem. Amit említettél szerintük szórakozás ez meg vallás. Amilyen szinten nézik szerintem az is szórakozás....kb olyan mint amikor elmennek a tinik discoba és fikázzák a jó testű lányt,hogy egy r....itt is ez a pap szépen misézik az meg nem..egyházpolitika =szórakozás.
2017. jan. 29. 11:51
 19/28 anonim ***** válasza:
83%

Háborút úgy nyerhetnél hogy elköltözöl és a szüleidtől független életet kezdesz. Így nem csoda hogy nincs párod.

Munkád van? Jobb nincs azt tudom de valamilyen? Kibérelhetnél kezdetben egy szobát, pár várossal odébb. Ott nagyobb körben kereshetsz jobbat, míg ideiglenesen visszajársz a mostani helyre. Ha találsz jobbat, jobb helyre tudsz költözni. Nem kell a vallással foglalkozni, kimozdulhatsz, ismerkedhetsz. Csak el kell szakadni a szüleidtől

2017. jan. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
80%

Először azt hittem, valami tini vagy, a végén nagyon megdöbbentem, ahogy azt olvastam, 30 vagy. Megmondod, hogy nem mész, aztán ennyi. Én nem foglalkoznék azzal, mit gondolnak.


Egyébként, ha hiszel még, javaslom keress valami jobb közösséget. Tudom, hogy az egyházi iskolák nagyon el tudják venni a kedvet az ilyesmitől, meg persze a rossz közösség is. Nálunk régebben nagyon jó pap volt, laza, közvetlen, jó programot csinált, de sajnos azt elhelyezték, az új meg nagyon vaskalapos, és állandóan a pénz téma megy, meg a protestánsok fikázása. Azóta én se szívesen megyek, de néha átjárok oda, ahova az előző papunk került. Kicsit messze van, de lelkileg jonban megéri.


Egyébként ha érdekel még a vallás, javaslom keress valami jobb közösséget.

2017. jan. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!