Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan dolgozzam fel anyukám...

Hogyan dolgozzam fel anyukám viselkedését?

Figyelt kérdés

Epilepsziás, mentálisan beteg. Hozzá tenném mikor gyerek voltam még normális volt. Betegségei később alakultak ki.

Szóval. Eltitkolta apukám elől is a betegségét. Válássukkor előjött. Sose dolgozott. Folyton azt kellett otthon hallgatnom apám milyen szem.ét hogy nem ad neki több pénzt. Többször szimulált hogy ne kelljen dolgoznia. Megjásztotta magát sokszor az orvosok előtt. Volt hogy koplalt és csontcsoványra lefogyott. Nem lehetett elvinni sehova mert hisztizett és sírt olyankor. Mindenkit kihasznál akit tud. Múltkor megmutatta hogyan szimulált a dokik előtt. Folyton csak a pénz érdekli. Én is epilepsziás vagyok de dolgoztam és jelenleg is munkát keresek. Nehéz de dolgozni szeretnék.

Anyukám sokszor megnehezítette az életemet. Nem is sorolnám tovább. Olyan dolgokat kér amiket nem tudok megadni neki ezt ő is tudja.

Mostanàban pl állandóan hívogat hogy a karácsonyi fenyőnket vigyük le neki vidékre. Többször mondtam neki nem én vettem párommal megbeszéltük az ő szüleihez megy. Nem fér el a kocsiban sem. Megsértődött aztán erősködött. A másik pedig hogy minden fát kivágott otthon. Szóval értelmét sem látom minek neki. Kunyerál dolgokat amiket használok. Hiába mondom nem. Látom rajta nem bánja meg ezeket a dolgait.

Napi szinten rosszul érzem magam miatta. Szeretem őt de úgy érzem tönkre tesz lelkileg.


2017. febr. 7. 14:04
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta egyedül szeretne lenni. Nagy a ház. Egy egèsz család is oda költözhetne. Garázst is kiadhatná. De nem akarja.
2017. febr. 7. 21:29
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, a 11-es válaszodra:


Szerintem egy mentális beteg nem tudja reálisan felmérni a helyzetét, a legtisztább az lenne, ha beszélnél a háziorvossal és megpróbálnátok gondnokság alá helyeztetni.

Akkor intézhetnéd az ésszerű döntéseket a beleegyezése nélkül.

Akár egy intézményben való elhelyezését is.

Ne menj tönkre miatta, még szükség van az erődre, mert ez csak rosszabb lesz.

2017. febr. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha orvosilag bizonyítható, hogy nem tud gondoskodni magáról, akkor valószínűleg gondnokság vagy gyámság alá helyezhető. Jól írja az utolsó válaszadó, szerintem is elkerülhetetlen lesz, de az is nagy teher/felelősség lesz neked, alaposan nézz utána a részleteknek, és kérj orvosi tanácsot. Tedd meg érte amit tudsz, de próbáld meg védeni magad amennyire lehet, mert egy ilyen manipulatív beteg ember tényleg tönkre tud tenni. Kemény dolog ez...
2017. febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!