Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülök, ti szoktátok telefonon...

Szülök, ti szoktátok telefonon keresni a felnőtt gyereketeket vagy azt várjátok, hogy ő hívjon?

Figyelt kérdés

Már régen elváltak a szüleim, Anyuval maradtunk, de Apuval kb havonta találkoztunk. Ha anyagiakról volt szó pl zsebpénz kellett azt mindig adott, de máshogy nem igazán foglalkozott velünk. Most már felnőttünk, külön életem van már, a férjemmel élek. A kapcsolatunk Apuval nem kifejezetten rossz, de jónak sem mondható. Fel szoktam hívni 2-3 hetente, mert általában várok hátha eszébe jutok és felhív, de sajnos nem. Tényleg csak akkor hív ő, ha névnapom vagy születésnapom van. Volt, hogy Anyunak panaszkodott, hogy nem hívjuk. Mondtam is Anyunak, hogy ezt nem értem, mert mi hívjuk csak őt, ő minket nem. Nagyon furcsa az egész helyzet, valahogy ő elvárja azt, hogy mi hívjuk őt. Én azért hívtam, mert mindig érdekelt mi van vele, most pedig már mióta elvárja azóta úgy érzem csak kényszerből hívom. Azért nagyon nehéz ez az egész, mert alapjáraton nem rossz a kapcsolat, mert havonta-kéthavonta összejárunk a családdal, viszont a részéről akkor sincs igazán meg az érdeklődés felénk, jó ha feltesz 2 kérdést. Megmondom őszintén sokat sérültem lelkileg gyerekkoromban, pont a kamaszkorba léptem be mikor elváltak a szüleim, ami nagyon megviselt, haragudtam az egész világra. Most felnőttként pedig nem szeretnék tovább sérülni. Szeretném ha jobb lenne a kapcsolatunk, de ha ő ezért nem akar tenni akkor nem tudok mit csinálni.

Mit gondoltok? Adjam fel, hogy valaha igazán jó lesz a kapcsolatunk és lépjek tovább?


27/N


2017. febr. 7. 16:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem írnak facebookon, hogy hívjam fel őket skypeon. Tudják, hogy csak otthon használom a laptopom, ergo ha elérhető vagyok, akkor otthon vagyok és ráérek (ha fontos dolgom van otthon, ki is szoktam jelentkezni), de - fene tudja, miért - elvárják, hogy én indítsam a hívást.

Ugyanez megvan a nagymamámnál is, állítólag szombat reggeltől ott ül a telefon mellett, szóval biztos nagyon várja, hogy beszéljünk, de ő nem hív. Pedig pénzügyi gondjai nincsenek, és már sokszor elmondtam neki, hogy én azt se bánom, ha álmomból kelt fel, ő "nem akar zavarni".

Apukádat kérdezted már? A leírásod alapján nem egy nyitott ember, de azért egy próbát szerintem megér.

2017. febr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kellemetlen vele a beszélgetés, hívd fel nyugodtan, tartsad vele a kapcsolatot.

Ki tudja, miért nem hív? Lehet, hogy nincs pénze, és a telefonon spórol egy kicsit...

Nem kell azzal foglalkozni, ki hív, vagy ki hív többször, vagy ki hív előbb... Fontosabb ennél a kapcsolat ápolása.

2017. febr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
2 éve összejöttem egy lánnyal, akinek van egy gyereke. Anyámék elzavartal otthonról, és azóta nem kereanek. Én sem őket. Azóta azzal a lánnyal vagyok, jól megvagyunk, de ők ezt nem tudták elfogadni.
2017. máj. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!