Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy "mostoha anya" miért...

Egy "mostoha anya" miért ilyen szemét?

Figyelt kérdés

4 éve váltak el anyádék, 3 éve van együtt a nővel.

Mikor apánál vagyok(sokat vagyok nála is) mindenért húzgálja a száját. Sokat jártunk régen külföldön hegyet mászni és mondtam apának, hogy mehetnének megint és a nő meg mondta, hogy az ő gyereke még kicsi hozzá. 5 éves. Hát na bumm akkor ne jöjjön,de mi attól miért ne mehetnénk?

Meg ha leülünk enni,szed nekem kaját, nehogy már olyat szedjek ki ami nekik is kell.Persze csak ha apa nincs itthon.

Meg ki akarom festeni a szobám,kb 3 éve nem volt, mikor mentem fel hallottam, hogy mondja apának a magáét, hogy mennyibe kerül stb. De ilyen mézes mázosan.

A nő nem dolgozik, pedig a gyerek már lassan iskolás, apám pénzéből él, akkor mit magyaráz? Már gondoltam rá, hogy elé állok és kerek perec megkérdezem mi baja? Miért irígy?

Szerintetek?



2017. febr. 10. 10:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Apád nője egy pénzéhes ingyenélő qrva.Valószinűleg apád is farka után ment.Hogy mi baja van?Félti az apád pénzét meg az hogy apád törödik veled a válás után is.ő meg azt várta szerintem hogy csak vele fog tőrödni a gyerekét pedig meg lefogja sz@rni hát tévedett.
2017. febr. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem tetszik neki az hogy nem körülötte forog a világ.
2017. febr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Mert ostoba, és féltékeny rád, mivel nem csak ő létezik apádnak.

Enyém is ugyanilyen volt, ami egy dolog, leszartam volna, ha apának nem szántem volna meg onnantól kezdve létezni. Így azért kellemetlen volt. Együtt éltünk, de heti max. tíz percet tudtunk beszélgetni, mert a mostohám amint látta, hogy jön a szobám felé, máris a nyakában volt, és rángatta el mindenféle hülyeségért.


Azóta a párommal élek - nem is volt kíváncsi rá, bár a Kedves sem a nőre -, szóval már nem érdekel, de nagyon érik a gondolat, hogy az esküvőmön sem kell ott lennie majd.

2017. febr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Azért, mert természetes érdekeitek ütköznek.


Neki az az érdeke, hogy apádnak minél kevésbé legyél fontos, keveset költsön rád, rosszul érezd magad náluk, közben pedig apádat meggyőzze arról, hogy ő milyen rendes, Te meg rosszindulatú vagy vele.


Te tudod, hogy apádat mennyire hülyítette be a nő. Van olyan férfi, aki tudja hogy fiatalabb nője egy pénzéhes k...va, osztva-szorozva sok mindent megenged neki, de azt már nem hagyja hogy gyerekével aljasul viselkedjen,

van aki viszont totál elfogult.

Ennek megfelelően kezeld a helyzetet.

2017. febr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Látom, a sok mostohaanyuka jön pontogzatni :D
2017. febr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Sok nő ilyen. A saját fattyára és magára akarja a férfi minden pénzét. Az előző házasságból született gyerekektől egy csokit is sajnál.
2017. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%

Na azért, nem tűnik olyan durvának a helyzet.

1., ha közös nyaralást beszéltek meg, érthető, hogy ő is beleszól, nincs ebben semmi.

2., ő szedi ki az ételt, az egyáltalán nem azt jelenti, hogy neked a rosszabb részeket adja, egyszerűen csak kedves akar lenni és szed neked.

3., az is normális dolog, hogy két együtt élő felnőtt ember megbeszéli a kiadásokat.

Nem kellene ennyire ellenségesnek lenned! Ezzel csak tovább rontod a kapcsolatot.

2017. febr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
17%

Légy őszinte magadhoz, itt nem csak a "nő" ellenséges, hanem Te is. Minden szavadból süt a gyűlölet. Már ahogy megnevezed "a nő, mostoha anya", az sem a tiszteletről, szeretetről szól. A féltestvéredet úgy nevezed, a " a gyerek", ez sem arról árulkodik, hogy elfogadtad, apádnak van egy másik gyereke is, aki ugyanolyan fontos számára, mint pl Te és lehet, hogy nem szeretne nélküle utazni.

Megértem, hogy nehéz számodra elfogadni ezt az új helyzetet, de csak kölcsönös kompromisszumok árán lesz normális kapcsolatotok.

2017. febr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
16%
Ja, bocs, most jöttem rá, a "gyerek" nem a féltestvéred, de ettől még a többi igaz, Ő pont olyan jogon van jelen az anyja életében, mint Te apukád életében, ezért érthető, ha mindenkihez alkalmazkodni kell.
2017. febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem közös nyaralás, csak 2-3 nap külföldön. Amikor 10 napra mentek nyaralni és a gyerekét itthon hagyta akkor nem volt baj.

Amúgy,de a rosszabb részeket adja nekem mikor szed. Meg ha apa ott van akkor miért szedhetek magamnak? A gyerek szobája 3 év alatt 4x lett kifestve, az nem pénz? És nem festőt akarok hívni, a barátnőmmel, apával fedtjük ki.

De 100 meg 100 ilyen dolgot tudnék még írni, ez csak 3 friss példa volt.

Lehet, hogy nem írok róla szépen,de mindig kedves vagyok vele és a gyerekével is.

2017. febr. 10. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!