Nem bírom a gyermekemet?

Figyelt kérdés
Van egy 11 éves lányom , és nem bírom elviselni a stílusát.Valaki tudna nekem tanácsot adni aki ilyen helyzetben volt? Olyan igazi kis bunkó stílusa van ,pedig amúgy meg olyan kis aranyos meg szép. Ami a szívén az a száján, pedig én nem ilyen vagyok és sokszor azt kívánom bárcsak meg tudnám változtatni.Rossz anya vagyok?
2017. febr. 18. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Kamasz. Turelem.
2017. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Nem vagy rossz anya, de gondolom eddig sokszor engedtél neki, az lett, amit-ahogy ő akarja. Az amúgy is lázadó tiniknek ez meg olaj a tűzre. Érdekes, hogy régen és még az én időmben sem lázadtak a gyerekek, ha igen, akkor nem ilyen szinten, mint a mostaniak. Régen tudtuk, hogy hol van a helyünk, valamilyen szinten mindenki tisztelte a szülőjét, ma már ez nem így van.

Még 11 éves, el tudod kapni, normálisan leülni vele és elbeszélgetni, hogy ő így viselkedik és nem helyes, adj neki alternatívákat, példákat a mindennapokban és legyenek vele szemben elvárásaid, amikből nem engedsz, akármennyire is a fejedhez vágja, hogy utál, de legalább tudni fogja hol a helye, és ha nem is mindent engedhet meg magának, azért még számíthat rád. Nehéz, hosszú folyamat, de most még van rá esély, hogy a bunkóságából visszavegyen, mert 14 évesen már nem fog.

Apukával mi van, mit szól hozzá?

2017. febr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Apukátòl jobban tart mint tôlem, igen akkor megpròbálok erélyesebb lenni, hátha nem késon köszönöm
2017. febr. 18. 15:01
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

"Ami a szívén az a száján, pedig én nem ilyen vagyok..." Miért kéne olyannak lennie mint te? Attól még, hogy a gyereked nem feltétlen fog hasonlítani rád...

Mellesleg meg egy embert nem lehet megváltoztatni, max megutáltatod magad vele és amint betölti a 18-at lelép otthonról.

2017. febr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
nevelni kellett volna..most már felesleges ezen rugóznod. Gondolom mindent megkapott első nyöszörgésre
2017. febr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Valószìnű azért bunkó a stílusa,mert kiskamasz és most ez a sikk. Na ott kezdődik a te felelősséged,hogy morálisan nem elég erős és ezért hajlik afelé. Lehet magától lecseng viszonylag hamar,de lehet,hogy igazi kis nagyképű visszabeszélős butyok lány lesz. Te ismered a gyerekedet.

Az boztos hogy a legjobb,legszófogadóbb gyerekek is feszegetik a határokat,ez kell a személyiségfejlődésükhöz. Türelem.

2017. febr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem nem kapott meg mindent sôt!azt csak azert írtam, hogy én nem vagyok ilyen,mert ezért nem tudom mit kezdeni a viselkedésével.
2017. febr. 18. 15:38
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Egyedül nevelem a kamasz fiamat - nem könnyű!! ... :D


Amikor nálunk kezdődött a kérdező által említett probléma, akkor egyszerűen rákérdeztem: van másik stílusod is (nem ez a pimasz), mert ha igen, akkor kérlek azt vedd elő :D Ez a stílus nálam nem nyerő... És akkor hopp, észbe kapott, jót rötyögött és "váltott". Persze ez nem 1 napos történet - a mai napig "figyelmeztetni" kell, hogy nem az osztálytársaival beszél :-)

2017. febr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
attól, hogy te visszahúzódó vagy, attól neki mért kell olyannak lennie? ha ki kell mondania az igazságot, ami néha fáj, még nem feltétlenül rossz, max őszinte. legalább nem vigyorog a szemedbe és szúr hátba
2017. febr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

"akkor megpròbálok erélyesebb lenni"


A leheto legrosszabb amit tehetsz.

2017. febr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!