Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnátok nekem segíteni?...

Tudnátok nekem segíteni? Szüleimmel nincs túl jó kapcsolatom. Vagyis ilyen-olyan.15/l

Figyelt kérdés
A szüleimmel élek, 15éves lettem múlthéten.Apámmal már egy éve csak úgy vagyunk egymás mellett.a17 éves bátyámat jobban szereti,ezt már régóta tudom.ha valami kérdésem,bajom van,inkább anyumhoz megyek.Ő általában jobban megért engem.de az utóbbi időben egyre jobban mögém álltak mindketten. Ez alatt azt értem,hogy ha valahol szakkör,edzes utan husz perccel kesobb megyek haza mar nekem jonnek szinte. Iden kerultem gimibe, es haverokkal elakartunk menni bulizni.de csak ilyen nagyon kicsi,lerobbant helyre.és ismet elkezdtek hogy nemtudom hogy elengedjeleke,meg hogy miert akarsz oda elmenni stbstb... Mar nagyon ki vagyok , ugyerzem hogy elszakitanak a barataimtol.es a masik meg..hogy 15evesen a legtobb ember 11-fel12ig kint lehet..hogy tudnam ezekre ravenni oket? Nem csinaltam semmi olyan dolgot ami miatt ne tudnanak bennem megbizni.Ha valaki tudna segiteni hogy mit tegyek,irjon! Fontos lenne nagyon!

2017. febr. 19. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy 15 éves gyereknek éjjel 11-12-kor semmi keresnivalója kint, majd 2 év múlva. Addig hétvégén pl. pénteken suli után, vagy szombaton napközben elmehettek plázázni, fagyizni, korizni, enni egy pizzát, inni egy kávét, de maximum 9-10-re otthon lenni.
2017. febr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
60%

Egyelekmeg

Ezert tartunk ott ahol

Miert akarsz te 15 evesen bulizni? Anyukadeknak teljesen igaza van ejfelkor semmi keresni valod nincs a szulieid nelkul az utcan ! Vagy legalabb a batyjaddal

Iden leszek 18 engem nem kell mondjuk elengedni mert alapbol nem akarok menni de meg sosem buliztam es nem is hianyzik az eletembol :D nalatok mar csak az a szorakozas ha buliztok? Ezt most nem rosszbol kerdezem :)

2017. febr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Így olvasva teljesen normális szüleid vannak, csak éppen te vagy most a hisztis tinédzser korban amikor semmi sem jó. Ezen mindenki átesik. Majd amikor 30 évesen leszel, még hálát is fogsz adni a szüleidnek, hogy foglalkoztak, neveltek téged..
2017. febr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mariann0227 válasza:

Igaza van az előttem szólóknak, meg nem is...

27 vagyok. 15-16 évesen elengedtek a szüleim de éjfélre mindig otthon kellett lennem, igaz ez 1 hónapban csak egyszer lehetett. Normális felnőtt ember vagyok. Soha nem keveredtem bajba, és mindig a barátommal -aki mostanra már a férjem- jártam el bulizni.

A szülőnek meg kell bízni a gyerekében, nem lehet leláncolnia, mert az soha nem fog jót szülni.

Való igaz,hogy egyszer megfogod köszönni - még ha nem ismondod meg a szemükbe- hogy így neveltek.

😉

2017. febr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló, én az 1-es vagyok. 29 éves. Azért 13-15 évvel ezelőtt, mikor mi "gyerekek" voltunk, még nem volt ennyi veszély vagy veszélyesnek mondott helyzet. Én is voltam kint éjfélnél tovább, bíztak bennem a szüleim. Idióták akkor is voltak, de nem szóltunk hozzájuk és eljöttünk onnan. Most minden egyes nap hallunk valamit, látunk a hülye facebookon 15 éves önbizalomhiányos, öngyilkos tinédzserekről, 13 éves anorexiás vagy terhes kislányokról, eltűnt gyerekekről. Az a szomorú, hogy ezek egy része nem igaz, vagy 3-4 évvel ezelőtti hírt állítanak be mostaninak. És a mi időnkben is volt egy-egy ilyen eset, de arról nem tudtunk, mert csak a fél 7-es híradó volt, amiben csak a nagyon durva eseteket említették. Én örülök, hogy fejlődik a világ, de valahol szomorú is vagyok, hogy már mindenki mindent kitesz, ha igaz, ha nem. (Zárójelben egy példa: "a 14 éves lány még szelfizett egyet, mielőtt öngyilkos lett"). És ez a világ emiatt már több veszéllyel van tele, mint a miénk volt. Ezért értem meg a szülőket, hogy nem mindig engednek, a gyerekeket meg azért értem meg, hogy lázadnak, hiszen ezt látják nap mint nap a telefonjukon, facebookon.
2017. febr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
helló szerintem azon hogy leszólnak ha nem mész haza edzés/szakkör után ségíthetne ha pl megírnád anyukádnak hogy mittudomén "még maradok egy kicsit mert (indok)"és az hogy nem engednek este 10 nél tovább egyedül/barátokkal a városba az nem csoda
2017. nov. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!