Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért az mindenre a kibúvó,...

Miért az mindenre a kibúvó, hogy kicsi vagyok?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, a gondolkodásom nem egy 5 éveséhez viszonyított, szóval nem értem anyámnak mi a baja.

Kezdjük az elején. Mindig is utáltam. Állandóan a testvérem körül forog,ő 20 éves. Most, hogy ki költözik Londonba ki kell nyalni a p******t, kap 50E-s tabletokatmeg stb.

Nekem meg osztálykirándulások, meg hadd ne kelljen állandóan itthon ülnöm van. Holnap el mennénk korcsolyázni osztályommal erre mi az első válasza anyámnak: má' megin' minek? Most voltál (4 hónapja). És tudja h szeretem. Egyébként ez 1000Ft lenne. Aztán. Mozi vasárnap, szintén osztályprogram: 1500Ft. NAGYON szeretnék elmenni életem első PlayIt-jére. Ez 2000Ft- Még sohasem voltam, és pont a mellettünk lévő városban lesz 11-én, de bankkártya szám kell hozzá. Erre jön az, hogy mert én ehhez is kicsi vagyok minek akarok menni. (???) Basszus 8 évesek arra a szarra járnak én meg kicsi vagyok? Ne szivassatok már úristen..szerintem én nem ártottam neki a születésemen kívül semmivel, de egyébként mindenre ezt mondja. Összesen: 4500Ft. Szerintem ne vállaljon gyereket az, aki aztán szarik arra, hogy annak a gyereknek vágyai is lesznek. Nem vagyunk szegények, nem hallna éhen attól senki, h ha ennyit megtesznek. + tesómra volt 2-3 hetente egy 10 ezresük h bulizhasson. szerintetek mit kéne tennem?


2017. febr. 23. 20:58
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
77%

8-9-re:

Először is az vesse erre a lányra az első követ, akit kamaszkorában sosem ragadtak el az indulatai.

Másrészt, ha valóban olyan lenne, amilyennek ti lefestitek, akkor nem "kár volt megszülni" őt, meg "gumiban kellet volna csinálni" őt, hanem a SZÜLEINEK KELLETT VOLNA másképp nevelnie őt, miután világra hozták.


De mondom, szerintem itt csak némi kamaszos indulat van - és mögötte jogos felháborodás.


Kérdező!

Ha tesód kap 50e Ft-os tabletet, tényleg igazságtalan, hogy 1-2 ezer forintos programokra nem kapsz pénzt. Szerintem próbáld fölvetni, hogy legyen egy heti/havi fix zsebpénzed, amivel te gazdálkodhatsz. Ez ne az iskolai befizetésekre legyen, ne a mindenképp szükséges megveendő dolgokra (pl. tampon), hanem ezt tényleg a saját vágyaidra, szórakozásodra költhesd. Akár könyvre, akár programra, akár egy olyan tárgyra, ami nem szükséges az élethez, csak te vágysz rá, neked tetszik stb.

Ha ezt el tudnád érni, akkor ebből tudnál okos gazdálkodással ilyen programokat finanszírozni magadnak. Ha mindet nem is, de legalább lenne egy kis mozgástered, hogy néhányat kiválaszthass közülük.

2017. febr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
9%
Könyvekre??? Ennek??? Na ezt te sem gondoltad komolyan! :D Nézz már rá :D
2017. febr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
25%
2 nyaklaves, jobbról és balról is egyet-egyet, és megjönne az esze! Ahogy ez a szüleiről, anyjáról beszél, az undorító! Persze a PÉNZE az kéne, mi?!
2017. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
57%

Érdekes, hogy minden tini azt hiszi magáról, hogy érettebb a többinél. De hogy ez honnan jön a fejükbe az kész rejtély. Gondolom elfelejtettél közölni egy két lényeges információt is az egész dologról, hogy mindenki igazat adjon neked.

Oké kislány igazad van. Most szerinted változott valami? Pontosan. Semmi. Lényegtelen ki mit ír, a helyzeten semmit sem változtat. Ezzel neked kell tenni valamit, nem egy fórumon nyafogni.

2017. febr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
50%
Micsoda trágár megfogalmazás. Ha a pénzt is igy kéred, akkor nem csodálokozom azon ha nem kapsz.
2017. febr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
47%

Nem az a baj, hogy még kisgyerek vagy, hanem hogy úgy is viselkedsz. Sok 5 éves értelmesebb nálad. Ne szivassatok? Sz @ r? Hogy beszélsz?

PlayIten is ugyan mit szeretnél csinálni, pláne pénz nélkül? Megnézed messziről a Minecraft standot meg kérsz egy aláírást a kedvenc jutub sztárodtól? Nem kisgyerekeknek való rendezvény az.

Amúgy meg süt rólad az irigység. Biztos vagyok benne, hogy szoktál te is pénzt kapni a szüleidtől, csak épp nem sikerült félretenni.

Te nem azért születtél, hogy követelőzz és elvárd a szüleidtől, hogy pénzeljenek és teljesítsék minden vágyadat. Veled lett teljes a család, elvileg szeretetben és boldogságban kéne együtt élnetek, örömöt kéne okoznod a szüleidnek, de sajnos, ilyen lettél...

Kevesebbet kéne ülni a számítógép előtt, kevesebbet kéne követelőzni, kicsit többet segíteni otthon (tudod, házimunka, biztos hallottál már róla), kedvesnek lenni a szüleidhez, és akkor talán szívesebben elengednek szórakozni. A szádat pedig mosd ki, nincs annál böszmébb, mint amikor egy 14 éves káromkodik meg hőbörög.

2017. febr. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
72%

Sokaknak nem volt gyerekszobája ahogy olvasom. Hogy lehet ilyet írni egy gyereknek vagy bárkinek? ... szomorú.


Pedig ahogy olvasom egy teljesen átlagos "problémával" rendelkező értelmes lány a kérdező, aki most féltékeny kicsit a tesójára, de melyik 14éves ne lenne ilyenkor. :)


Kérdező te pedig ne hallgass ezekre a empátiát messze elkerülő magasan kultúrált egyénekre.

Most a nővéred van a középpontban egy ideig, de majd rendeződik a helyzet.

Azt pedig teljesen normális, hogy osztályprogramokat szervezenk, amire szeretene elmenni. Azt én sem értem, hogy ezzel mi baja lehet egy szülőnek. Főleg, hogy egy ilyen program sokszor többe kerül 2000 forintnál, tehát 1500 teljesen reális és akkor még szokatak adni egy keveset plusszba, ha az osztály iszik egy forrócsokit vagy elmegy ebédelni stb.


Várj egy kicsit, hogy lefusson a költözködés, utána biztosan veled fognak foglalkozni kicsit többet, illetve próbálj meg tárgyalni nyugodtan, jól érvelve, ne haraggal mert az általában nem vezet sikerre.

2017. febr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező te pedig ne hallgass ezekre a empátiát messze elkerülő magasan kultúrált egyénekre.


- a kérdező pedig nagyon kultúrált mi???

2017. febr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
95%

Azt nem "mondtam", nem ismerem.


Viszont aki ismeretlenül képes valakinek a szüléstéshez való "jogát" kétségbevonni ráadásul ilyen stílusban, arra határozottan találónak gondolom a fent írtakat :)

2017. febr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

18 évesen voltam életem első Playitjén!

Most 26 vagyok, adok egy tippet csak Collectors jeggyel menj be :)

De a szüleim is ilyenek voltaky akkor változtak miután leérettségiztem

2017. febr. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!