Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim...

Mit tegyek, ha a szüleim mindig csak elrontják a kedvem, vagy még jobban belelöknek a depresszióba?

Figyelt kérdés

Például, ha beteg vagyok, akkor anya elkezd pánikolni, hogy megint meddig hiányzok stb. Most már ott tartok, hogy bemegyek lázas betegen, mert ott legalább nem rontja el a kedvemet senki, hanem kicsi keljet öntenek belém. Múltkor nem mentem haza, mert tudtam, hogy elrontják a kedvem, hanem felültem egy buszra és elutaztam a szomszéd városba és vissza, mert féltem, hogy mi lesz, ha megtudják, hogy hazajöttem, mert rosszul vagyok. Ha beteg vagyok megőrülnek.

Semmi biztatás, hanem szidást és veszekedést kapok folyton. Már voltam depressziós miattuk. Írogattak rólam titokban, kibeszéltek stb. Tudnék mit mesélni.

Már volt, hogy az öngyilkosságon gondolkoztam, mert úgy tettek velem állandóan. Semmi együttérzés, segítség soha. Csak, hogy hogyan tegyenek tönkre méginkább.

Világ életemben féltem tőlük, most is mindent megtennék, hogy ne bántsanak.

Milyen nevelés az, ha depresszióba súlykolja valaki a saját gyerekét?


2017. febr. 23. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Ja! Söt Jah! Ezek a mai fiatalok milyen képzettek pszichologiábol? Az eszem megáll!
2017. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Beszélj velük őszintén, mondd el, mi bánt abban, ahogy viselkednek veled. Olyankor tedd, amikor épp jóban vagytok, nyugi van. A szülőknél sokszor úgy van, hogy nem rád irányul, nem miattad van, hogy így viselkednek, lehet, hogy szimplán stresszes a munkájuk vagy kevés a pénzük, stb. és ha lebetegszel, az még egy aggódnivaló a számukra.
2017. febr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Ki a kerbe kapálni hóban-fagyban-sárban, és megszűnik a napi semmitmondó siránkozásod, amitől majd meg akarsz halni, olyan szomorú!

Én az ilyen "kérdéseket" kitiltanám innen, lapáttal dobnám ki az illetőket, mert már .rvára elég, hogy napi 625 millió ilyen van a semmiért! És "öngyi" akar lenni! Adnék én neked elfoglaltságot ne félj! Hogy ne legyen kedved a semmin itt siránkozni! Meg tudnád mi az a tennivaló, és hogyan nem kell unatkozni!

2017. febr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

Aha, aaaaaannnyira rosszul vagy, hogy eljössz a suliból, de azért elbuszozol egy másik városba, meg vissza, csak hogy ne tudják meg, hogy hiányoztál... és ezek után csodálkozol, ha leszúrnak a lógásért.

Azon kívül, hogy próbálnak visszatartani az évismétléstől, még mivel teszik tönkre az életed a szüleid?

2017. febr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Mennyi negatív komment te jó ég szegény kérdező csak segítséget várt..Nem tudom az ilyen embereknek milyen élete lehet ha oltogatni járnak egy olyan oldalra ahol segíteni kéne...SZÁNALMASAK vagytok-.-


Szerintem el kellene költözni ha már hosszú ideje ezt csinálják akkor nem is fogják abba hagyni ez emberek egy bizonyos idő elteltével nem változnak..

Csak vannak szüleid nagyszüleid..

2017. febr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, erre mi a helyes válasz.. De együttérzek veled.
2017. febr. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"...SZÁNALMASAK vagytok-.- "


Hű, most aztán jól megmondtad!!!!!!! :DDD

2017. febr. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
loggsz a suliból még jó hogy leorditják a fejed
2017. márc. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ez nem vigasz, de nekem akkor lett könnyebb, amikor elköltöztem és utána nem beszéltem velük többet.
2017. ápr. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Őszinte legyek? Nekem meg majdnem ugyan az van mint neked úgy kb 40-70%-ban.
2023. júl. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!