Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen velem az édesanyám?

Miért ilyen velem az édesanyám?

Figyelt kérdés

Életem során már rengetegszer előfordult velem, hogy összevesztem anyával, vagy azért mert visszaszóltam neki, vagy azért mert épp csak megsértődött azon, hogy például 18 évesen elég durva állapotban jöttem haza (berúgtam).Fel is pofozott, de még szerencse, hogy nem is éreztem és nem emlékszem rá :DDD Így utólag visszagondolva vicces szitu volt. Akkor konkrétan 2 hétig rám se nézett, úgy kellett már neki könyörögnöm ,meg sírnom, hogy álljon már végre velem szóba.. Igazából sosem beszélt velem (csak ritkán) annyira kedvesen, sosem becézgetett, és sajnos sosem volt olyan igazi anya-lánya kapcsolat. Furcsán hangzik de még néha azt is érzem, hogy úgy viselkedik velem, mintha nem is a lánya lennék (nehogy megkérdezze valaki, igen ő szült:D:D). Az igaz, hogy nagyon sokat szenvedett az anyósa miatt, apa családja nagyon sok évét megkeserítette, megalázták meg ilyenek. Még mikor anno kicsi voltam (6 év körül) engem is ellene akartak uszítani. Na de visszaugorva a jelenbe, most azért van rám megsértődve, mert én szépen elkértem a telefonját, mert meg szerettem volna mutatni keresztapáméknak a tabló képeimet, hogy mondják meg nekik melyik tetszik jobban a 2 közül (az enyém lemerült). Elkezdett háborogni, hogy elege van abból, hogy mindig a telefonján lógok (MINDIG???!!!), de ezt olyan hangnemben mintha valami leprás lennék. Keresztanyám meg is kérdezte, hogy mi a baja most ezzel?Én meg már fel sem vettem, viccből megkérdeztem,hogy "anya, hozzak egy felest?" Persze akkor ott vége volt mindennek, mi a faszt képzelek magamról, alkoholistának állítom be. Nem értem a testvére,férje,anyja előtt (családi összejövetel volt) miért kellett ezt így felvennie. Mindenki tudja, hogy sosem iszik..Aztán elmentek a vendégek, és megint elkezdtünk veszekedni, már azt is mondtam, hogy végre, 6 hónap és elmegyek innen, erre apával rávágták, hogy nyugodjak meg, ők is alig várják, meg hogy sajnos nekik kell fizetniük a dolgaimat stb. Ez vasárnap volt, azóta egyik sem szól hozzám, rám sem néznek. És már tényleg nem ez az első. Mindig én mentem utána (anya után), akkor is ha nem éppen én voltam a hibás és a bunkó. Nagyon olyan érzésem van ,mintha nem is szeretne. Természetesen az ilyeneket kivéve nincs velem baja. De ha igazán szeretne, kibírna napokat úgy, hogy rám sem néz?


19L



2017. márc. 1. 21:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Vagy rosszabb lesz:Dd

Aranyos vagy egyébként:))

2017. márc. 2. 00:11
 12/16 anonim ***** válasza:
71%

".......erre apával rávágták, hogy nyugodjak meg, ők is alig várják,....... "

Nekem ugy tunik, nem csak anyuddal van problemad. Biztos vagy abban, hogy te mindig mindent a csaladert teszel, es egy cseppet sem vagy onzo?

Amugy, a "hozzak egy felest" kerdesedre ugy alltam volna fel, hogy akkora pofont tudjak adni, hogy a fejed hatszor pinpongozott volna a falak kozott ide-oda. Ha te nem erzed, hogy mi a baj ezzel, az nagyon nagy baj, es vegkepp ne anyudban keresd a hibat.

2017. márc. 2. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem azért ilyen veled az édesanyád, mert tapló parasztként viselkedsz vele. Elnézést a földművesektől.
2017. márc. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Majd szóljatok ha átérzitek azt, hogy leszar az édesanyátok, meg úgy beszél veletek mint egy utolsó senkivel, jó hogy elborult az agyam akkor:D Köszi :)))
2017. márc. 2. 14:17
 15/16 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy gondolom - anyaként- hogy a szülőnek kell példát mutatni, és akkor nem fordul elő olyan, hogy amit a Kérdező is írt. Nem tudom a kérdező hogy viselkedik napi szinten, de mivel anyám egyértelműen engem se szeret úgy, ahogy kéne egy anyának, igy átérzem a helyzetet. Az nem mentség, hogy vele is igy bántak, én sem bánok úgy a gyerekeimmel, ahogy velem bántak, éppen ellenkezőleg. Tudom, mit hiányoltam, mit szerettem volna, igy arra törekszem, hogy ezeket megadjam a gyerekeimnek. Sosem küldeném el a gyerekemet, de mivel én is tisztelem őt, ő is tisztel engem és értékeli amit érte teszek. Egyszer részegen hazajönni még bocsánatos, mindenki volt fiatal, ha heti rendszerességgel fordul elő, akkor jogos a szülő kiakadása.

Szerintem a gyereknek akkor is éreznie kéne, hogy a szülő szereti, ha éppen olyat tett, amit később maga is megbánt.

2017. márc. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszolónak! Akkor egyszer jöttem haza részegen, nem fordult elő sem azelőtt ilyen, továbbra sem fog. Én is egyetértek azzal, hogy a szülőnek kell példát mutatni, és már alapból úgy nőttem fel, hogy kissé hiányolom azt a szeretet amit egy anya adhat a gyermekének.
2017. márc. 3. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!