Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Nagyon rossz!

Figyelt kérdés

Anya iszik. Hogyha mutatni akarok valamit neki, akkor egyből letámad, hogy már megint milyen hülyeséget akarok neki mutatni. Ha odaadom neki a telefont, hogy nézze meg, meg sem nézi egyből leolt, hogy mi a rák ez? Meg, hogy ez engem nem érdekel, leszarom és ehhez hasonlók. Annyira rosszul esik ez nekem. Bezzeg, amikor a nővérem, meg a bátyám megy oda hozzá, akkor az nem baj. Meg őket meg is dícséri, hogy milyen jók, meg milyen ügyesek. Engem meg mindig szid. Apa utál, de tényleg, nem túlzok. Nagyon rosszindulatú és magán kívül, senkit sem szeret. Olyan rosszul érzem magam ebben a családban. Az oké, hogy megkapok mindent, de én nekem nem az a sok szar kéne, hanem az, hogy beszélgessenek velem, mint kisebb koromban. Mostanában már csak annyi az egész beszélgetés, hogy szia és kész. Amikor suli után hazajövök és odamegyek anyához, mert beszélgetni akarok vele, mindig a telefonját nyomkodja és azt mondja, hogy majd később, de a későbből soha lesz. Szinte nem is foglalkoznak velem és ez nekem nagyon fáj. Apát meg szimplán nem érdeklik ezek a dolgok. Most is kimentem a szobámból és anya tiszta sör szagú volt. Régen nem ivott csak max. 1doboz sört. Most meg már nagyon sokat. Meg pálinkáznak is apával. Olyan rossz. Mintha itt sem lennék. Néha már eszembe jut az öngyilkosság is. Majdnem minden nap sírok emiatt. Nagyon rossz.

Mit tehetnék?

14L



2017. márc. 4. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Semmiképpen ne tegyél kárt magadban. Ha a szüleidre nem tudsz hatni, vonulj kollégiumban, aztán ha otthon nem megy, akkor majd barátokkal
2017. márc. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen, hasonló háttérrel kezdtem el sportolni. Az edzőtársaimmal nagyon jó baráti kapcsolatom volt, mély barátságok is kialakultak. Ez valamelyest pótolta az otthoni magányt.

Egy dolgot érts meg: más hulyesége ( jelen esetben szüleid alkoholizmusa, nemtörődómsége) miatt neked nem kell magad szégyellned, utálnod, kevesebbre tartanid. Így is értékes ember vagy, akinek jár a szeretet, amit nemcsak a családtagoktól kaphatsz meg. Barátkozz, tanulj, képezd magad, legyél nyitott. Viselkedj különbül, mint amit otthon látsz, higyj magadban, és olyan kapcsolatokat építs ki, amikben nemcsak adsz, hanem kapsz is.

A szerelmi kapcsolatokkal ráérsz, mert hidd el, hogy még fiatal vagy, ne kótelezd el magad.

Ha van olyan felnőtt körülótted, akiben megbízol, akkor vele beszélgess, és fogadd el a segítséget, amit nyújtani tud.

Vigyázz magadra! Innen könnyű elkallódni.

Magam részéről vallási kozösséget nem ajánlanék, de sportcsapat, szakkör, hobbi, nagyon jó irányba mozdíthatja a lelkivilágodT.

Sok sikert!

2017. márc. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Trevor. ***** válasza:
Ha már a szüleiddel nem tudsz beszélgetni, akkor a barátnőiddel mindenképpen tedd. Még ha pl. Facebookon chatelsz, az is jobb a semminél (persze ne idegenekkel).
2017. márc. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Erre mondják hogy a családját az ember nem választhatja meg. Valószínűleg ez végig kísér majd az életeden, nem fogok hazudni, te annyit tehetsz hogy túl élsz. Miután már kijartad a sulit elköltözhetsz egy erős felnőtt lesz belőled. Az öngyilkosság hülyeség, eldobni miattuk az életed, nem éri meg. A koli is jó ötlet. Kitartás neked. Sajnálom hogy így élsz. Maradj erős.
2017. márc. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!