Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szigoruan fogtak? Milyen lett...

Szigoruan fogtak? Milyen lett az életed, személyiséged?

Figyelt kérdés
Akiket gyerekként szigoruan fogtak, nem mindig engedték el oda, ahova menni akartak, tanulni kellett, egyetemre menni, azokból milyen felnőttek váltak
2017. márc. 5. 11:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%
Okos szorgalmas jol kereso kirandulni uszni szereto antialkoholista ember aki megnosult.
2017. márc. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Bocsánat, de az első válaszhoz muszáj hozzáfűznöm valamit;

Engem a szüleim nagyon lazán fogtak, annyi volt a 'szabály', hogy a jegyeink jók legyenek. Ötös, négyes, de nem voltunk lebaszva az egyesért sem, 'majd kijavítod' elven. Otthon nem volt x óra kötelező tanulás. Mehettünk barátokhoz, hívhattunk barátokat. Emlékszem, nővérem 16 éves volt, és nem járt sose bulizni (azóta sem), anyámék már konkrétan el akarták zavarni, hogy menjen, hisz most fiatal, stb. 13 évesen a nővéremmel ketten járkáltunk Pesten (messze lakunk Pest-től).

Szakgimnáziumokba jártunk, az enyémbrn konkrét központi se volt, és mégis megyek Horvátországba egyetemre, a nővérem itt M.o.-n, az öcsém pedig programozónak tanul jelenleg. Beszélek angolul és a németet fejlesztem, nem iszok (néha pár sör meg ünnepekkor ital azért van), nem dohányzom, nem drogozok.

Szerintem belőlünk is tisztességes ember vált, csak hogy tisztában legyenek azzal, hogy bizony nem pusztán azok lesznek olyan becsületes emberek, akiket annyira fogtak a szülők, sőt! Azok az osztálytársaim, akiket a szüleik nem engedtek bulizni, mentek titokban.

18/L

2017. márc. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
17%
Azok a szulok gyerekei akiket elkenyeztettek mindent megengedtek nekik es mindent megkaptak kisebb eselyel lesznek sikeresebb mint a szigoruan fogott tarsaik.
2017. márc. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%

Ja, és kettes vagyok; mi döntöttünk úgy, hogy egyetemre megyünk, anyuék semmit nem erőltettek.

Illetve még hozzáteszem, mert vicces visszagondolni rá, hogy mikor 11 évesen francia ágyat kaptam a szobámba, azt mondták, azért 'mert ha lesz barátod, majd tudtok együtt aludni itt is'. Szóval bizalom van. :)

2017. márc. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Hármas: azért mert valakit nem fognak szigorúan, nem biztos, hogy elkényeztetett. Mi se kaptunk meg mindent, sőt, de azt, hogy mit akarunk csinálni, nem sokszor szabályozták. És ha valamit elrontottunk, akkor bizony magunknak kellett megoldanunk. Fontos az életben ez.
2017. márc. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
20%

Szinte minden rokonom konzervatív nevelésben részesült.

Iskolában minimum 4-es osztályzat volt elvárás, otthon pedig házimunka. A lányok varrtak, főztek, takarítottak, segítettek gondozni a kistesókat. A fiúk kerti és házzal kapcsolatos munkákat végeztek. Nemcsak anyuék korosztálya, hanem a most tizenéves unokatesóim is ilyen nevelést kap. Zsebpénz, különszoba, külön pc, iphone luxus. Nem kötelessége a szülőnek ezt megadni. Nincs rendszeres bulizás sem. Ivás főleg nem rendszeres. Szigorú büntetést is kapnak a gyerekek, ha kell. Nincs minden rájuk hagyva. Nincs náluk ilyen probléma, hogy egész nap csak heverészik a 15 éves, hétvégén iszik, bizonyítványa közepes. Én rokonaimból ember lett. Sok tanár, orvos, de a paraszt is jól megél. Talpraesett, életrevaló, szorgalmas, családcentrikus, összetartó emberek. Tizenéves unokatesóim is jól tanulnak, életrevalóak. Nem esik nehezükre pl. főzni magukra, ha úgy adódik vagy pl. több ágyas kollégiumi szobába beilleszkedni. Nem vágják a szüleik fejéhez, hogy nem ők kérték, hogy megszülessenek. Nem hisztiznek, ha új tesó születik. Elvannak. Ja és, a gyerekek egymással is tudnak játszani, nemcsak külön szobában valamilyen gépet nyomkodni és flegmáskodni. Én úgy látom, hogy pont az olyan rokonkból lett valaki, akiket szigorúan fogtak. Azaz nem engedték el bárhova bárkivel, jól kellett tanulni az egyetemen is.

2017. márc. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

#3-as

Én 15 éves vagyok, egyáltalán nem fogtak szigorúan, sem engemet sem a testvéremet, rossz jegyért leszidtak ugyan, de nem kaptunk büntetést szinte soha (vagy max annyit, hogy "most 3 napig nem ehetsz édességet")

Mindenhova elengednek (bár nem vagyok bulizó típus), és ha később érek haza, nem csapnak hisztit, csak megkérnek, hogy máskor szóljak

Ezek ellenére a környék legjobb gimnázium egyik legjobb tagozatára járok, középfokú nyelvvizsgám van németből (ősz körül valószínűleg lesz felsőfok is, angolból pedig májusban szintén középfok), és 4,5 feletti átlagom volt eddig mindig

Az öcsém hasonló, talán még jobb is

Magamért tanulok, nem a szüleimért, és ahelyett, hogy bárki szigorúan fogná a gyerekét, ezt kéne inkább megértetni velük :)

2017. márc. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
21%

" 11 évesen francia ágyat kaptam a szobámba, azt mondták, azért 'mert ha lesz barátod, majd tudtok együtt aludni itt is"


Uramisten...milyen világban élünk? Eszem-fa*zom megáll!

2017. márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
22%
Engem szigorúan fogtak, és csak megköszönni tudom ezt nekik. Azokból az osztálytársaimból,akik minden hétvégén részegen fetrengtek meg pasinál/csajnál aludtak egy kivételével nem lett más csak okj-s végzettségű, vagy még annyi se, a legtöbbjük minimálbért keres vagy munkanélküli.
2017. márc. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%
#9: Ez nem csak a szülői nevelésen múlik. Ha a gyerek sz.rik az egészbe, akkor a szülő nem tud mit tenni. Ha értelmes a gyerek, és felfogja hogy magának tanul, nem a szüleinek, meg magának tesz jót, ha nem issza le magát minden hétvégén, akkor meg nincs szükség ilyen szigorra.
2017. márc. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!