Hogy beszéljem meg vele?

Figyelt kérdés
Anyukámról lenne szó. Egyedül nevel és kicsi korom óta nagyon fontosnak tartja, hogy a zene része legyen az életemnek. Egy ideig hegedűltem, aztán abbahagytam (hatalmas veszekedések árán, de nincs mit tenni, utáltam). Most csellózom már negyedik éve (hat év az alapfok), de úgy érzem mást szeretnék. Szeretem a csellót, de kicsit kevésnek érzem és nincs meg az a lelkesedésem, ami az elején. Már régóta szeretnék gitárt tanulni, de nem nagyon jött össze (anya még a hegedűs korszak alatt teljesen ellene volt), megpróbáltam beletörődni, de egyre inkább úgy érzem, ezt szeretném csinálni...de nem tudom, hogy hozzam fel ezt. Bizonytalan vagyok, sajnálom feladni egyiket a másikért mégis váltani akarok, hiszen kettőt nem lehet, magamtól meg elég kicsi rá az esély, hogy megtanuljak gitározni. Félek, hogy anya megint veszekedni fog, csalódott lesz, mint minden alkalommal, amikor valamit "feladtam". Szerintetek mit tegyek? Nem késő most, (tizennégy leszek) váltani és valami újba belevágni? Hogy tálaljam neki? A válaszokat/tanácsokat előre is köszönöm!

2017. márc. 7. 17:35
 1/2 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy írtad 14 vagy. 4 éve csellózol, 6 év az alapfok. Gitározni megtanulni nem egy nagy kunszt. Végezd el a cselló alapfokot, akkor is még fiatal leszel, utána válts gitárra. Így talán a kecske is jóllakik, meg a káposzta is megmarad.
2017. márc. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Alaska Stardust ***** válasza:
A csellót már be kéne fejezned az alapfokon ha már ennyi időt és energiát rászántál, de ha a gitár annyira vonz akkor próbáld meg oktatni saját magad a cselló mellet, valószinüleg egyszerűbb lesz igy hogy már más hangszeren is tudsz játszani. Anyukád pedig a cselló befejezése után ha látnifogja hogy az érdeklődésed nem mult el a gitározás irányában és komolyan gondolod ezt akkor biztosan támogatni fogja.
2017. márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!