Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem meg vele?...

Hogyan beszéljem meg vele? Megszeretném győzni, de nem tudom hogyan.

Figyelt kérdés

Szeretném kipróbálni a marihuánát. Viszont szeretném, hogyha édesanyám is tudná. Eléggé lazán vette mikor először részegen mentem haza meg mikor megtudta, hogy cigiztem. Megbeszéltük és szülinapi pénzemből vehettem egy vízipipát.

Viszont a "drogok" ellen van. Teljesen. Kisebb koromban azt mondta, hogy ha megtudja, hogy drogozom feljelent és akkor legalább nem ölöm meg magam. Szerintem még mindig ezen a véleményen van.

Viszont utána néztem és szerintem jobb, mint az alkohol vagy a cigi. Mármint a fűnek, a rekreációs célon kívül, vannak pozitív hatásai (tudom negatív is meg minden, de a másik kettőnek szinte csak az van). És ha a dílerrel van baj, akkor meg is tudom termeszteni azt a keveset.

Szóval szeretném megbeszélni vele ezt a dolgot és ebben szeretnék tanácsot kérni.

18/F



2014. jún. 2. 23:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%

Ez most komoly? :D Füvet akarsz otthon termeszteni? :D

Amúgy meg miért is akarsz füvezni? Mi a célod vele?

2014. jún. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudj, de te végtelenül ostoba vagy..
2014. jún. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
61%

Ha anyud azt mondta hogy feljelent akkor elképzelhető hogy fel is fog,mert abból csak tanulni fogsz ha bevisznek és a zsandárok kiverik belőled hogy honnan szeded a cuccot!

A fű az nem jobb mint az alkohol.Hosszabb távon tényleg butulsz tőle,volt egy ismerősöm aki túladagolásban meghalt ő már akkor olyan volt mintha szívott volna amikor józan volt(napi szinten szívott),nem egy olcsó mulatság,igaz nem fű miatt halt meg de egy idő után a fű sem elég,mindig egyre több kell belőle...Én találkoztam olyan családdal ahol szó szerint körbe ment a cigi....Nos nem olyan menő más nagyszüleivel tépni szerintem... :) De ez az ismerősöknél elfogadott volt.Ismertem embereket akiken eluralkodott a dolog és az utcán csöveztek a végén úgy hogy felismertek,de a nevemet már nem tudták meg hogy honnan ismertek,pedig közeli barátok voltunk. Szóval te most akarod elcseszni az életed,pedig most kell oda tenned magad és tisztán!És felejtsd el hogy otthon termesztesz!Mit gondolsz nem fogják érezni a szagát a szomszédok? :) Csak megszívhatod az ügyet!

2014. jún. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
55%
Én fiatal koromban kipróbáltam és kb. olyan érzés volt,mintha megittam volna egy sört.Semmi extra.Ráadásul a legtöbb drogos így kezdi.Ki tudja,hogy mi lenne a vége.Nem kell a sorsot kísérteni.
2014. jún. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
40%
Nekem is halt meg egy osztálytársam túladagolásban.Keress valami más mulatságot.
2014. jún. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
67%

Ne haragudj, de olybá tűnik számomra, hogy folyamatosan feszegetni akarnod a határokat. Te magad írtad, hogy mennyire megértőek voltak a szüleid más esetekben, de úgy látszik, az nem volt elég. Marihuána után mi lenne a következő, egyéb partidrogok? Nem megítélni akarlak, és lehet rosszul is látom a dolgokat, de valahol meg kell húzni, húznotok a határokat - úgy látszik szüleidnél ez az.

Ha beszerzed valahonnan, nem lehetsz biztos abban, hogy tényleg azt kaptad-e, amit akartál, vagy higították-e valami szintetikus adalékkal - utóbbi ugye sokkal veszélyesebb, mint tisztán. Ha magad akarod termelni, azzal pedig alighanem szüleidet is veszélybe sodrod, hisz az ő házukban laksz...

2014. jún. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
64%
2 évig terjedő szabadságvesztésre számíthatsz, ha anyád feljelent.
2014. jún. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
80%
Ugye tudod, hogy a fűvel szét fogod cseszni a személyiséged? Erre is rá lehet szokni.
2014. jún. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
50%

Bocs, de nagyon remélem, hogy ebben nem kapsz itt segítséget.

A drogok kicsit olyanok, mint leugrani egy tízemeletes tetejéről. Tudom, hogy lehet, de mégsem próbálom ki, mert semmi értelmét nem látom és nem akarok meghalni.

Ahhoz, hogy bedrogozz nem kell semmilyen különleges képesség, tudás, és semmit nem kapsz belőle egy érzésen kívül, ami amikor elmúlik, újra vágyni fogsz rá, sőt, ha eleget csinálod (ami persze veled sosem fordulna elő, ahogy azokkal a milliókkal se, akik drogfüggővé váltak, akár pszichés, akár testi függőségről van is szó) és elkezdődik az ördögi kör.

Milliónyi érzés van a világban, amit meg lehet tapasztalni, ami egészséges és nem veszélyes önmagadra vagy a környezetedre. Nem leszel tőle se vagány, se okos, hiszen úgy tűnik, már most sem érzed át a potenciális következményeket.

Az egyetlen, akinek segít, ha megveszed, az a díler. Ő pedig bármit mond majd, hogy megvedd, és biztosítani fog róla, hogy ez teljesen rendben van, hiszen természetes (ha fűről van szó), és nem árt annyira mint az alkohol stb. Persze, amíg megkapja a pénzét.

Az igazi kihívás józanul szórakozni.

Nekem van olyan haverom, aki korábban füvezett. És már az előtt tudtam, hogy füvezett, hogy elmondta nekem. Érezni rajta, mert néha hihetetlenül tompának tűnik, és van egyfajta leszarok mindent érzés is, ami felőle jön. Hál' istennek már nem drogozik, de attól még látni rajta a mai napig. Nem igaz, hogy nincs hosszú távú káros hatása.

Inkább az a kérdés, mi a célod az életben?

Vagy mi elől futsz?

Ha van célod, amiért tudsz tenni, akkor nem kell annyira unatkoznod, hogy ilyen irányokba elmenj, vannak legális, önmagadra és a környezetedre sokkal veszélytelenebb szórakozási formák is.

Persze, lehet mondani, hogy túlzok.

Én mindig úgy gondoltam, hogy ha nem tudok józanul szórakozni, akkor valami baj van velem, ami nem az, hogy józan vagyok. Mert józannak lenni a természetes. Bármi is a probléma: unalom, céltalanság, kísérletezési vágy, a drogok sosem megoldás. Annak tűnnek, aztán egy idő után az lesz a probléma.

Mi van, ha anyád feljelent. Vagy mi van ha máshogy derül ki. Innentől kezdve félni akarsz mindig, hogy kiderül?

2014. jún. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
84%

A termesztést ne úgy képzeld el hogy kiültetsz egy cserépbe a muskátli mellé!


Nézz meg egy kékfényt amikor lebuktatnak egy csapat hülyét.. Lámpák, konstans meleg és szakértelem kell ahhoz, hogy növessz. A szagról nem is beszélve, gondolom örülne anyud ha a szomszédok megéreznék és csörögnének a rendőrökre.


Ha már ennyire ki akarod próbálni vegyél inkább. Nem egy nagy szám és az úgynevezett pozitív hatás is duma. Nem olyan káros, mint az alkohol(bár ha mértékkel fogyasztod akkor attól sem lesz bajod, ez kiderült az elmúlt párszáz évben), de azért nem is a hosszú élet titka.

2014. jún. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!