Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek sem normális...

Szerintetek sem normális dolog az, hogy a volt feleségem, a jelenlegi párja, valamint az exemmel közös 8 éves kislányom hárman egy ágyban alszanak? Vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
A kérdésem adott, annyit fejtenék ki a dologról, hogy ez a kapcsolat az exem és az új párja között egy hónapos, tehát még alig ismerik egymást, a lányom is alig ismeri. Viszont máris összeköltöztek, amivel nem lenne bajom (semmi közöm hozzá és nem is ez érdekel), csak a lányom elmesélte, hogy egy szobában, egy közös francia ágyon alszanak hárman. Ez engem annyiban zavar, hogy aggódok, esetleg a kislány lelki világára ez káros hatással lehet! Nálam külön szobája van, amikor itt van saját ágyában alszik és bennem fel sem merülne, hogy a párommal egy ágyba fektessem! Én nem azt bárom, hogy mindenáron biztosítson neki az exem külön szobát, de azért legalább egy külön ágy alap dolog lehetne. Más szerint sem normális dolog ez, vagy csak én aggódom túl a dolgot? Kinek mi a véleménye erről?
2017. márc. 8. 05:17
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
0%
Hogyne, van erre megoldás. Vegyél a kislányod nevére egy kétszobás lakást, ha már ennyire aggódsz érte, akkor lesz külön szobája, és a te atyai szíved is megnyugszik, mégsem kell napi szinten bajlódnod a nevelésével.
2017. márc. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:

"Kedves" 41-es válaszoló!

A válaszodból én arra következtetek, hogy szerinted így megfelelő a helyzet, hogy egy anya külön szobába vonul a pasijával, a kislányát pedig áttelepíti a nagyszülők mellé. Szerintem ez sem normális így! Szerinted mit érezhet az a kislány? Mi lehet a lelkében? A nagyszülők szobájában külön ágya van, akkor nem az lenne a logikus, hogy az anyukájáékkal egy szobában lakik, de a saját ágyában? Én nem a külön szoba mellett voltam eddig sem, mert tudom, hogy nem minden megoldható, de a külön ágy az alap egy 8 éves gyereknek. Emellett ha a két szoba között kell választani (nagyszülőké vagy anyukáéké), akkor szerintem az anyuka szobájában a helye a gyereknek. Nálam egyébként van saját szobája, amikor itt van és nem azért lakik az anyjával, mert én nem akarok bajlódni vele, hanem mert egy kisgyereknek az anyja az első, a bíróság is az anyának ítéli és ilyen indokkal nem is adnák nekem (esélytelen lennék), valamint ahhoz, hogy biztosítani tudjam a megfelelő anyagiakat neki is, ahhoz 3 műszakban dolgozom, így fizikailag nem tudnám megoldani a felügyeletét!

Persze kívülállóként könnyű ítélkezni...

2017. márc. 28. 18:33
 43/49 anonim ***** válasza:

Most visszaköltöztek az exed szüleihez?A pasit a szülei nyakára sózta?Akkor az exed szerint neveljék a kislányt a nagyszülõk?

Szegény kislány én nem hagynám,hogy igy nevelkedjen fel.A kislány mit mond, te milyennek találod a lelkivilágát?

2017. márc. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
A gyereknek ennyi költözés nem hiszem, hogy olyan jó. Ha te sem tudsz neki megfelelő körülményeket biztosítani sztem az lenne a legjobb ha az exed elmenne albiba a pasival a gyerek meg a nagyszülőknél maradna saját szobába. Ennyi állandóság kell a gyereknek.
2017. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:
Igen, visszaköltöztek az ex szüleihez és vitte az új pasit is! Albérletbe nyilván nem mennek, gondolom azért is költöztek vissza a szülőkhöz, mert az albérlet plusz pénz, valamint nincs ott a nagymama, aki megfőz, aki kimos, aki vigyáz a kislányra, amíg anyuka csavarog, stb! Kislányom egyenlőre még jól van, legalábbis nem látok rajta külső jeleket, hogy valami bántaná! Azt tudom és látom, hogy szeret velem/nálam lenni, amennyiszer tudom el is hozom magamhoz hétköznap délutánnonként is! Szerintem látja ő, hogy milyen az anyja, csak még nem teljesen fogja fel! Ha nagyobb lesz annyira, hogy itthon hagyhatom arra az időre, amíg dolgozom, akkor fel fogom neki ajánlani, hogy költözzön hozzám! Erőszakkal nem akarom elszakítani az anyjától, de ha lesz kedve, akkor jöhet majd! Addig pedig annyit tudok tenni, hogy amennyit csak tudom elhozom és én más szellemben nevelem, más példát mutatok neki, mint az anyja! Remélem nem lesz olyan, bízom benne, hogy jó hatással tudok lenni rá, hiszen felnéz rám, azt látom, érzem!
2017. márc. 29. 14:53
 46/49 anonim ***** válasza:
0%
8 éves kislànyt nem ítélnek automatikusan az anyának, ne hazudozz, kérdező. És igen, sokkal normálisabb felállás, hogy a nsgyszülőkkel alszik egy szobában, nem egy fiatal pár mellett , akik vélhetően nemcsak aludni kívánnak az ágyban. Ettől nem sérül a gyerek lelke, de ha annyira aggódsz, lásd rlőbbi javaslatomat: vegyél neki egy kétszobás lakást. A többi duma csak maszlag.
2017. márc. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:

46-os!

Nem automatikusan, de szerintem elég durva tényezőknek kell ahhoz fennálni, hogy a bíróság elszakítsa a gyereket az anyjától! Csak olvass utána a neten, hogy hány olyan eset van, amikor a bíróság inkább az apának ítéli a gyereket! Csak olyan esetekben, ahol az anya súlyosan veszélyezteti, vagy olyan mértékben elhanyagolja a gyereket, vagy esetleg az alapvető körülményeket sem tudja biztosítani neki! De gondolj, amit akarsz, te dolgod!

Lakást meg mégis miért vennék, meg egyáltalán miből? Örülök, hogy a sajátomat sikerült összehozni, tudod nem mindenki kőgazdag, hogy csak úgy vegye a lakásokat, mint más a kenyeret!

De attól, hogy nem veszek nekik lakást, illetve, hogy nem tudom magamhoz venni a lányomat, még aggódhatok érte és elvárhatom azt, hogy az anyjától normális nevelést, ellátást kapjon, nem?

Vagy ha már külön élek tőle, akkor nem is szólhatok bele?

2017. márc. 31. 04:34
 48/49 anonim ***** válasza:
0%

"De attól, hogy nem veszek nekik lakást, illetve, hogy nem tudom magamhoz venni a lányomat, még aggódhatok érte és elvárhatom azt, hogy az anyjától normális nevelést, ellátást kapjon, nem?

Vagy ha már külön élek tőle, akkor nem is szólhatok bele?"


Ismétlem: hazugság, hogy az apának esélye sincs rá, hogy a gyerek nála legyen. Csak azon múlik, hogy akarja-e felvállalni vagy sem, nálatok ráadásul az anya anyagi helyzete, zavaros életvitele is melletted szól. Nem kell takarózni mondvacsinált hülyeségekkel.

2017. márc. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
Ha az ex csajod már a második pasijával fekteti egy ágyba maguk mellé a gyereket, pedig az előzőnél is a gyámüggyel fenyegetőztél, akkor sajnos ez a részéről valami szexuális perverziónak tűnik. Hogy őt izgatja ez a gyerkkel egy ágyban intimkedés. Lehet, hogy egy putriban ezt természetesnek tartják, de nagyon nem az!
2019. okt. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!