Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell apának mindig...

Miért kell apának mindig felhoznia a barátom szüleit, nagyszüleit? Ez irigység, vagy miért kell ezt csinálnia?

Figyelt kérdés

A barátomék elég jómódúak, nincsenek egyáltalán anyagi gondjaik. Nem dicsekvésből írom ezt le, hanem azért, mert elég fontos szempont a kérdésnél.


Viszont apa folyton azzal jön, hogy könnyű nekik, mikor a barátom nagyszülei mindkét oldalról hatalmas vagyonokat lopkodtak össze, plusz a rendszerváltáskor a barátom tatája megszerezte szinte az összes környéken lévő földet. Azóta lett egy több vállalkozásuk, mind sikeres és már a határon túl is terjeszkednek.

Az anyukája szülei meg orvosok és hogy pénzért csinálták a nyugdíjazást, vagy a leszázalékolást, már nem emlékszem mit mondott és hogy ezzel is rengeteg pénzt loptak el... De ezt szinte naponta felhozza.


Hogy ez mennyire igazságtalan, hogy ők így élnek, más pedig éhezik. Meg hogy a barátom anyukája sem ülne minden másnap ilyen nyugodtan a fodrásznál, ha a szülei normális életet élnek régen.


2017. márc. 8. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Apád irigy. Egyébként o mit dolgozik?
2017. márc. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gimnáziumban tanít, meg most egyetemre jár levelezőn.
2017. márc. 8. 19:37
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Elégedetlen embereknél szokás másokban keresni a hibát, ezzel indokolva a saját nyomorúságokat. "Nem azért vagyok csóró, mert béna voltam, hanem morális okokból, mert nem volt pofám meggazdagodni." És akinek mégis sikerült ebben a szr világban, az biztos lopta.
2017. márc. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
21%

Nos ez inkább enyhe gyűlölet kis irigységgel.Szerintem ez nem személyes mármint nem személy szerint őket utálja.Csak szerintem ő apukád egy kicsit régimódi és bár igaz hogy sokak meggazdagodtak a rendszerváltásból és egyéb szürke ügyletekből de nem mindenki csak ugye aki nem annyira gazdag az mindig ilyenekre gondol elsőre. Nem tudom milyen múltja lehet apukádnak de abból ered hogy nem kedveli őket.

Hogy miért kell ezt csinálni hát ...talán mert ilyenek vagyunk részben mi emberek.Nekem a mamám ilyen nemigazán kezdhető vele valami.Próbálhatsz beszélni vele de ne erőltesd.

2017. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Mondd neki, hogy örüljön, hogy pénzes lesz a férjed, tuti csendben marad utána! :D
2017. márc. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem abban a tekintetben igaza van apádnak, hogy elítéli, hogy a barátod szülei erkölcstelen módon lopásból és harácsolásból gazdagodtak meg.


Az más kérdés, hogy nem tud ezen túljutni, és állandóan felemlegeti, ez valóban arra utal, hogy ő incsen rendben magával.


Inkább azt a kérdést tedd fel magadnak, hogy SZÁMODRA, NEKED ok, hogy a barátod azért jómódú, mert a szülei loptak-csaltak-hazdudtak és így rengeteg pénzt harácsoltak össze?


Te hogyan érzed magad emiatt? És a barátod azt gondolja, hogy ez rendben van?

2017. márc. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Haaat nem is tudom, mennyivel jobb lett volna, ha egy eppen most szabadult bortontoltelekkel jossz ossze. Az biztosan tetszett volna neki ;)
2017. márc. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Komolyan ennyivel el van intézve, hogy biztos irigy az apa ? Ezért tart itt az ország, mert ez a buta nép védi a bűnözőket. Akkoris, ha az pl. az ország élén van. Valóban irigylésre méltó egy olyan ember élete, aki csalásból, lopásból, tisztességtelen úton, erkölcstelenül szerezte a vagyonát. Semmi tiszteletre méltó nincs az ilyenben. Nekem nincs ennyim, de legalább tiszta lelkiismerettel fogok meghalni. Isten előtt - ha valóban létezik - nem sokra megy majd a vagyonával a lelki szegény. Egyszer mindenki megkapja, amit érdemel. Teljes mértékben az édesapádnak adok igazat. Tudom, hogy ezzel le leszek pontozva, de a % már rég nem jelent semmit ezen az oldalon.
2017. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
Ahogy elnézem, sajnos a tisztesség, erkölcs sem.
2017. márc. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
A kérdésre is válaszolok. Nem, nem irigy az apud kérdező. Csupán nem akarja, hogy te is olyanná válj, mint ők. Inkább legyen egy szegényebb, de rendes lánya, mint egy gazdag csaló. Nyílván nem minden gazdag az, de a barátod családja igen.
2017. márc. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!