Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak én gondolom úgy, hogy ez...

Csak én gondolom úgy, hogy ez irigység?

Figyelt kérdés

A nővérem 23 éves, a sógorom 25, két éve házasodtak, közös gyerek is van.

A sógorom apja 70 éves, a sógorom az egyetlen gyermeke, volt már 3 felesége, életéből 15 évet börtönben töltött több részletben, leginkább sikkasztások,csalás, a leghosszabb ideig meg valami bűnszervezetben elkövetett tudja a franc mi.

A mai napig vezeti a vállalkozását, van is pénze bőven, a sógorom pedig benne van az egészben,állítása szerint neki már csak meg kell tartania amit az apja felépített, de ő sosem fog börtönbe kerülni, mert tisztességesen él, és csinálja a dolgát.


Ha viszont idejönnek a nővéremék, és esetleg elhívnak valahová, azt követően amint távoztak, a szüleim elkezdik szidni a sógorom,hogy még a farzsebében is kötegben vannak a 20 ezresek, hogy direkt idejön a 20 milliós Audijával,hogy irigykedjünk (miért mivel jöjjön, busszal?)

Tényleg belekötnek mindenbe, hogy mikor a sógorom fizet akkor is kiveszi a tárcájából az összes 20-ast, és pörgetni mintha a kisebb pénzt keresné, közben csak fel akar vágni a pénzzel.

De tényleg, már én kezdem rosszul érezni magam a szüleim miatt, szerencsére ha ott van a sógorom akkor maximum anyukám szurkálódik, de csak olyan anyós szinten, tehát abban semmi extra nincs, van amikor még nevetni is lehet rajta.


Megértem,hogy a szüleimnek rossz érzés, hogy évekig dolgoztak megállás nélkül, és van egy panellakásunk, meg egy Suzukink, a sógorom meg 25 évesen beleszületett ebbe a világba, és szinte a kocsija ér annyit mint a házunk, de miért nem lehet inkább annak örülni,hogy a nővérem sosem fog nélkülözni, és hogy jól élnek?

Miért kell ez a kellemetlen kibeszélés?

A sógorom is nagyon rendes ember, nincs vele semmi bajunk,tisztelettudó, nem értem.Egyedül annyi,hogy talán egy kicsit önimádóbb, de kinek nincs rossz tulajdonsága?


Az apjáról pedig azért írtam, mert az is a heppje a szüleimnek,hogy a sógorom is cserélgetni fogja a feleségeit, meg hogy majd börtönbe kerül ő is, és akkor mi lesz...

(elvileg az apjának a gyermekáldással volt gondja, és erre mentek rá a kapcsolatai, a harmadik feleségétől született a sógorom, és bár ő már meghalt, de azóta nem házasodott, és szerintem érthető,hogy ezért volt még 2 korábbi felesége -de persze ezer más érthető oka lenne)


2016. febr. 20. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Az irigység természetes dolog, mindenkit zavar, ha 20-30 év tanulás és kemény munka után azt kell néznie, hogy egy huszonéves gyerek a képükbe lóbálja a pénzét, amiért a kisujját sem kellett mozdítani.

De. Itt nem ez a fő probléma. Hanem, hogy az a pénz illegális forrásokból van. Előbb-utóbb bukni fog a vállalkozás, hiába mondja a srác, hogy tisztességes, nem kell mindent elhinni. Majd egyszer, miközben pörgeti a huszasait, szépen vesén szúrja valamelyik konkurens cég embere, kiteregetik a szennyest, és a TE nővéred fogja veletek együtt élete végéig fizetni a tartozásokat, miközben a kedves sógor megrohad a börtönben.

2016. febr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Túl sok filmet néztél...
2016. febr. 20. 14:31
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Igen, ez irigység. De hogy mi értelme van, azt nem értem, mert nem lesz a szüleidnek jobb attól, hogy irigykednek.
2016. febr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kedves papa gyakorlatilag maffiamódszerekkel felépített egy "vállalkozást", amit a "kicsit önimádó" sógorodnak "már csak meg kell tartani"? Én se lennék boldog, ha ilyen vőm lenne, és ennek semmi köze az irigységhez.
2016. febr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ha azt vesszük 15 év az elég sok idő, amit leült.

Én nem tudok részleteket, hogy mit tett meg hogy mit miért.Ha tett is rosszat megbüntették érte.

Egyébként nem kell filmbéli dolgokra gondolni, nem droggal meg lopott holmikkal kereskednek, egy teljesen legális cég az övék, biztos vagyok benne,hogy igénybe vetted már a szolgáltatásaikat is.Ha nem lehet ezt legálisan fenntartani, akkor minden nagyobb,országosan működő szervezet legális, és mindenki bűnöző aki többet keres az átlagnál.

Persze lehet köztük...de koránt sem biztos.Én pedig nem ítélkezek..esetleg ha majd elviszik a sógorom, akkor, de addig úgy érzem nincs jogom.

2016. febr. 20. 15:51
 6/10 A kérdező kommentje:
"...,országosan működő szervezet ILLegális"
2016. febr. 20. 15:52
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

A kaszinók, a szakszervezetek és a bárok is legálisak.:-) A kiépítés módszere volt az, amit 15 év börtönnel díjaztak, ez elég sokat elárul. Lehet, hogy megkapta a büntetést, de a bűn gyümölcsét attól még élvezi, ő és a fiacskája is.

No mindegy, a nővéred fog vele élni, de abban van igazság, hogy nem mindegy, milyen apamintával nő fel egy gyerek, itt a nász személye elég problémás.

2016. febr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hiába hurrogod le az elsőt, neki igaza van.
2016. febr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha már benne volt valaki egy bűnszervezetben, akkor onnan nem nagyon szabadul.

Egyébként meg persze, ezek legális vállalkozások, amit simán lehet un. front-nak használni, amin keresztül tudják tisztára mosni az illegális tevékenységből származó jövedelmeket.

Persze nem biztos, hogy a sógorodnál is ez a helyzet, vagy éppen az is előfordulhat, hogy a sógor nem is tud az apja mostani dolgairól.

Ezért aggódnak a szüleid, hogy magával rántja a nővéredet is. Te meg nyilván el vagy olvadva a jóléttől és gazdagságtól, tapasztalatlan is vagy, ezért nem érted a szüleidet.

2016. febr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem származik semmi előnyöm az ő pénzükből, tehát nem értem miért lennék elolvadva, csupán nem értem hogy miért jó folyton szidni, ha egyszer nincs vele semmi gond emberileg.

Azt pedig,hogy mit hogy üzletelnek, csak ők tudják, minden más csak feltételezés, és akkor a feltételezések alapján utáljuk?

2016. febr. 21. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!