Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A kamaszlányom letépte az...

A kamaszlányom letépte az ajtót. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Azt mondta, azért tette, mert elborult az agya (?).

17 éves.



2017. márc. 9. 18:05
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
80%

"Pszichológushoz jár egy ideje más okokból."


Kedves Kérdező, beszélj a pszichológusával, meséld el neki ezt az esetet is, a dühkezelési problémát is csapják a többihez.

Megjegyzem, a düh mellett, nem kis erő kellett az ajtó letépéséhez, ... ez sem normális.

Szülő vagyok, nem bántani akarlak, de én félnék tőle.

2017. márc. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
93%

"Pszichológushoz jár egy ideje más okokból."


Akkor ez a kérdésed oda való. Kísérd el a lányodat mihamarabb. Miért is itt kérdezgetsz, mikor már van szakember szerencsétekre. Sokan nem fordulnak oda soha, ti megtettétek, ez jó.

2017. márc. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
46%
Ha a pszichológus nem tud érdemi eredményt elérni, akkor el kell menni egy pszichiáterhez. Ha annyira súlyos a helyzet, akkor el kell kezdenie gyógyszereket szedni, mert ez így semmi jóra nem vezet
2017. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
20%
Akkor a pszichológus nem végez jó munkát. Azért ennyi idősen egy kicsit öreg már ahhoz, hogy kárt tegyen olyan dolgokban amiért a szülei megdolgoztak. Én sem voltam egyszerű kamasz, most sem egyszerű az életem, de nem rúgom ki tokostól az ajtót vagy nem töröm be az üvegajtót egy idegbeteg pillanatomban.
2017. márc. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
20%
Szereld vissza.
2017. márc. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim válasza:
63%
Addig kellene kérdezgetni,amíg meg nem nyílik. Biztosan valami negatív érzelmi hatás érte!Nem tudom miért elsődleges a verés ténye a válaszadóknál?Ütni könnyebb és gyorsabb,mint leülni megbeszélni? A kamaszkor egyébként is nehéz időszak,ami a szülők részéről iszonyú sok türelmet kíván.A kamaszok le fognak csillapodni, de nem felejtik el, ha a szülőre ilyenkor is bizton számíthatnak!
2017. márc. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
56%
Mindenkinek vannak gondjai, de senki más nem szedi le az ajtót.
2017. márc. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
69%

"senki más nem szedi le az ajtót"


Senki az elmúlt több ezer évben kerek e világon? Csak ez a lány?

2017. márc. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
79%

Bocs, de hallottam már olyan esetröl, hogy egy ember, akire sosem volt nem jellemzö az indulatosság, erös stressz alatt egy aránylag ártatlan megjegyzéstöl "robbant", és úgy bevágta az ajtót, hogy az üveg darabokra esett.

Az illete nem volt lelkibeteg, sem elötte, sem utána nem fordult elö ilyen vele, de akkor egyszer éppen összejött neki minden.


Ez sokkal fokozottabb mértékben elöjöhet egy kamasz lánynál, föleg, ha szemmel láthatóan valami nagy bánata van, és egyébként is vannak lelki problémái.


Aki ezt veréssel vagy hasonló büntetéssel akarja "megoldani", annak nem való gyerek.

2017. márc. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
84%

mindenképp olyan környezetet kell számára teremteni, hogy megnyíljon, és elmondja mi a baj, kedvébe járni, türelmesnek lenni... ha tényleg ki van sírva a szeme is, csak van komolyabb baja, és nem csak rongálás... ilyenkor tényleg nem jó a szidás, bántás, agresszív kérdezgetés... attól csak még jobban bezárkózik...

persze ha minden ok nélkül rombolja a berendezést a gyerekem, akkor semmit nem javíttatnék ki ami az övé, a közösben okozott kárt, meg levonnám a zsebpénzéből... tanuljon meg felelősséget vállalni a tetteiért... ha viszont tényleg okkal borult ki, nem alkalmaznék ilyen szankciót, derüljön ki mi lehet a baja, meg kell oldani, és ha már a hangulat oldott, és kiderült mi a baj, megoldódni, elcsendesedni látszanak a dolgok, akkor azért beszélni arról, hogy ha probléma merül fel, jobb először beszélni, az ember kibe ha nem a családjába bízzon azért... aztán a rongálás, pusztítás maradjon inkább el...

2017. márc. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!