Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyit illik a fizetésemből...

Mennyit illik a fizetésemből hazaadni?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk szegények, nem okoz gondot nélkülem se a csekkek fizetése, csak hát "illik". De mégis mennyit?

Nem fogyasztok a kajájukból, magamnak vásárolom. Mint pl takarító szereket, drogériában dolgokat, stb., tehát végülis a rezsi marad csak.


Arányosan elosztva se érzem igazságosnak, mert minek fizessem a gáz 1/4-ét, mikor egyáltalán nem használom a tűzhelyet például.


2017. márc. 12. 00:21
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
56%
Ha az életbe el szeretnél költözni akkor sokat nem tudsz adni. Max 20ezer sztem ami ebből a fizuból reális. Ha nem engedik akkor mondjuk havi egyszer vásárolj be magadtól amiket ők vesznek , aztán letudva.
2017. márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Mennyit illik? Erre nincs illemszabály. Három paraméter van, ők mennyit kérnek, te mennyit tartasz reálisnak, illetve mennyit bírsz kifizetni.
2017. márc. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
11%
Hát, akkor keress jobb munkát...ez van. Nekem pofám nem lenne ingyenélősködni otthon.
2017. márc. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Hol írtam, hogy szeretnék ingyenélősködni? Pont, hogy ŐK nem akarják, hogy adjak, ÉN akarom. Szöveget tudni kéne értelmezni.
2017. márc. 12. 12:37
 25/30 anonim ***** válasza:
Akkor most nem értem. Most akarják vagy nem? EGyszer azt írod, hogy nem, utána meg, hogy a rezsi 1/4-ét.
2017. márc. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Azt is én mondtam nekik. Ők egyszer se mondták, hogy fizessek.

A sulit törlesztem nekik, de azt sem akarták. Csak szó nélkül utalom havonta.

2017. márc. 12. 12:46
 27/30 anonim ***** válasza:
Nem neked szántam az ingyenélést kérdező, hanem azoknak, akik szerint teljesen normális ha egy fillért se adnak haza, mert a szülőnek élete végéig igenis kötelessége eltartani a gyerekét ha már megszülte, így jól elvannak otthon, miközben minden fillért felélnek.
2017. márc. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
56%
Hát ha nem akarják, akkor ne adj. Örülj neki, másokkal meg ne foglalkozz, sok az irigy. Szerintem ez lenne az alap, hogy ha a szülő megteheti, akkor támogatja a gyerekét amíg csak tudja, én sem akarok majd látni a gyerekemtől egy forintot sem, ha egyszer nincs is rá szükségem.
2017. márc. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
51%

"A sulit törlesztem nekik"- ha az ő tandíjukat fizeted, akkor valóban nekik törleszted, de ha a magadét, akkor nem nekik törlesztesz.

Bocs, de egyáltalán nem tűnik úgy, hogy valóban szeretnél hazaadni, már erre a még negyed rezsit sem akarsz fizetni, mert...-re gondolok.

De írtad, hogy ők sem akarják, hogy fizess, akkor mindenki boldog, hol a probléma? Rakj félre, hogy önállósodni tudj.

2017. márc. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
49%
Én nem itt tennék fel ilyen kérdést, mert ha egy kérdésben nyomokban megtalálható az, hogy valaki jól él, máris lepontozzák. Ez a magyar mentalitás. Ha a gyerek nem fizet lakbért, dobjuk ki az utcára. Egyébként bennem is felmerült hasonló kérdés, mert sokáig fizették a tandíjamat, de nincs szükségük pénzre. Szerintem én majd utazásokat fogok venni nekik, ha jó fizetésem lesz. Azt tudom, hogy szeretnek utazni, pénzt meg felesleges visszaadni. Szerintem most inkább gyűjtögess, h aaz nekik is jó, később bőven lesz időd meghálálni, amikor már neked se lesz nagy érvágás.
2017. márc. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!