Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyit illik a fizetésemből...

Mennyit illik a fizetésemből hazaadni?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk szegények, nem okoz gondot nélkülem se a csekkek fizetése, csak hát "illik". De mégis mennyit?

Nem fogyasztok a kajájukból, magamnak vásárolom. Mint pl takarító szereket, drogériában dolgokat, stb., tehát végülis a rezsi marad csak.


Arányosan elosztva se érzem igazságosnak, mert minek fizessem a gáz 1/4-ét, mikor egyáltalán nem használom a tűzhelyet például.


2017. márc. 12. 00:21
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem csinálnak belőle ügyet én egy forintot se adnék haza. Én elköltöző félben vagyok itthonról, nem is szólnak semmit, hogy a fizetésemet egy az egyben elrakom a kaucióra meg az egyebekre.


Igaz, hogy nyugdíjasok, de a ház fenntartása nem okoz gondot, még havi 10-15 000 Ft-ot is félretesznek, hogy születésnapomra megkaphassam azt a telefont, amire vágyok, mert az enyém tönkrement.


Ha kérnének, persze adnék, de így nem. Annyit segítek nekik, hogy mivel nővéremtől autót kaptam, hogy azt teletankolom hetente és néha a szüleimnek odaadom, hogy használják.

2017. márc. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
85%

Ha a gazt csak fozesre hasznaljatok, akkor nem hiszem jogy olyan nagy osszegre jonne ki az 1/4 resze. Ezen folosleges sz...ragoskodni.

En anno nem fizettem a rezsibe semmit, mert mar kotan elkoltoztem, fizettem az albit. Hat hidd el az sokkal tobbe van, es nam a flzeshez hasznal gaz 1/4 reszevel tobb. Ezt pl egy albiban sem fogod meguszni.

Terj mar egy kicsit magadhoz! Becsulendo a hozzaallasod, hogy szeretnel beszalni a kozosbe, de ha ilyen fillereskedo modon teszed, akkor inkabb ne tedd senogy. Igy nem illik!!!

Ez kb olyan, mintha bekoltoznel egy liftes panel 1. emeletre, es azt mondanad, hogy te nem fizetsz annyi kozos ktg-et, mert te nem hasznalod. Vagy hogy te nem fizetsz annyi szemetszallitasi dijat, mert te egyedul nem termelsz annyi szemetet mint egy 5 cserekes csalad stb...ilyen a vilagon nincs!

Kerdezd meg a szuloket mennyi az annyi, az a legegyszerubb!

Ha meg nem tudnak, vagy nem akarnak osszeget mondani, akkor adj magadtol amit ra szansz (szerintem olyan 20e korol.. attol fugg mekkora a haz). Ez neked is jot fog tenni, mert legalabb megtanulod, hogy mi az a rezsi, es hogy azt akkor is ki kell fizetni ha neked eppen nemtetszik ...

2017. márc. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
19%

Emberek, ne ugorjatok már az ilyenre... ezek a.kérdések, meg a szüleim kocsit, házat stb vesznek ezek mind provokáció...

Ti is tudjátok, higy Mo.-n nagyon kevés ilyen ember van, aki ezt megteheti, és ezek az elkényeztetett kölykök jönnek provokálni.

Az ilyenre válaszolni sem szabadna.

2017. márc. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
50%
0 ft?
2017. márc. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
78%

Ilyen nincs, hogy mennyit illik adni. Ez egyrészt függ a szülők és a gyerek anyagi helyzetétől. Másrészt meg a felfogásuktól.


Le kell ülni a szüleiddel és megbeszélni, hogy ők mennyit tartanak reálisnak. Meg te mennyit tartasz reálisnak. És megegyezni valahol a kettő között, hogyha nem esik egybe a kettő.

2017. márc. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
86%

Az én szüleim nem fogadtak el tőlem semmit sem mikor elkezdtem dolgozni. Azt mondták ha félrerakok havi x forintot akkor ők azt megduplázzak. Két év alatt összegyűlt az önerőm egy kisebb lakásra.

Ahogy a többiek előttem írták. Beszéld meg a szüleiddel és takarékoskodj.

2017. márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Hiába ülünk le beszélni, nem akarják, hogy adjak pénzt. De azért mégiscsak ingyen lakok itt.

Nagybevásárlás nem szokott lenni, apránként veszik meg ami kell.

Azért érzem soknak is a rezsi 1/4-ét, mert ők fényévekkel többet keresnek. Én nettó 150 körül, ők összesen 400 körül rosszabb hónapokban. Nem provokáció a kérdésem, tényleg így van, és nem vagyunk csókosok sem..


Azért nem használom a tűzhelyet, mert rendelek ebédet. Nem szoktam főzni.

2017. márc. 12. 11:11
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarják,hogy adj pénzt..minek erősödsz?
2017. márc. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
58%

" ők fényévekkel többet keresnek. Én nettó 150 körül, ők összesen 400 körül rosszabb hónapokban."


A matek hogy ment? Ők fejenként 50 ezerrel keresnek többet mint te, ami messze van a fényévektől.

A főzéshez használt gáz mennyisége minimális. FŐleg annak a negyede.

2017. márc. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy rosszabb hónapokban. Jobb hónapokban a duplája annak, mint amit írtam.
2017. márc. 12. 11:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!